Jump to content
FAS Goran
Grim Reaper

Mi Fiat Coupe 1.8 16v

Recommended Posts

Kako profesore 4000e? Da si bikvalno sve promenio pa opet ne bi toliko kostalo. Jedino ako si radio neke modifikacije pa onda nije problem da i za mnogo vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja sam ti ulozio oko 4000e u kupea i jos nije to to, imam jos 1000e pa da ga zavrsim.Eto koliko kosta ova zajebancija ako ti je za utehu. Kupis VW i vozis se ko covek, sluzi on tebe a ne ti njega. Najbolje je kada ti ne treba auto. I ja sam ti nesrecan korisnik kupea :(

Ma ja tek hvatam zalet :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je duh :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set kvacila 600e,plinski uredjaj 500e, zamena radilice i lezajeva 500e, homo zglobovi 4kom 200e,auspuh 200e, gume ?, nesto malo limarije, jedna zamena ulja mi je (selenia racing) 6 litara je oko 70e i tako dalje i blize nakupi se za cas posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, gume, ulje, kvacilo plin, to je sve potrosno, nije za racunanje ali i sa tim opet ispada malo preko 2000e. Koliko vidim nista ti se nije kvarilo iznenada i sto ne spada u redovno odrzavanje, sem lezajeva radilice, mada i to je normalno za visokoturaznu masinu tih godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom motoru ima uredjaj koji steluje varijator, a nalazi se tu negde oko cepa za ulje, nisam siguran da je tu, ali potrazi, izgleda nalik step motoru, a sluzi za usaglasavanje rada bregaste, pravi savrsen tajming otvaranja i zatvaranja ventila, posto si i sam video kako varijator izgleda kad se otvori glava motora, ima gomilu nekih zupcanika... taj uredjaj, kako da ga nazovem, okruglog je oblika i ima konektor sa 2 zice. Probaj da mu otkacis taj konektor, i vidi sta se desava, drugacije ce se cuti, nece biti tog lupanja... Ako prestane da lupa, to ti je problem ponovo varijabilna bregasta. Ona je mana kod tih motora. Ako kojim slucajem ubacujes drugi motor, ubaci 1.6 16V iz brava, nema varijator, jeste sporiji od tog 1.8, ali neces imati problema... To ti je moj savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nisam imao kvarova sem radilice i uljne pumpe, nego kazem da u globalu dosta kosta odrzavanje i veruj mi da ti ne saljem spisak izaslo me je auto bas dosta.Ali ne predajem se dok ga ne dovedem u top stanje.Nego da se vratimo mi ne temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan narode, naime evo da ispisem mali "update".

Coupe se jos uvek radi, u njega se ubacuje 2.4 od Stila Abarth.

Ima dosta prepravki i vec duze vreme se auto radi (jace od 2 nedelje zbog konstantnih komplikacija)

Pored toga sto se auto radi imam i ja dosta svojih privatnih problema gde mi je auto neophodan ali boze moj moram da stegnem zube i sacekam jos malo.

Bio sam blizu pucanja i da dignem ruke od svega jer mi je sve krenulo naopako (uz k...) ali valjda ce ovo cekanje vredeti kad se okrene kljuc i doda gas.

Nisam bio u mogucnosti da pogledam auto zato sto sam crncio po celi dan, ali juce sam bio i imao sam sta da vidim...

 

Zeleo bih da se zahvalim Vladi, Marku i njihovim majstorima koji mi rade ovo. Ne da su korektni nego nemam reci, drze se dogovora i to je to, znaci svaka im cast.

Evo malo slika

 

WP_20130420_001.jpg  WP_20130420_002.jpg

 

WP_20130420_004.jpg

WP_20130420_003.jpg

 

Motor je ubacen kao i menjac. Napred je auto totalno promenjan posto skoro nista ne pasuje od Coupe-a. Tako da je skoro sve stavljeno od HGT-a, sto znaci da ce se sad auto totalno drugacije ponasati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda će dobro proći sve i da se konačno na miru voziš :)

Menjač će biti automatski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^
Manualni od HGT-a.

Sto znaci da ce i prenos biti kao kod HGT-a samo sa mnogo vise snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh fino zamišljeno, posebno mi se sviđa što neće biti automatik, ipak je Coupe za šaltanje  :laughing:

Moram da te pitam, koliko izađe cela zezancija sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^

Pa kad sam cuo koliko kostaju zamene motora i takve zajebancije ja sam prosao fenomenalno povoljno.
Ali opet, morao sam da podizem kredit kako bih uspeo ovo da izguram i izfinansiram.

Kad budem sve zavrsio recicu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bolje da si išao na neki motor koji ide fabrički u Coupe-a, ali videćemo kako će ovaj da se pokaže, ja ti želim da ga što pre sastaviš i da što pre sedneš u njega :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo je, upravo sam u autobusu i idem po Coupe-a...

nadam se da nece biti nekih komplikacija... Sto mi je Vlada rekao preko telefona prima gas ko blesav i cuje se bolesno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se to reguliše u saobraćajnoj posle, jesu li potrebni neki atesti? Taj 2.4 malo bolje povlači iz nižih obrtaja u odnosu na stari motor koji je bio u njemu, dobio si nekih 57 Nm više, i sigurno minimum 2-3 sekunde brže do 100 što je mnogo u metrima :thumbup: čekamo tvoje utiske :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva prica... :clap: Ali uvek postoji happy end. I tako su se Grim i njegov Coupe vozili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da...

Opet problemi...

Auto je po pitanju motora gotov ali menjac zeza. Sipkice za saltanje su krace oko 1cm tako da do ponedeljka nista.

Na vedriju stranu auto se cuje bolesno, zvuk koji udara u pluca. Bice zanimljivo ici pored milicajaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuuuu  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Menjaj naslov...

Mi Fiat Coupe 2.4 20v Monster Sound  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Edited by rpm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extraaaaaa :clap:  Ala ces da ludujes po gradu :scooter:

Nemoj da se nerviras oko tih polugica, na tolikom i takvom projektu to je bukvalno nista, ja sam ocekivao mnogo vise problemcica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode danas sam podigao doticni auto...

Ono je bolest, plasim ljude po ulicama sa kolima... a ide samo tako.

Bilo koja brzina bilo koji obrtaj samo izvlaci, nikad kraja!! Samo puni i puni i puni...
Bolest od automobila...

Crveni Djavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...