Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Stilo 1.9jtd 2003 god. 5 vrata

Recommended Posts

Hvala brate...nadam se i sam da ce da me sluzi kao sto sluzim i ja njega...Zaista vodim racuna i maksimalno se trudim da koliko god mogu bude u boljem stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to nebrini, Fiat je to, nece da te izda nikada, video si onu amfibiju sto je dovezla porodicu iz Grcke :laughing: ! Samo nedaj da te sitnice nerviraju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedam se ja...sta znam, za sad me nista specijalno ne nervira...prosto mi je drago kada treba da idem negde...Da sednem, upalim, cekam da se malo zagreje i krenem, voznja je odlicna, lepo vuce u svim brzinama...ma ekstra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20121029_155812.jpg

Ovaj krugic za paljenje,tj.pojacavanje je jako slabo radio...pa sam ga poprskao nekim kontakt sprejom i vrteo do iznemoglosti,za sada radi ali videcemo dokle...

Mozda neko ima neko drugo resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bi ja da ubacim navigaciju,samo mislim da ima mnogo posla oko toga...Cak sam i nasao jednu jako povoljno ali sam odustao...

Kada sam ubacivao xcarlink,nema nista sem onih ulaza za ovaj kas sto sad imam,nepostoji nikakva dodatna instalacija,pa mislim da je to mozda ne izvodljivo,ili pak mozda jeste...

Voleo bi ja mnogo sto sta ali polako :smoke:

Za pocetak bi stavio multi volan,tempomat... :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nepostoji nikakva dodatna instalacija,pa mislim da je to mozda ne izvodljivo,ili pak mozda jeste...

Sve je izvodljivo, ali ima posla. Pored samog CN uredjaja potreban je odgovarajuci kavez, GPS/GSM antena, mikrofon, dodatna 12V linija sa osiguracem, a da bi se sprecilo blinkanje kilometraze zbog novog cvora na CAN magistralama potrebno je ili napraviti timer koji ce kasnije pustiti napon na uredjaj ili odraditi Proxy Alignment (ovo nisam probao). Imas odgovarajuce teme o tome i ovde na forumu.

Moja omiljena je http://www.fiatforum...stallation.html (odatle sam svojevremeno skinuo semu timer-a za MF volan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti...cini mi se da sam vec citao ovu temu,ali procitacu je danas opet celu kada budem imao vremena...Ma polako... :fun:

IH,nisam citao temu,danas cu :smoke:

Edited by Sale Fiat Stilo 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Ovaj link koji sam ti gore ostavio je sa fiatforum.com (kao sto i sam vidis) i stvarno je odlican tutorial. Bio mi je koristan za vise stvari kada sam tek uzeo auto 2007., a u vreme kada ovaj forum nije ni postojao. A svaka od informacija ove vrste je bila dragocena.

Sada vec i ovde na FLCS forumu imas dosta o tome, evo ti i dve teme sa odgovarajucim sadrzajem (ako ih slucajno vec nisi video):

http://www.fiat-lanc...showtopic=32233

http://www.fiat-lanc...showtopic=42500

Pa polako gustiraj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala jos jednom...Procitacu to...ali ne snalazim se ja bas oko elektrike...elektronike...nidam se nikada upustao u takve podvige, ali ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,sta misliste o ovim felnama,imam ih jako povoljno...

1352316956475.jpg

Slika je jako mala,a ova veca se pa ne vidi dobro :help:

Inace 15inca su u pitanju,solidno izgledaju i sto je naj vaznije,nisu krive...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale ubaci jos koju sliku! Dobre ti tablice BG BG... :laughing:

mora da ga je imao neki poli cika cajac, kako kaze moja cerka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poli cika cajac :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: ali,sad ga imam ja...sala...Pa ajde da kazemo da covek ima neku funkciju... :smoke:

ATS CUP, dobre su jedino za golfa dvojku..

Po meni je Stilo lepsi sa ratkapnama nego kad bi stavio ove felne+gume xxx/65 R15

E toooo,iskren odgovor :smoke:

Ni meni se nesto ne svidjaju,ali kazem,imam ih jako jeftino....Ali reko,opet da pitam vas...jer sto vise misljenja,manje me boli glava posle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto su mi mnogo mutne ove felne :rofl: Šalim se malo, ja ih ne bih stavljao na kola. Bolje da uštediš malo i staviš Dynamic/GT/Blade felne jer mu one baš leže, ove mislim da uopšte ne bi lepo izgledale na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JOK :no Zar na ovakvog stila? Bolje nista, prati neko vreme situaciju po netu pa ce da nalete neke fabricke sigurno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala vam na iskrenim odgovorima...znaci puno....kesu od golfa...sta znam,sada ih definitivno necu stavljati :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa ljudima iznad, plus sto je bez veze bacati pare na bilo kakve 15'' za Stila.

Doduse ako su bas za te starije Golfove, fizicki bi moglo da se nabudzi (koliko se secam na tim Golfovima je raspon rupa 4x100 (uz plivajuce) i centralna rupa 57 (morala bi da se prosiri na Fiatovih 58)).

S tim sto, da budem iskren, ja ne bih mogao da izdrzim da ovo teram ni kao zimski komplet :laughing: + balonke 15'' ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno ne idu na kola :smoke:

A sto se tice balonki,sad vozim 195-65-15 i to ostaje do daljnjeg...i ako budem uzimao neke felne,to ce i dalje biti 15ice,jer sve sto je vece samo bez potrebno unistava trap...To je moje misljenje,a mozda i gresim :turned: :turned: :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis ;) . Da je za nijansu tvrdje - jeste, ali daleko od toga da unistava trap (pogotovo 16''). Ovaj motor maltene i ne oseca razliku, sto se odnosi i na potrosnju. Moj je uvezen sa 15'', vrlo kratko vozene 17'', a meni licno najvise lezi 16'' (kombinacija lezanje+udobnost+izgled+cena guma). Vozim na njima vec godinama (Dynamic pa GT model felni) bez ikakvih problema, uz napomenu da stvarno maksimalno izbegavam rupe, lose nivelisane poklopce sahtova i sl... Sa 16'' jednom repariran desni stabilizator i jednom kugla na desnom ramenu (sto govori o tome da nasi putevi imaju izuzetno uradjenu i odrzavanu tu desnu ivicu puta :laughing: ).

Diskutovali smo vec na par mesta, kupovina alu 15'' za njega je cisto bacanje para, posto premalo izgledaju. Pogotovo sa felnama gde krak ne ide do ivice felne, pa su vizuelno jos manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta price je samo da ne bacas bez veze pare na alu 15'', a ne da te ubedjujem oko dimenzija. Svako, normalno, bira sta mu odgovara.

Imas slicice po netu pa pogledaj, redji su po ulicama sa alu 15''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami kod nas i 13'' da staviš ne bi se lepo proveo. Ja se trudim i šahtove da izbegavam i onda posle naletim slučajno na neku rupu i poludim. Ivane kod tebe u komšiluku baš ima kratera, najbolji mi je onaj kad skreneš levo od Tempa, taman se fino zaletiš i bez ikakve najave 5cm duboka rupa :wallbash: .

Inače Sale, ja imam osećaj da je Stilo mnooogo stabilniji sa 16'' felnama, možda je subjektivno, ali vozio sam se u kolima koji ima 15'' i svaka krivina je kao da ćeš da se prevrneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok,samo pricamo :laughing: :laughing: Ne znam jos,vidjao sam stilice,skoro svaki ima 16 ili 17 felne,ma videcu...necu da me boli glava...Znam da bi mnogo bolje izgledao sa vecim felnama :smoke: Premisljam se jos,videcu :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

A sto se tice puteva,ni bi pomogle ni 13,kao sto igor rece :smoke:

Edited by Sale Fiat Stilo 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...