Jump to content
FAS Goran
Djuntalica

Djuntalica moja jedna jedina :)

Recommended Posts

Ovo nikako da uslikam, pozadi je ram sa nazivom kluba :D

Usput sam uvatio i ortakovog stilindzera, na zimskom setu, inace ima fabricke 16 one klasicne sa duplim kracima, jako korektan autic, jtd 80 konjova...

IMG_20130407_131817.jpg  IMG_20130407_131835.jpg  IMG_20130407_131854.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo jos, zavisi od obaveza, zato nista ni ne pisem, ne planiram nista, nego ako budem free u nedelju dolazim, ostavljeno je otvoreno da ko ne zna do dana polaska moze da bane i plati na licu mesta, tako da sam jedan od tih, bas nemam predstavu da li cu biti free...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam dobos jedan danas da vidim stanje paknova, posto mi ponekad nesto zastruze pri kocenju pa sam mislio da je do njih...skinuo, video i otisao u radnju da vidim novi paknovi koliko mesa imaju.
Nemaju puno vise od mojih, mozda jedan do dva milimetra, tako da to nije po meni za zamenu, stavicu koju sliku pa ako neko moze sa slike da snimi stvar(da malo zumBira sliku) da mi kaze misljenje

IMG_20130416_122448.jpg  IMG_20130416_122458.jpg  IMG_20130416_122503.jpg

Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes to terati jos ihaj. Sto rece kolega pre mene, kada su za zamenu, obicno budu izlizane odozgo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice debljine nisu za zamenu kao i sto ti rekose, jesi li proveravao tvrdocu paknova, da se nisu stvrdnuli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su plocice skoro nove dosle sa kolima ali ujutru prvih par kocenja struzu boze sacuvaj, Goran kaze da je to normalno jer su tvrde kao djavo, dal je proizvodjac TWR il tako nesto.... i da je greota menjati dok se ne istrose. A i nakon ta dva tri kocenja nisu sasvim necujne

Share this post


Link to post
Share on other sites

TRW je proizvodjac i oni rade extra kvalitet... Samo me zanima kako bi proverio tvrdocu? Ja prvi put cujem da to moze da se proveri ili sam ne upucen??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, to i mene zanima, kako da proverim da li su se paknovi ´´stvrdnuli´´

 

Kod mene zastruze ujutru, to dva dti kocenja, ali nekad na jacem kocenju zastruze opet, kontao sam da su paknovi, pa sam zato proveravao, plocice su mi dobre ali diskovi vec mogu da se menjaju takod a je ocigleno to u pitanju...ali me i dalje zanima kako da proverim tvrdocu paknova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srafcigerom zagrebes jako preko njih, ako su ok mora da ostavi traga i kao malo da upadne, ako su se stvrdnuli samo ima da otklize preko paknova, npr kao preko stakla. Mogu kocnice da budu i nove stavljene i da ih unistis za 20min. Koci ga duze vreme pri vecoj brzini ili nizbrdici ili se npr zezaj niz Avalu da se pregreju i one se stvrdnu il cak i izgore. Ti sacekas da se ohlade i vozis dalje ali one vise nisu ni pribliznog kvaliteta kao sto su bile. Jesi li cuo nekada da su se nekome na kamionu ili autobusu zapalile kocnice ili da si osetio smrad kada prodjes pored njih? Ili kada dugo kocis auto, kocnica sve meksa a sve slabije koci a kada izadjes napolje ono crveni diskovi :D Ako nisi, onda taj mjt nije u pravim rukama :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam za to da oce da blokiraju tockovi od pregrevanja kocnica, ali sta znam, ja ne vozim tako bas iz tog razloga...na nizbrdicama kocim po malo uglavnom pustim da motor koci koliko treba a ja nogom samo dodajem po malo pa popustim da se ohlade kocaljke, upravo iz tih razloga...sve u svemu ocigledno da su paknovi dobri, kao i dobosi, ali ce uskoro morati diskovi da se menjaju sa sve plocicama, ne bi iako su koliko toliko plocice dobre njih stavljao na nov disk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode djunta malopre na put, muka me uvatila :D

Oboren veci deo zadnjih sedista, pre pre prepun stvari, 3 odrasle osobe, kad sam video kako izgleda i koliko je legao samo sam se okrenuo i otisao :D

Sad je ubedljivo najnizi punto u regionu :D

Pozadi je toliko legao da se guma ne vidi, usla u rub skroz, mislice neko da mi cale vozi trke jbt :D

Sad se vracam na traktor u bukvalnom smislu, corsa 1.7 dizel, bez turba bez ista, nekih 60 konja je imala '99 godine kad je napravljena, sad ako ima 45 na tockovima max :D

Dakle u kolonu i prati, na preticanja moram da zaboravim :D

Jedino pozitivno je sto ce sad puntic malo da se produva, matori ga ne stedi na autoputu pa ce da procisti egr sam od sebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva idiotska konstatacija  :laughing:

 

PS. 

mislice neko da mi cale vozi trke jbt :D

 

Jedino pozitivno je sto ce sad puntic malo da se produva, matori ga ne stedi na autoputu pa ce da procisti egr sam od sebe :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde drustvo, bez varnica, sarance nije lepo procitao post :D

Sarane, cale otiso na put, al mi jebo kevu sa stvarima i onda se zakucao u patos, kao da je max max spusten oprugama :D



Sad mozes reci da si na gewindama hahahahha :D

Buraz, sad je opasniji od tvoje ladje :D

Hahahaha, bojim se da ce da mi obrusi auspuh o asfalt :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek je ova konstatacija za ćaleta i kevu show :rofl:
Pa kad se vraća Đuntalica?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaah hteo sam da napisem AL MU jebo kevu :D   HAHAHAHHA

Ma vraca se koji dan, a do tad traktorce :D  1.7 dizel iz 99 godine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...