Jump to content
FAS Goran
MilanM

Fiat Bravo/a, Marea - značenje signalnih lampica

Recommended Posts

Nisam mogao da nadjem neko uputstvo sa objasnjenjem koja svetlosna oznaka na tabli sta znaci kod Brava 1.2 16v

Imam ovakvu tablu

 

xx1.jpg

 

znam da kljuc u levom uglu oznacava da je kod prepoznat, da prilikom startovanja treba da svetli lampa za pumpu i akumulator i da se u donjem desnom uglu nalazi crvena oznaka za airbag (valjda)

Koje postoje jos oznake ispod oznaka za svetlo i zmigavce, u grupi oznaka kada se startuje vozilo itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje lampice su aktivne na kom autu zavisi i od opreme koju ima,abs,airbag,grejaci za dizel,...

Lampica za airbag izgledao kao sediste i kao neki krug ispred i ne znam da li treba da se pali sa kontaktom.

Abs lampica treba da upali sa kontaktom par sekundi kao i lampica za gresku motora (ona zuta levo),isto tako i kod kljuca.

Postoji jos i crvena lampica kao uzvicnik koja oznacava povucenu rucnu kocnicu ili manjak ulja za kocnice.

Simbol na kome je "stop" sa kao neke 2 sijalice je lampica koja oznacava da ne radi neka sijalica na stop svetlima.

To bi trebalo da su sve lampice koje budu na benzincu osim lampica za migavce,svetla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan zelim svima.Da li neko moze da mi kaze sta znaci ova prva i druga  sijalica sa leve strane na satu,sija mi non stop dok vozim auto i sija mi od ABS,da li smem da vozim ili ne.I jos nesto pali mi se lampica od ulja kada oduzmem gas na nekih 1800 obrtaja,cim dam gas ona se ugasi.

 

cxca20720.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva leva ti je od lampa od airbag-a sledeca je za dizne ili neki problem na motoru.

 

A sto se tice paljenja lampice za ulje to bi trebao, sto pre , da iskontrolises pritisak ulja u motoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta sijalica sto je u obliku dizne, ti sija, svetli, zbog plina koji ti je ugradjen. Verovatno smesa u izduvnim gasovima nije OK, pa prijavljuje gresku, ili je lambda sonda pred crkavanjem, ali dokle god je potrosnja goriva normalna, ja da sam na tvom mestu sondu ne bih dirao, menjao (ovo je moj licni stav koji ti ne moras da uvazis). Svakako sto pre idi kod dobrog majstora i kaci ga na diagnostiku.

 

Eto primera radi, meni se desava ( Marea 1.8 16v) da mi se ta sijalica pali, s` vremena na vreme, sama od sebe, isto tako se i gasi, to paljenje se dogadja iskljucivo na autoputu i iskljucivo prilikom voznje na plin (na benzin se ne desava), lampica se ili sama ugasi ili samo malo dodam gas u voznji i prestane da sija odmah. Dijagnostika kaze, da sonda prijavljuje lose gorivo. Potrosnja je normalna, vuce odlicno, radi ravnomerno.....pu, pu, da ga ne ureknem.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi kaze sta znaci lampica crvene boje i pokazuje stapic i kap.stoji dijagonalno..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna sta oznacava narandzasta lampica u donjem desnom uglu.Vozio sam normalno, blinkala je par puta i prestala.Danas ceo dan nista.

Auto se ponasa normalno.U pitanju je Fiat bravo 1.9jtd 2001

 

cxca37300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da je do goriva,ima logike sipao sam skoro gorivo...dan pre toga...neko resenje?Treba li da radim nesto povodom toga,da dospem jos goriva ali na drugoj pumpi ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li kod Brava imaš opciju da se promeni samo senzor za vodu, on se šrafi dole na filter nafte...tako je kod Stila JTD verzija.

Ali, ne znam da li bi to uopšte pomoglo...

Sačekaj da odgovori neko ko ima dizela, ja samo poslednjih par meseci vozim traktor. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 - upozorenje za maksimalni pritisak punjenja turbine

8 - kočione pločice treba da se provere, što će reći istanjile su se. Meni se ova lampica par puta upalila, a pločice imaju još "mesa". U svakom slučaju ću ih zameniti, prešle su preko 32.000 km.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam fiat mareu 99 godiste i pali mi se lampica stop i pored nje lampica od sijalice,da li neko zna sta moze biti,nedesaba se non stop da gori zna da se nekad upali pa se nakon par metara ugasi ili se upali u voznji i cim predjem preko neke neravnine one se ugase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je simbol broj 7 u drugom redu sa slike par postova iznad onda je problem do sijalice stop svjetla a ako ti se povremeno pali onda je verovatno slab kontakt,skini stop i ocisti kontakte.

Jel se  pali  kad kocis ili u normalnoj voznji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...