Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Stilo 1.9jtd 2003 god. 5 vrata

Recommended Posts

Budi spreman da ako stavis 17-ce cesce ces raditi trap. Inace prelepo stoje 17-ce ,nema sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam pre mesec dana na Stilu alu felne od Punto Sportinga 15",baš mi nekako nisu za njega, 16" jeste malo skuplja varijanta, ali vredi nategnuti se malo jer mu najbolje stoje, a 17" je već stajlerski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji mi je onaj kad skreneš levo od Tempa, taman se fino zaletiš

Pazi ti da se na onom pravcu od Tempa ka Bezanijskoj Kosi ne zaletis na pandure. Lep pravac, po dve trake u oba smera, nigde nikog, idealno da razvuces *** km/h. Ali i znak za naseljeno mesto pri ulasku na Kosu, takodje idealno za janicare, tako da ponekad sacekaju ili tu ili gore bas na lakat krivini. Tu su mi drugara osurili posto je ranije bilo debilno ogranicenje na 40, a on vozio 62. Vise od 20 km/h preko ogranicenja u naseljenom mestu, nisu znali za milost. Tako da vodi racuna ;) .

Nego, sto se tice cene samih felni, polovne 16'' ili 17'', tu je negde ista cena, u zavisnosti od stanja. E sad, gume, ja nalazim premium klasu (205/55/16, Michelin Primacy HP, Primacy3 ili Continental PremiumContact2, PremiumContact5) za oko 85 EUR, a skoro mi je drugar jurio 4 gume za Blade 17'' i najjeftinije sto je nasao su bile 225/45/17 (koje su se danas i izdvojile kao neki standard sto se 17'' tice), skoro 110 EUR, Uniroyal RainExpert. Inace ove gore pomenute (Michelin, Conti) su od 150 EUR pa navise. Fabricka dimenzija za njega je 215/45/17, mada vidjao sam i da voze 205/50/17.

Sa 17'' je naravno i dodatno malo tvrdji i stabilniji. U fabrickoj dimenziji 195/65/15 se pumpa na 1,9 bar, 205/55/16 na 2,1 bar, a 215/45/17 na 2,3 bar. Eto, cisto jos par informacija da imas ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala...Mislim da cu poceti da jurim neke 16...Ali onda moram da jurim i gume...ali do proleca ima dosta!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, opusteno ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzzz drugari....nije me bilo neko vreme...

Jedno vece kada sam upalio auto,posle par sekundi upali se lampica grejaca...ja se oseko...Zovem majstora,kaze,dodji,videcemo,naj verovatnije crkao neki grejac!!!

Odem ja...i ostavim auto,posto sam bio na poslu...

Zove me on posle par sati,jer se meni nije zurilo,kaze crkao i zamenio jedan grejac...1890di,sa grejacem i radom,obrisana greska i sad kao ladja,mada nikakve razlike u paljenju nije bilo ni kada taj jedan grejac nije radio,da li je to moguce!!!!!

Ali najbitnije da se to resilo,ja zadovoljan :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista strasno, pali to bez problema i na nizim temperaturama nego sada bez grejaca. Naravno da je bolje sto si ga zamenio.

Sto se toga tice, mozda je riknuo grejac, los kontakt kabla na grejacu, redje kvar na releju grejaca. Cak se pominjala i toplotna vrednost grejaca.

Evo imas ovde kako mozes sam lako da proveris grejace pomocu unimera: http://www.fiat-lanc...=40#entry804648 .

Ako te zanima, pogledaj i teme koje sam linkovao u tom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam rekao,nikakve promene nije bilo,ali eto,zamenio sam ga i sad me glava vise ne boli :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

E Ivane,jesi kralj,sa tvoje strane uvek sve detaljno objasnjeno....procitao sam ovo sto si pisao,a jeste mi majstor rekao da je proverio i ostale grejace,ocistio sve kontakte i kao sto sam rekao,zamenio jedan...Mene glava vise ne boli :fun::guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu smo da se medjusobno pomognemo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,samo da javim da sam nasao i kupio fabricki naslon za mog ljubimca...

IMG_20130131_155737.jpg IMG_20130131_155748.jpg IMG_20130131_155803.jpg

I sve to uz pomoc drugara i clana ovog foruma,Ivana...

Njemu hvala na pomoci...

Inace,kao sto znate,nije nikakava budzevina,vec stoji kao saliveno a u voznji je takvo zadovoljstvo,da zalim sto ga nisam ugradio cim sam kupio auto :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se raspitivao...Ne znam ima li fabricki za punta, jer sam ja trazio za sestru ali nikako...

A inace, odlicna stvar, opusta maksimalno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji fabrički, postoje neki aftermarket, koji mi iskreno deluju dosta kilavo, mada veliki je izbor, ima da se probere dobar za malo para, jedini problem je što dosta tesno upada među sedišta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da...nasao sam i ja kod mene u kraju, negde oko 5 ili 6 hiljada ali bas ne znam kako bi to bilo kad se ugradi...ne znam koliko je cvrsto, jel ako ce da se klima ili se slucajno naslonis a on padne...onda da ga ebem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sve to uz pomoc drugara i clana ovog foruma,Ivana...

Njemu hvala na pomoci...

Da ispostujemo bonton, pa da ti i ovde kazem - nema na cemu ;) .

Drago mi je da si zadovoljan, meni je to ekstra stvarcica. Inace, Stilo je sirok maltene kao vozila iz klase iznad, plus i naslon ima lepu sirinu (za razliku od ovih zamenskih krseva) pa i vozac i suvozac mogu lepo da se razbaskare i naslone. S druge strane, sedne drugar u Xsaru pored mene, jos malo pa se sada zimi u jaknama dodirujemo ramenima, uzi auto primetno, a ista klasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš je savršeno legao naslon :) meni će malo biti teško da se naviknem na njega u vožnji, ali verujem da ću dosta uživati :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i imaces o sta dodatno da se odgurujes :) :

fiat_stilo_los_coches_del_amor_2_4_l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...