Jump to content
FAS Goran
Grim Reaper

Mi Fiat Coupe 1.8 16v

Recommended Posts

Svaka cast, cestitam. Dodji na neki skup, da vidimo masinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom prilikom jedan moj drugar kaže jedva čekam da stignem kući i da upalim moju crvenu đavolicu i da prođem kroz selo, rekoh pa šta voziš, a on kaže IMT 539  :laughing:

 

Nema šta, sad samo polako sa tim, dok se ne razradi i dok ga ne upoznaš lepo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaahahahahah kako se cuje, vrrrrrh! Svaka cast stvarno. E aj sad, obecao si, koliko je skupo planinarenje i kakva je procedura za registraciju? To kad se menja motor, sta se desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je bila i vise nego korektna, 700 eura (sve ukupno)

Vidjamo se u nedelju da vidite i da cujete. :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno odradjeno,slatko da se navozas i izjuris. Najzeci mi je onaj lik u klipu sto imitira zvuk motora.. :lol:  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy:  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, evo mali "update" kako se ponasa auto.

Ne izbijam iz njega vec 3 dana i ajd da kazemo polako poznajem kako se ponasa auto sta mu prija a sta ne.

Evo pre nekih 30-tak minuta sam se potegao sa BMW-om 640d i mogu vam reci da sam i vise nego zadovoljan.

On je vec bio pod nekim zaletom i verovatno nije mislio da imam nesto pretarno jak auto ali kad je video da sam ga lako sustigao i zabio u guzicu poco je da dimi dizel... do 5-te brzine sam ga pratio posle mi je odmicao. (obrtaljka mi ne radi tako da rano menjam brzine)

Tako da ja sa mojih 2400 kubika da pratim nesto sto ima 3000 kubika, turbo i preko toga kosta preko 80.000 eura... Mislim da je rezultat i vise nego fenomenalan.

No to su dobre strane tih kola, idu ko besna...

Lose strane, kocnice... nevaljaju k***u... Auto je sada napred tezak ima mnogo vecu masu tako da iskocim auto 2-3 puta i kraj nece da stane uopste, pocnu da se dime kocnice... Tako da vece felne i veci kocioni diskovi su trenutno prioritet broj 1.

Druga mana napred je spusteniji mnogo tako da sada vec kacim dosta i nema sanse da se popenjem na ivicnjak.

To je to za sada... videcemo kako ce se ponasati auto dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantna konverzija skroz, svaka cast na hrabrosti. Predlog za tebe, sto se tice kocnica probaj da nadjes Brembova klesta i diskove koji su se isporucivali sa nekim modelima Lancia Kappe obzirom da ces rasturenog Fiata Coupea 20 VT tesko naci kod nas, inace zaustavljaju vozilo maltene u mestu. Robija ili Marko jedan od vlasnika otpada u Vinogradskoj je imao jedan komplet u posedu... Vodi racuna da ti ne propadnu amortizeri zbog tezine prednjeg kraja, valjalo bi preduzeti nesto radi zamene opruga i amortizera. Pozdrav i srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican posao, zvuk petaka je nemoguc, a taj motor je taman toliko jak koliko hgt-u fali snage, sa njegovim prenosom je sigurno pun pogodak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad kad sam stigao kuci mali update.

Naime nesto se sitno radilo oko Coupe-a, pretezno smo popunjavali rupe.

Stari polupani far skinut stavljen "nov" (poliranje sledeci cetvrtak)

Stavljen Suspleh, i stavljen znak Pininfarina koji je falio.

Zamenjene instalacije za levu maglenku/poziciju/migavac

Klima napunjena, ali dzabe jer kompresor nema plus tako da to mora da se sredi.

 

Hauba ispolirana (za 600 dindzi :unworthy: perionici PSSST)

Sledeca investicija fine 17-tice.

Polako auto ustaje iz mrtvih :thumbsup: (po pitanju izgleda)

Motor se fenomenalno ponasa i vrlo malo trosi pri normalnoj voznji. (pu pu da ga ne ureknem)

Sve u svemu presrecan sam! :ice:

 

WP_20130516_002.jpg  WP_20130516_001.jpg  WP_20130516_006.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš mi je drago da si se toliko iscimao da ga dovedeš u red, valjda će sad posle ovoga više da te poštuje :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Working horse, ko kaze da je kupe nepraktican auto?
Astal 140x80x15 je stao u mog kupea... jeste da je pozicija voznje bila ocajnicki losa ali uspeli smo da prevezemo tu skalameriju.

WP_20130525_004.jpg

p.s. nisu mogla lepo da se zatvore vrata :laughing:

Edited by Grim Reaper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguran da je motor od abarth-a ? Bas sam skoro na otpadu gledao jednog stila bez one plastike na motoru i poklopac tj. deklo ne izgleda ovako i ima plasticnu granu. Jedino ako je neko stavio deklo i granu od hgt-a  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguran da je motor od abarth-a ? Bas sam skoro na otpadu gledao jednog stila bez one plastike na motoru i poklopac tj. deklo ne izgleda ovako i ima plasticnu granu. Jedino ako je neko stavio deklo i granu od hgt-a  :question:

Da da, ta plastika je izgledala previse plasticno tako da je stavljen taj poklopac od Maree

A za granu, bem li ga mozda su tu stavili da bi pasovala moze biti svasta. Ili da lepse izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, naime samo da javim juce oko 23:00 sam imao saobracajku kod kruznog toka od bulevara ka pariskim komunama.

Auto je havarisan na zadnjem delu gde me je idiot udario kako sam izlazio iz kruznog toka. Odmah sam zvao policiju i hitnu na uvidjaj pa cemo da se sudimo... Kasnije cu poslati i slike havarije kad dodjem sposla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci tebe ubi neki maler sa tim autom i to ti je.. Jbg

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad samo cekam sudski postupak pa da vidimo sta ce onda biti. Bio sam u bolnici uzeo nalaze i dobio sve papire, kasnije cu otici do lekara opste prakse.

Samo me zanima kada budu dosli ti iz osiguranja sta ce da mi kazu za odstetu. Coupe je jako redak auto i orginalni delovi za njega su strahovito skupi.

 

stasedesilo.jpg

 

WP_20130728_006.jpg

 

WP_20130728_007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...