Jump to content
FAS Goran
Guest 29

Fiat/Lancia/Alfa Romeo Otpadi

Recommended Posts

Da kazem i ja par reci o Pedji vec gore pomenutom.Do sad mada sam uzimao samo dve stvari,senzor zauzetosti sedista suvozackog i zastitnu plastiku u gepeku,resio sam da uzmem i malo ozbiljnije stvari ako se moze reci da su trepne ozbiljne.Da krenem odvezao sam kod mog limara auto da mi uradi obe trepne i stranicu sto je neki magarac na parkingu prosao kljucem.U medjuvremenu uzmem delove za mali servis,diskove pozadi komplet plocice,ulje za menjac,ulje za kocnice i antiftiz.i cekam naravno poziv od limara da je reseno i da pocnem ovo raditi.

 

Zove me limar posle desetak dana kad je sredio stranicu i kaze sto se tice trepni imamo mali problem. skidao je los deo i kaze bolje da uzmem spoljnu trepnu nego da budzimo ovo sad sto jejer nezna koliko to moze trajati.ja reko ajdeda seraspitam pa se cujemo.kaze on je trazio ali nema nigde stojanova nije zvao kao da zovem ja.ja reko dobro. zvao par auto delova i nigde zamensa SPOLJNA trepne ali ni cele nema. Sta cu zovnem stojanova kaze 40.000 ja pao na dupe. Pitam pedju kaze imam. Ja reko nije bitna boja samo da valja. I tako prodje par dana ja ga pitam jer odvojio kaze nije stigao. ok prodje opet par dana ja ga pitam kaze nema vremena taj dan sutra ce. dodje sutra kaze slava mu prekosutra pa kao u subotu ce skinuti.Ja zovnem u subotu nista.Dodje ova nedelja i kaze bice u sredu.ja mu ponovim da meni netreba cela trepna vec samo spoljna i da mi odvoji samo spoljnu kaze ok bice reseno u subotu. Ja zbog posla nisam stigao u subotu vec eto tek danas. i pitam ga da li je reseno da dolazimkaze poslace. reko nije mi tesko da dodjem iz NS do tebe docicu u petak i ok.

 

dodjem u Indjiju do kruznog znam da je levo tu negde ulica ali sam zaboravio posaljem poruku neodgovara zovem neodgovara(sto puta se desilo za 15 dana koliko sam se cimao sa njimoko delova) reko ajde na forumpa da navatam ulicu i nadjem je. odem do njega. nenad sa musterijom prica reko ajde kad zavrsi pitacu ga uto pedjadolazi do tog jednog lika sto stoji i resavaju akumulator i cekam da zavrsi. kad je zavrsio ja mu kazem ko sam i zbog cega sam dosao i on zove dva lika sto su sekla to. kazu oni gde sam stao ja kao tu i tu i kao cime sam ja ima kazem tim i tim autom i kao pa ne moze stati.

 

ja sam odma skontao sta je ono ato je moj limar i rekao da nece niko da sece taj deo odvaja vec zvizne po patosa i pola stuba pa se sisaj. Ja pitam pedju sta je sad ovo kaze trepna pa ja sam te lepo pitao da li mozes da odvojis prednju trepnu samo jer mi ne treba komplet i ti si reko mozes i sad sam dosao ovamo do tebe i vidim da nisi odvojio i jos mi kazes da to ne radis. Razumecu i guzvu da ima i sve to da ne stize da se javi mada dok sam stojao na svaki poziv je odgovorio ali ja kada sam ga zvao nije, ali da je smao reko ne mogu da ti odvojim ili mi samo secemo cele trepne i bi mu se zahvalio i rekao da mi to ne odgovara.

A ne da kaze da je resio i ja dosao a video da nije uradio nista. ne znam samo sta bi bilo da je poslao brzom postom i da sam morao platiti ko zna koliku postu jer to nimalo nije lako dve trepne. koliko cenim njegovo vreme i sve on u ovom slucaju uopste nije cenio moje utroseno vreme sto mi auto stoji 20 dana duze kod limara i na kraju sto sam se provozao do indjije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se da smo pominjali te sajtne (pragove) na nekoj drugoj temi...rekao sam ti da se na svakom velikom otpadu auti seku po šablonima (kao što je eto taj isečen), a kad se želi drugačije od toga mora limar da ode na lice mesta i da im bukvalno pokaže kako želi da iseku. U praksi se pokazalo da jedino taj sistem funkcioniše 100%. Možda nisam najbolje ni razumeo, ali koliko znam, komplet pragovi se prodaju za oko 30-40 evra...ne znam da li si mogao uzeti sve, pa nek' tvoj limar onda seče šta mu treba (to spoljašna i unutrašnja, nisam razumeo šta je šta) ako već nije mogao da ode na lice mesta.

 

Kuckam sve ovo samo zato što tebi ipak i dalje verovatno jedino odgovara varijanta sa nekog otpada, pa da se ne ponovi ista situacija...jer je cena iz originala prevelika (kao što si naveo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trepna se sastoji iz tri dela unutrasnja srednja i spoljna trepna koje se odvajaju.Kad se skine odnosno odsece cela trepna tacno se vidi da ina tri dela.Drugo lepo sam naglasio Pedji preko poruka sta mi treba da je on rekao nemoze da odvaja vec sece pola patosa i stuba pa da moj limar odvaja sta mu treba ja bi rekao ok netreba mi tako idem da potrazim dalje ako nadjem.Ne on je rekao imam uradicu i poslacu ti.Ja sam mu rekao da nesalje jer sam se bojao bas toga da to sto je rekao nije tacno i da su njegove kolege isekle kao sto kazes po sablonu poča patosa ii pola stuba.Sve bi bilo ok kazem da je lepo rekao da to neradi vec da radi po sablonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SrdjanNS86 Probaj kod Lucas da pitaš koliko košta nova. Oni su korektni bili sa cenom limarijskih delova. Ja kad sam menjao sajtnu i vezni lim ispostavilo se da je novi deo jeftiniji od poslovnog sa otpada

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja godinama kupujem od saleta iz smedereva 

broj 062 66 3076.

prva kupovina su bile alu felne. na neviđeno. mislio sam da ću dobiti stari bojler dobro upakovan da se nevidi šta je, jer kad platim kuriru 120 evra i on ode mogu da plačem. 

kad ono felne bolje od mojih.

danas bela tabla -sat 2000 i neki modem -modul centralne brave 1000 a majstor mi našao u šapcu za 30 evra to čudo za centralnu.

skidajući često - klemu da restartujem tu jazaljku na satu  i vraćajući je na akumulator pokvarila se centalna. 

kad stisnem dugme na ključu ili alarmu ili otvorim vrata na ključ ona otvori , podigne sve brave i za sekundu zaključa.

ulazim u rođeni auto kao da ga kradem onako ulećem ramenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sve mi je stiglo za 1 dan i košta 3000 din. Čisto da uporedite sa nečim što vam treba. Još samo da radi. 

IMG_20170112_110751.jpg

Ima i viška delova ako nešto neodgovara zbog boje ili neradi. Osim table je sve pohabano i ptljavo pa necu iskoristiti ali hvala mu

Edited by Ivan
Obrisan dupliran deo posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejan D.Gorevnica korejtan covej i nije skup.Jos ako niste sigurni da je taj deo u pitanju mozete da vratite i vraca pare bez reci.0611702020

Potrebni su mi otpadi lancie u Kragujevcu ako neko ima neki br tel bio vig mu vrlo zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kojim otpadima ima Lancia kappa? Osim onog lika u Osecini i Njegosa u Cacku? Ima li nesto u okolini bg? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da mi preporuci otpad gde se rasturaju Pande II (od 03-), ali putnicke? (kontakt ili neku lokaciju) Trebaju mi neki delovi enterijera, pa mi zato bas treba putnicka...

 

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru trebaju hauba, branik, desni far i vezni lim za Punta mk2b, zvao je na sto strana i nigde ne može da nađe. Jel ima još neko sem Šapca i Inđije da ima delove za tu generaciju Punta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

0638134033 Djulijano ako se ne varam Vranić, ja sam za Stila zvao, ok je sa cenama, korektan. Proveri za Punta.

0611989274 Djole BG, pitaj i njega.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

150-250 evrica.

Probaj kod ovih par na glasu na forumu, mislim da je kod Makija u Sapcu mogao da se uzme i sa zamenom uz doplatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze... Ortaku zakucao u Madjarskoj pri povratku iz Austrije pa mi rece da se raspitam... Pretpostavljam da je to bez papira?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko pozitivno iskustvo za fiatov otpad u skorije vreme? Verovatno će mi trebati uskoro svašta nešto pa da se raspitam malo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti mogu preporučiti Aleksandra iz Bečeja (0628301785), korektan je sa cenama uglavnom. Kod njega sam uzimao u zadnje vreme. E sad, uvek je bolje ako možeš otići lično i pogledati. Ima ga i na kp.

I imam još jednog, Neša iz Rušnja (0621781544). On ima jako očuvane delove ali ih ima malo i kako kad naleti. Cene su korektne. Kod njega nisam bio odavno tako da je pitanje i da li radi i šta ima od delova. Stalno je pričao kako odustaje od rasturanja auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...