Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Milosnis18

Kappa 2.0 20v - prevelika potrošnja plina

Recommended Posts

Pozdrav.

Primetio sam da mi trosi nenormalno npr. auto put do 130kmh min 15l, gradske od 17-20l. ide isto nemam problema nikakvih u radu ali trosi kao tenk. menjan filter plina redovno i vazduha isto. da litreba da se mozda remontuje,servisira plinski uredjaj?

Nije dirano nista oko plina sem filtera bar 150000km ako ne i vise (kod mene za 2god nista sem filtera)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci moze da se remontuje? ne mora drugi isparivac? i koja ce to cifra odprilike jer nemam vise para ofarbao sam je skoro celu i ostalo mi je taman za gorivo po gradu haha.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ccc a izgleda da nemas ni za kilo jagnjetine pa kad se skupis onda se javi da resimo problem

zezam se presteluj plin mozda ti krepala racva tj onaj ventil na Debelom crevu za plin a remontuj i rasprsivac... nije to velika kinta sve ce ti dodje oko 50e ja mislim cak i ispod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zamenio bih ja sve to ali u Nisu nemam poverenja ni u jednog majstora. jer jedva sam ga skrpio da radi i na benzin i eto sad plin krece da me j*** ali bar radi super tj. eto mozda ima neke veze poceli su obrtaju da variraju na plinu samo. kako je plin poskupeo najbolje izvaditi sve iz auta i samo pun gas ali na benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim licno da ti se rastelovao plin imas upustvo koje sam ja postavio na forumu kako da ga nastelujes... i naravno jedno jagnje malo oko kafane je plesalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

rasteluje se sam od vibracija i zbog jos faktora ja svaki put kad promenim pumpu gde sipam morma da stelujem vazduh i ler gas... na benzin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Membrane mozes sam da zamenis vrlo je jednostavno, ja sam to sam uradio, a nisam nikad radio pre toga, samo pratis sta si odakle skinuo i sve oprugice vratis na svoje mesto i to je cela nauka za koji plinasi uzimaju 50e, a membrane kostaju 1500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kaze delas mislim da mozes i sam, moj drug je to sam redovno radio i nije imao poteskoca. Ako nesmes, probaj kod Smeska u Malosiste, svi ga hvale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ti Gusare znas Smeska iz malosiste? haha ko je taj prijatelju i jel ima neko u Nisu dobar? hocu ujedno da se nasteluje kako treba analizatorom na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.kod vitanove je drug terao audi 80 i kaže da su mu dobro odradili.a kod paljinca sam ugradio plin pre mesec dana i radi perfektno a i gazda i majstori su ok likovi.U prošli auto sam plin ugradjivao kod "plinka" u komrenu i prešao mnogo km bez problema ali mislim da on radi samo turski "voltran".Za Smeška iz Malošište sam čuo da je dobar

Edited by baki nis

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam svu trojicu. za vitanovu nemam reci bruka i sramota a paljinac mnogo nagadja i mislim da nema pojma jer jedan obican Poly zastavin nije znao da mi resi a plinko provereno dobar ali neozbiljan uvek kaze zovi me sl. nedelje. aj da vidimo sa smeskom...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ti Gusare znas Smeska iz malosiste?

svi znaju Smeska iz Malosiste...

hahhahahahahahhaahhahaahahahahhahaha aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahhahahaahahahahaahahahahahaaha aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahhahahaahhahahahahaha

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...