Jump to content
FAS Goran
Hardvet

Hardvet-ova Z10 (njegove i njene muke :) )

Recommended Posts

Srećom pa je "Italijan", inače ne bi ostali živi od "paljbe" kako ovi domaći me valjaju ništa... Istina je da je sve to isto, pa kako ti se već "zalomi"...

p.s. Ima tu još nešto (nadam se da se Hardvet neće naljutiti): ne kaže se džabe da bi neki ljudi i nakovanj pokvarili, tj. ovako preko tastature ne možemo da znamo ko je kakav vozač i kako se odnosi prema autu. Redovni odlasci na servise ponekad nisu sami po sebi dovoljni... :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi kako gledaš :) Meni je potpuno jasno zašto nekim ljudima crkava kvačilo kao ludo pa posle kude Valeo i hvale Miću od preko puta koji ojačava korpe jer bez toga ne može da se vozi, ali kad čoveku crkne ecu, lambda sonda i napravi se luft u letvi volana za 2000km(lupam simptome :laughing: ) onda stvarno nije do vozača već do kola.

A verujem da svi mi znamo da vozimo i da nikom nije cilj da sahrani auto, ali jednostavno na takve stvari se ne može uticati. Ja čim sam uzeo Astru krenuo sam da se vozikam i lepo je vozim u 5. 80 na 2500 obrataja i iz čista mira puca neki pipak unutra. Odvezem kod majstora i on mi kaže normalno da puca kad voziš k'o manijak :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg nekog usere a nekog prosere, tako i naš Hardvet ni kriv ni dužan.

Hardvet nisi li nekom dužan ? :whistle:

Nikad,nikome, nista...:)

Meni mnogi jesu...ali to nije bitno, valjda...:)

p.s. Ima tu još nešto (nadam se da se Hardvet neće naljutiti): ne kaže se džabe da bi neki ljudi i nakovanj pokvarili, tj. ovako preko tastature ne možemo da znamo ko je kakav vozač i kako se odnosi prema autu. Redovni odlasci na servise ponekad nisu sami po sebi dovoljni... :)

Tapatalk

Apsolutno si pogodio sustinu, ali na pogresan nacin. Ovaj auto, kao i svi pre njega , je mazen i pazen, samo sto ne spava u krevetu sa mnom.

Ne penje se ni na ivicnjake...:)

Mozda tu i jeste greska, mozda je trebalo izivljavati se, sta ja znam...Sve je moguce.

Punto Classic je u većem broju komada napravljen u Italiji nego kod nas. Punto Classic Van je dugo bio i među najprodavanijim na tržištu. Tako daaaa...nema osnova za priče da je nešto rađeno samo za Srbiju, jednostavno su takve delove imali tada. Ko dobro zna italijanski nek' progugla malo njihove forume da vidimo žale li se i oni na iste stvari kod Puntića istog godišta. Koliko je Puntića prodato u Srbiji...ma celo tržište Srbije (godišnja prodaja svih marki automobila) je na nivou statističke greške za velike proizvođače i sada priča kako se nešto posebno pravilo ili čuvalo za Srbiju... :D

Citao sam ranije neke Britanske forume i nema problema koji sam imao a da ga neko tamo nije imao, takodje... Samo njihovi majstori efikasnije reaguju i nalaze sta je problem vrlo brzo.

Komšija vozi službenu Z10 i "gazi" blizu 200.000 bez ijednog većeg problema. Samo redovni servisi i vozi... :)

Tapatalk

Ako minimiziram sve probleme i kvarove koje je ovaj auto imao, suma je da me nikad nije ostavio na putu. Sta god da mu je bilo, i tako je mogao da se vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je moguće i da neki ljudi jednostavno ne primećuju većinu tih kvarova/nedostataka i tako svejedno pređu mnogo kilometara (bukvalno voze dok auto ne stane). Znam i takve. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako minimiziram sve probleme i kvarove koje je ovaj auto imao, suma je da me nikad nije ostavio na putu. Sta god da mu je bilo, i tako je mogao da se vozi...

mislim da je to veoma dobar razlog da ne kukas mnogo

rekao si ono sto je veom bitno. Meni i kad gorivo nestane nestane na pumpi ili 100m od pumpe a to je ono sto cini auto dobrim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, znam ljude koji su zbog senzora i senzorčića morali da šlepaju original Fiatovog Punta 2. Onog sa prvom verzijom farova.

Moji utisci nakon mesec dana vožnje Pande 2 (jako slično sokoćalo Zuntu, vozio sam Ladu 110 ranije).

- potrošnja , audio-vizuelni efekat i klimatizacija su na strani Pande

- Panda je, u odnosu na ladu - bicikla

- Stalno imam utisak da će mi nešto ostati u ruci - Rus šta je napravio loše crklo je u prvih 2-3 godine i .... nije popravljano :). Ostalo nije mrdnulo 10god. A, auto je vožen i na more i kao službeni, off road i po ekstremnim vremenskim prilikama. Uopšte, pokazao se kao neuništiv - ali, nema klimu i dr. gedžete, tekovine 21. veka ;)

Panda i Punto deluju jadno, slabašno . Nekako , kilavo. Videćemo kako će sve to ići ...., ali ko je hteo robusan, tvrd auto pogodan za maltretiranje po našim putevima Fiata je trebao zaobići. I .... da se razumemo. Vozio sam , slatko, Z128 godinama. Ali da Fiatova-a gama ima svoje mane - ima. Da ih mnogi ne voze jer ih vole već jer je cena delova "popularna", jedna je grozna istina ...

Edited by palvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam pomislio Hardvet klonirao sebe.

Pavlet praviš svoj topic ili na drugom mestu opisuješ svoje utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga on žiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiv.

Ajde neki komentar, čekamo mesecima.

Kako te služi Zunto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA?????????????? NEEMOOOOGU DA VERUJEM?????????? Ja mislio da samo jos ja filsujem :D

Reci nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda covek ima automatsku sekretaricu na svojoj temi?

Vidite da na svaki post iskacu po 3 smajlija. Slozen neki algoritam...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...