Jump to content
FAS Goran
Ticma

Treninzi, hiljade sklekova, hiljade trbušnjaka

Recommended Posts

Čitao sam ponovo ono o ishrani sa prve strane, pa da priupitam... Jel hleb treba skroz da se izbaci iz ishrane ili može i da se smanji, pošto ja ne bih mogao da zamislim sebe da jedem bez hleba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo potpuno bez hleba ako možeš, a ako ne možeš onda što manje i samo onda kada ćeš imati fizičku aktivnost jer je ipak samo prosti šećer u pitanju. Ali dosta zavisi i od tvog organizma kako radi. Ja sam neverovatno sklon gojaznosti tako da hleb jedem samo u specijalnim prilikama :laughing: :laughing: Nije toliko teško navići se na ovu ishranu koliko deluje. Ja sam privh par meseci ludeo bez sokova i slatkiša, a sad mi uoptše ne fale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvih par meseci...Kako to kazes, kao da to prodje za sekund :)

Znas ono, sta ti je zabranjeno, to ti je najsladje...I bas bi to radio...

Hleb sadrzi opet, najvise, zamislite cega? Skroba, ponovo.

Ovog puta, 70% mase hleba.

Prostih secera u hlebu ima svega par procenata.

Prosti seceri su najefikasniji nacin brzog obnavljanja energije. Ovi slozeni, kao na pr. skrob, nemaju tu osobinu.

Inace, hleb je sasvim normalan sastojak ljudske ishrane i u adekvatnim i ne preteranim kolicinama predstavlja balastnu materiju( pored ostalih hranljivih materija). Odnosno, svojim volumenom(zapreminom) popunjava zeludac i stvara osecaj sitosti.

Tako smo projektovani da je normalnije pojesti 2 snicle i komad hleba, nego 3 snicle... Banalan primer, ali, tako je.

Niko od normalnih nutricionista nece savetovati izbacivanje hleba u potpunosti, bez ozbiljnog korigovanja zitaricama u nekom drugom obliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je recimo tost hleb? Meni se dešava da pojedem nekad i po 2-3 parčeta hleba, a recimo kada je tost hleb u pitanju, zasiti me jedno ono parčence...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno pojma nemam koja je tačno razlika u odnosu na obični :laughing: Ali svakako je bolje to jedno parče nego obična 3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno je sve domaće mnogo zdravije. Imam ja jednog zadrtog drugara koji gnjavi kako su suplementi hemija(a zamisli Koka Kola nije..mi i naše predrasude :wallbash: ) i ja ga malo ispitivao kako se hrane životinje koje mi danas jedemo, zbog čega više mesare dobijaju mesa nego domaćinstva po životinji i slično i na kraju kad sam ga iznervirao kaže čovek da će da stavi vola u kupatilo i gaji ga je nerma ništa drugo zdravo :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vola-drugara ili vola iz kupatila? :laughing: :laughing: :laughing:

Ja volim da budem načisto sa svim i da ne upropaštavam telo bez razloga. Konkretan primer za gazirane sokove, ubacite zub i vidite šta se desi za 12 sati. Ili ako otpušavaju wc kao ludi, ko zna šta rade sa organizmom koji je tu i tamo manje čvrst nego wc šolja.

Ja sam vadio krv pre kupovine suplemenata i sve bilo u redu. Nakon toga 2 i po meseca sam svaki dan pre treninga pio no reaktor i bcaa, a posle bcaa i proteine i još kao šlag na tortu popio mericu proteina 2 sata pre vađenja krvi. Sve bilo u redu i blago povećana količina proteina, verovatno zbog neposrednog uzimanja, ja sam očekviao rak da će da nađu zbog ove merice pre vađenja :laughing:

E sad druga je priča o preteranom ili pogrešnom uzimanju. Ako nađeš budalu koja će ceo dan da pije vodu, opet će da se ispovraća, isto tako i za suplemente. Ko zna da ih koristi neće mu ništa naškoditi.

Kokretno za no reatkor ja sam pio po 1 mericu pre treninga kako i piše, bez obzira što po kilaži mogu i dve i nikad nikakvih problema nisam imao. Drugar 20kg lakši popio 4 merice i par sati se tresao, kaže da je mislio da će da umre i pljuje sad Pansport na sve strane, dobro što ih još nije i tužio :wallbash: I posle mi kažemo da su Amerikanci ludi kad na uputstu za Sony piše "Do not put cofee/water in it 'cause it myght harm the device!" :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedino cepao ISO100 i davao je vrhunske rezultate tako da se razmisljam da ga opet uzmem sledeci mesec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao sve živo osim tribulusa jer mi samo fali skok testosterona, ionako sam dlakav kao majmun :laughing: :laughing: . Sve je imalo efekta kada sam ga kombinovao sa vrhunskom hranom, samo što je efekat proteina jako teško primetiti(ali zato placebo efekat imaju sigurno :laughing: ).

Probaj ako želiš npr NO Shotgun, po meni najkompletniji proizvod. Ima 18gr proteina u jednoj merici, 5gr kreatina i čini mi se 5gr arginina(koliko ga je mogu i kao vijagru da ga prodaju :laughing: ), ja sam uz taj no imao neke najlepše treninge i nema pada snage kao kod 90% prozivoda :)

Jedini koji mi je bio bolji od toga je bio Jack3D koji je kasnije proglašen steroidom zbog germanijuma koji je psihostimulans i povučen iz prodaje. Samo od tog Džeka kad krene da boli glava ne znaš gde se nalaziš, ali je za volju i snagu bio savršen,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha samo jos spric u stvari nisi uzeo :D ja uglavnom radim definicuju i protein je sve sto mi tu treba :D barem meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Špric neću nikad uzeti i ne podržavam korišćene steroida za rekreativce. Ako si profi bilder moraš da budeš na steroidima jer nećeš ništa postići. Možeš ti jedini da budeš prirodan i džabe to kad dođe neko drugi duplo veći i pobedi te. Tako su i svi profesionalci krenuli sa dopinzima i na kraju došli do synthol ulja koje je vrhunac uništavanja ovog lepog sporta. Ako te ne mrzi pogledaj klip, mnogo je bolesno :laughing:

http://www.youtube.com/watch?v=ub_Ec1Jxn04

moraš da budeš registrovan da pogledaš jer je 18+.

Za definiciju dobro dođe i bcaa jer čuva mišić :) A Animal Cuts planiram da probam već par godina i ne uspevam. Ove godine sam se baš zeznuo sa definicijom i pao sa 90kg na 83 i mnooogo mišića izgubio jer nisam pravilno odradio :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj tost hleb je tanko sečen, 3-4 parčeta tost hleba mu dođe kao jedno normalno parče običnog hleba, e sad ima nekih i sa puterom, evo danas sam konkretno pojeo za ručak dva parčeta tost hleba, a inače bih pojeo sigurno dva obična parčeta, što mu dođe više nego duplo manje nego inače... Dobar početak :thumbup: za početak ću sklekove, propadanja i trbušnjake u kućnoj radinosti, nisam još uvek ja za teretanu, trebam da odem tamo pa da mi se smeju neka deca jer dižu duplo više nego ja :laughing: ja sam išao u teretanu jedno dva meseca u prvoj srednje, mogao sam da radim serije sa 50kg na benču i bodibilding nije bio toliko zastupljen u Trsteniku, imalo je svega 10tak ljudi za koje se znalo da mogu da izbace preko 100kg, a sad klinci piju hemiju i rade serije sa 100..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je bitno ko koliko podiže? :laughing: Veruj mi da ja pojma nemam sa kojom kilažom treniram :laughing: Ako mi je mala kilaža dodam po 5kg sa svake strane, ako je velika skidam po 2,5kg, ali koliko ima u zbiru zaista pojma nemam niti me zanima. Osnovna razlika izmešu bodibeldera i powerliftera je u tome što bilder koristi teg kako bi oblikovao mišić i apsolutno ga ne zanima koliko podiže,a liftera ne zanima kako izgleda već koristi mišiće samo da bi što više podigao, imaj to na umu :) I nije potrebna nikakva hemija za dizanje 100kg na benču :) Ja sam još kao debeljko radio serije sa po 90-105kg a od izgleda tada ništa nisam imao, tako da zaboravi na ta merenja i slobodno idi u teretanu. Samo se još u Srbiji meri izgled po tome ko koliko može da podigne :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo pretpostavljam da bi u Kragujevcu gde se trenutno nalazim bila drugačija situacija od Trstenika, gde se odlazak u teretanu svodi na prepucavanje između lokalnih dizača tegova čiji je biceps veći i ko koliko može da izbaci na benču, baš skoro sretnem drugara i priča mi kako je bio do teretane posle dugo vremena i kako ne može da se načudi, nekad je išao u teretanu aktivno, imao je dobru figuru, ali vremenom je prestao, sad već ima 30 godina i kao aj da krene opet malo i kaže prišli mu neki klinci i kao dobar si ti, možeš dosta da podigneš, koliki ti je obim bicepsa, a on kaže ja ih gledam, kao da sam sad ja dokon da posle svakog dizanja merim biceps, 10 godina sam dizao tegove, nije mi nikad u životu palo na pamet da uzmem metar i da merim.. Jedan moj školski, bio je baš mršav i krene u teretanu, počne da se kljuka sa svim i svačim, trenutno nema krupnijeg u gradu od njega, u teretani stoji slika kada je krenuo i kako sad izgleda, a sve to je postigao za dve godine, ali definicija mu je nula, sav se pogrbio i iskrivio, samo masa od njega i samo leđa i bicepse radi.. Baš bio neki njegov školski drug u Americi i došao i ovaj ga sreo i kao gde si brate šta ima, a ovaj stao i gleda ga i kao čekaj brate, jel si to ti... Neki baš preteruju, nemaju granicu uopšte..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ovde nas koji treniramo jos malo pa 9 godina ;)

Dobar si sa stažom :) Ja ukupno rada u teretani imam oko 8 godina ili malo jače, ali su od toga 4 godine uz treninge plivanja i košarke gde smo radili kao da i nismo ili na košarci samo noge koje sad imam mnoogo jače u odnosu na ostatak tela i ubih se trenirajući ruke, tako da imam realnih 4 godine treniranja i dok se oduzme prvih godinu dana kada pojma nisam imao šta radim i jedem, ispadne tako jako malo vremena provedenih sa kvalitetnom hranom i treninzima, a dok sam naučio o suplementaciji da i ne govorimo :laughing:

Vi ste bre svi hemicari,ccc uzas,ima da budete ko pilici hranjeni granulama za curice...ccccc

Daj neki savet o suplementima :)

A ti maticu sto ne vezbas i nista ne pijes,jaoj lazovu...

Igore,zao mi Maje....,jadna ona pored tebe,pa pevace narkoman sam postao zbog nje,samo u zenskom rodu :p

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sikter ja to smatram kompleksima kada neko hoće da bude što veći po svaku cenu i to mi nikad nije bio cilj. Ja radim da bi sebi lepo izgledao i bio zadovoljan sa sobom, a ne da neko prođe i kaže vidi ga na šta liči, to je po meni samo način dokazivanja. Slična stvar, jutros gužva na Autokomandi, lik sa 407 spustio sva 4 prozora i pustio muziku do kraja i još izbacio ruku kroz prozor da se vidi kako je razvijen..ja nisam mogao da verujem koji seljak :laughing: Što je najgore napolju je bilo oko nule, ja se smrzoh u jakni,a on u kratkim rukavima pokušava da razbudi ljude.. I što je još gore niko nije bio oduševljen pojavom, čulo se par dobacivanja i psovki, ali baš ni od koga nisam čuo "kakav frajer" i slično..takvi ljudi su samo u svojoj glavi face, a svima izgledaju smešno i jadno..

@Bane sve zavisi šta želiš da postigneš i u kojoj si fazi treniranja. Proteine smatram osnovnim suplementom i ako možeš pij ih stalno posle treninga. Ja nažalost(ili od kad je stigao Stilo) nisam liznuo nijedan suplement :laughing: . Ako hoćeš da podigneš trening na viši nivo kreatin ili no reaktor. Sve zavisi da li sada hoćeš da porasteš, da se izdefinišeš ili nešto treće :) A Maja stvarno mora svašta da sluša od mene :laughing: Od problema kad istrošim no reaktor do objašnjenja kako se menja nosač motora, ali za sad dobro podnosi :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane ja se kidam ja ne vezbam :p a hemije nema, zato sam juce posle treninga svratio do mesare po 600gr belog mesa :p

ali za koju nedelju pocinje i protein da radi, nema sanse vise hranom da unesem dovoljno proteina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cistije je belo meso ;) i lakse se vari na tu kolicinu :D posto ide samo sa integralnim pirincem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja ljubitelj bifteka, pa svima savetujem...:)

Inace, svako meso ima skoro identicnu kolicinu proteina, tako da se ne moze omanuti ni sa jednim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...