Jump to content
FAS Goran
Djuntalica

Djuntalica moja jedna jedina :)

Recommended Posts

Sve se neke trojcice nakupile, jos da je bio treci jun bilo bi sladje :D

 

IMG_20130604_133401.jpg

Pa imaš podešavanje datuma, trebao si sve da udesiš. Evo ti domaći za 7-10 godina

 

IMG_0566.jpg IMG_0567.jpg 

 

Bez podešavanja ali sa puno vrebanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Aaaaaa, ne seriiii :D  Extra :D


 

Ja sam moj pokusao da uvatim na 123456, medjutim taj dan kad sam izvalio da se ta brojka priblizava nesto sam sav bio sludjen i uvece se setim sta sam hteo da uslikam ali sam vec presao tu brojku, smor :D

A za datum, vidis, nikad mi ne bi palo na pamet, ali tacno je da moze da se nasteluje :D



13 stepeni? na koju foru jbt :D

Jbm li ga, tako se zadesilo, sta znam :D

Dal je bilo jutro ili vece, ne secam se, ali tako se potrefilo :D

Da je to slikano ovih dana bilo bi jos bolje, pisalo bi 33, ali u hladovini :D

Juce sam po onom paklu vozio malo dalje, do VA, klima testirana, radi kao lutkica  :band:



Ma skinuo sliku sa neta.  :harhar:

A evo ga ovaj krenuo stopama MiloshBg, samo me tovari za sta stigne :D

Jaoooo jaooo presao na veca kolica pa sad moze da me sprda, a i stariji je, pa moramo imati postovanja :p

Jel sve ok sa marejom, nit govoris nit romoris, znaci da je sve cool??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa, ne seriiii :D  Extra :D

 

Ja sam moj pokusao da uvatim na 123456, medjutim taj dan kad sam izvalio da se ta brojka priblizava nesto sam sav bio sludjen i uvece se setim sta sam hteo da uslikam ali sam vec presao tu brojku, smor :D

A za datum, vidis, nikad mi ne bi palo na pamet, ali tacno je da moze da se nasteluje :D

 

Ti bre gori od mene.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je OK sa Mareom, i bolja je nego sto sam mislio, ustvari ispunjava sve ono sto je ocekivano od nje. Istekla mi registracija, zbog ove zajebancije sa reatestom, te je obavezan, te nije, pa je slabo vozim, ustvari veoma "pazljivo" i samo po lokalu, a za sve ostalo ganjam ona dva sluzbenjaka sto imam (zeninog i svog), trebao bih u toku sledeceg meseca da zamenim sluzbenog Punta za novu sluzbenu Hondu Jazz, iskreno jedva cekam da vidim kako ce se ona kotrljati.

 

Vidim tvoja masina radi, odrzavaj je, cuvaj i vozi, odlican je, to sam ti i sam vise puta rekao.

 

P.S. Moram malo da te zezam.   :harhar:

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sam moj pokusao da uvatim na 123456, medjutim taj dan kad sam izvalio da se ta brojka priblizava nesto sam sav bio sludjen i uvece se setim sta sam hteo da uslikam ali sam vec presao tu brojku, smor :D

 

Trebao si da digneš prednji kraj na klocne, pa da ubaciš u rikverc i dok ne vratiš kilometražu u nazad  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahahahaha a jbg sad, najbolje da sam isao kod onih sto steluju km pa da naprave za slikanje pa da idemo dalje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode puntisa opet na put, 600 km auto puta, pa sam ga castio aditivom ako to ista pomaze za ciscenje sistema goriva satro egr-a i ventila turba :D

E sad, kupio sam 

8189be2c1e270d0e3fadeb129af7e63f_mmf250x

 

 I platio 2120 dinara, a pored njega stoji 

 

images_2.jpg

 za 700 kinti...

 

Da li sam bacio 1500 kinti za taj skuplji ili mozda ipak ime neke jace efekte, ako neko zna nek me prosvetli :D

Inace taj sto sam kupio, za njega sam citao u nekom casopisu pa sam zato uzeo, odlucim da dam te pare za aditiv pa sta bude :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bre aditiv za ciscenje egr-a i turba, to su po meni gluposti. Kako da ga cisti kad kroz njih prolaze samo izduvni gasovi? Za dizne, to je ok a za ovo oko egr-a neverujem. Nemoj da mislis da sam ja protiv tih aditiva, prvi ih koristim ali u ovo ne verujem. Mozda kada bi bio ispravan link pa da procitam sta tacno pise..

 

Ja pre neki dan polazim na put i posto mi dijagnostika nesto losije pokazuje za dizne rekoh da sipem aditiv da probam. Po savetu majstora nadjem taj neki Wirth-ov 650din za 50-70l goriva i zovnem ga da ga pitam koliko da sipam i kako. Kaze covek sipi 2komada na 10l goriva?! Ja kazem -molim-, a on kaze opet, sipi 2 komada na 10l goriva slobodno! Kaze, ja kad cistim dizne pustim auto da radi samo na aditive, nece nista da mu hvali..Ja ipak sipah jedan na 20l goriva sto zbog para, sto zbog neverice, a i opet lakse me da operem dizne prof. nego da dajem 1300din za aditiv i da se pitam sta sam uradio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad to za egr mislim da je fora da kad taj aditiv sagori da ostane nesto sto kao napada garez i te fore, tako bar pise na aditivu, mada je i to verovatno patka, nek preventivno dizne malo procacka i meni dosta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja s vremena na vreme "sunem" ovaj drugi Wynns Injector Cleaner.

Ima li efekta - nemam pojma :) , dizne OK i u toleranciji svih ovih 6 godina koliko je JTD kod mene.

Mada, ja ga jos redovnije malo poteram u obrtaje, domacinski izgazim i produvam na otvorenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam ovaj drugi svaki put kada dalje idem, pojma nemam da li pomaže ili da li smeta, ali sipam ga  :laughing: 
Uglavnom na autoputu lagano dođem do 3500 obrtaja u svim brzinama pa onda prešaltam tako da se svakako malo pročisti i bez wynns-a, ali verujem da ničemu ne škodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja nista od aditiva ne sipam dok sam tu u lokalu, a ovako kad se ide na put onda kontam da ako ima ikakvog efekta najbolje ce biti kad se vozi 500-600 km u cugu auto putem i konstantno se tera 150-170, posto cale ne stedi ni gorivo ni moj auto :D

Ne znam ni kako da primetim da li ima efekta, valjda se ni u lokalu ne zagusi masina nesto puno posto i ja volim u trecoj da ga opletem, em lep osecaj em valja da se produva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio se bracala (punto) meni u sake pre neki dan :D

Ovaj put se nije vozio preko 150, uglavnom 130, na 1700 km prosek po boardu je bio 4.7 sa klimom sve vreme...odmah po potrosnji sam izvalio da ga cale nije gazio, umeo je da nacuka potrosnju i na 6 litara sto je odmah alarm da ga je gazio :D

Elem, vreme za servis je doslo pa sam presao na sintetiku, 5w-40, posto su me svi napali da je to pravo ulje za moj motor, jadan ja :D

Raspitam se malo, nisam uzeo seleniu WR, jer je npr ni Goran u svom servisu ne koristi, a sa par strana sam cuo za

 

00_013_000001l.jpg

 

pa uzmem Motur i to u radnji na Mirjevu koja je bas Motul, samo to imaju, tako da kontam da je to najblize originalu ako nije original Motul zejtin :D

Kod njih uzmem i filter ulja i vazduha, navede momak neku kao najbolju marku filtera, pa filter ulja platim 1100 din i filter vazduha(parce papira) 1700 kinti ...

A za samo ulje sam imao ful srecu, redovna cena je 1350 din/litar sto na 5 litara izadje lepa cifra, zatekla me neka akcija gde je skoro upola jeftinije bas to ulje koje meni treba i prodjem za 5 litara skoro kao da sam uzeo polusintetiku :D

Danas zamenim ulje i filtere, priblelezim kilometrazu i datum i nastavljam da uzivam u voznji :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

K'o da ga je oteo od Nemaca ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato ga i uzima, iso bi s korsom da moze da pici tako s njom na auto putu...u korsici je sve preko 100 na sat nelagodna voznja...i a bolje za puntica da ga istera malo iz grada, nece nista da mu fali, uglavnom bude i viska, par mm sloja bubica napred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da znas, uvatila me kisa na autoputu do gajbe, pocelo da sipa iz ludila...doso do garaze, ispred sacekao 2 min, da kisa sama spere ono sto je usput usrala i spakovao se u garazu, tako da je cist i dalje, prebrisem malo prozore i opet sve ful  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kise samo jelenskom krpom prebrisi auto i kao opran izgleda. :) Ja to redovno radim kad me mrzi da perem auto, ispred zgrade ga prebrisem za 5 minuta i deluje pristojno cisto. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kise samo jelenskom krpom prebrisi auto i kao opran izgleda. :) Ja to redovno radim kad me mrzi da perem auto, ispred zgrade ga prebrisem za 5 minuta i deluje pristojno cisto. :thumbsup:

Nesto ne volim jelensku krpu, ustvari nisam dugo video dobru...mozda bi i uzeo kad bu naleteo na pravu ali magicnom krpom zadovoljavam trenutno :D

 

Jbte, taj pakovani auto je jos ziiiv!!!  :harhar:

Sta ti oces onaj tvoj se raspao, i dalje stoji na oglasima, niko da se zajebe da ga uzme :D

Jel ziva alfa, jel teras na lozak i dalje il si preso na palmino ulje iz friteza ovih amerskih restorana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kise samo jelenskom krpom prebrisi auto i kao opran izgleda. :) Ja to redovno radim kad me mrzi da perem auto, ispred zgrade ga prebrisem za 5 minuta i deluje pristojno cisto. :thumbsup:

Bolje da uzmes parce smirgle pa ga sa njim prebrisi onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahha, bas to, kad se nakupi prasine i peska, krpa samo odradi fini piling sa mogucnoscu ostavljanja solidnih riseva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...