Jump to content
FAS Goran
Stex3105

Koji tablet...?

Recommended Posts

Gledao sam ja ove linkove još davno, ali niko nije uspeo da to odradi da bude savršeno funkcionalno i cenim da ni ja ne bih uspeo. I ovaj čovek kaže:

Functions I've lost by removing the stereo[

- steering wheel controls

radio[ (I never use radio anyway)

bluetooth handsfree

]- easy volume control (bit fiddly at the moment, should definitely be easier to change the volume while driving)

Kada bi to moglo da se odradi bila bi stvarno odlična i neverovatno jeftina stvar, ali stvarno je veliki posao sve uskladiti

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ni meni radio nije nesto neophodan, a ove ostale stavke jedino pojacavanje odnosno utisavanje muzike da resi nekim velikim plejerom ili tako nekako, ali realno za male pare odradimo nesto ili za te pare onaj orion iz mog linka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jačinu zvuka nije nikakav problem, može na Andoridu da se isprogramira šta god želiš, a verujem da već i ima gotov program :) Ali radia se baš i ne bih odrekao, a i cenim da mora da bude i za to neko rešenje, samo da bude malo veštiji električar pa da poveže 3,5'' ulaz i eurojack. Ja bih pre pokušao da odradim nešto ovakvo jer kada to odradiš stvarno imaš ozbiljnu stvar u kolima, dok mi onaj Orion baš loše i prevaziđeno deluje(sad je standard za telefone 16 000 000 boja,a on ima 65 536..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ove navigacije imaju 65 K boja i slika nije čudo ali može da se gleda. 262 K ili 16 M boja je već ozbiljna i skuplja stvar. Povezati 3,5 mm i euro konektor može svako sa lemilicom ili izolir trakom. E sad dolazimo do estetike koja u tom budženju vrlo diskutabilna. Treba sve to odraditi da može lako da se ukloni ali i kad se koristi da čvrsto stoji. Ipak po meni onaj Orion (koji operativni sistem ima ? Win CE 99%) ili sačekati ona čuda što je Igor pronašao da dođu kod nas ali po nekoj normalnoj ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane da li misliš da bi radio mogao da radi ako se povežu 3,5mm i euro? I ne znam kako bi se to odradilo sa baterijom od tog prenosnog tableta i punjenjem sa akumulatorom. Što se estetike tiče, verujem da može da izgleda i lepše od običnog 2din jer su oni nekako mali za otvor na Stilu, tako da ako bi se našao neki veći tablet i lepo odradila blenda kod plastičara možda bi i bilo dobro, ali opet dolazi pitanje sigurnosti što je i najveći problem ili da se svaki put kada sednemo u kola povezuju žice i sve opet kači..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima da se nađu 2DIN blende, i nije problem da svaki put bodeš 3mm bananicu u džek za slušalice, kao i da izvučeš struju 5V (preko onih adaptera za upaljač) pa u USB tablet-a. Ružno što su svi ti konektori bočno i kablovi se vide na sve strane. Kako misliš da napraviš lep i funkcionalan nosač koji će čvrsto držati tablet u toku vožnje i omogućiti lako skidanje. Po meni bolje kupiti gotov uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako do sada niste gledali...ima jedan zanimljiv koneski sajt pa pogledajte...ima zanimljivih stvarcica...Kucajte u google DHGATE...jako korisnih stvarcica za mozda neke male pare!!!!

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima da se nađu 2DIN blende, i nije problem da svaki put bodeš 3mm bananicu u džek za slušalice, kao i da izvučeš struju 5V (preko onih adaptera za upaljač) pa u USB tablet-a. Ružno što su svi ti konektori bočno i kablovi se vide na sve strane. Kako misliš da napraviš lep i funkcionalan nosač koji će čvrsto držati tablet u toku vožnje i omogućiti lako skidanje. Po meni bolje kupiti gotov uređaj.

Imaju 2din blende, ali je fabrički radio na Stilu mnogo veći od tih dimenzija pa meni baš ružno izgleda kad se to odradi, našao sam komada Stila sa 2din navigacijama pa ću okačiti sliku samo da vidim gde sam sačuvao. Ja sam više mislio da se uzme tablet koji ima veće dimenzije nego 2din i time ostavi što manji deo crne plastike. U pravu si za učvršćivanje, možda bi i moglo da se odradi nešto što bi držalo taj tablet, ali bilo bi baš teško onda skidati svaki put blendui to nameštati..Slažem se da je bolje uzeti gotov uređaj, ali stvarno me baca u razmišljanje to što je novi 2din uređaj skuplji po 4-8 puta od tableta istih ili boljih karatkeristika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blenda pokriva ceo otvor i ostaje taman otvor za 2din uredjaj. Onaj Orion za te pare je super stvar, kupljen kod nas, garancija 2 god... Kenwood iz ranijih postova ima manju rezoluciju nego Orion, ne mogu da nadjem koliko boja ima ekran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao za ovog oriona,deluje iz price da je ok, ima blutut i u sebi mikrofon, ima antenu za gps, ima o.s. windows ce 6.0 i radi igo primo savrseno na njemu. Moze da se menja slika pozadine, i boja osvetljenja dugmica je plava i crvena. Za te pare deluje sasvim ok. Za sad mozda i kupim da se me bi cimao sa tabletom i [pojacalom i kablovima i vadjenjem i ubacivanjem.Jedina prava mana oriona je to sto se ne skida prednja maska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Orion iz DS Marketa i Computer RS je isti kao sa Kupujem-prodajem. Ako jeste onaj lik nije zdrav.

To što se ne skida displej jedino nečim crnim da se prekrije. Trebao bi da ima i Video IN, zgodna stvar da se poveže za običnu kameru kao rikverc kamera. Sve ove navigacije imaju Win CE 5 ili 6. Ako kupiš javljaj za utiske i imaš nove iGo mape za 2012,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas čitam u vozu oglas "Povolna instalacija iGo mapa najboljeg kvaliteta i vrhunski odrađenih.." :wallbash: Nije mi jasno kako neko može da se seti da prodaje nešto što je svima koji imaju Internet dostupno sa sve uputstvom za instalaciju, inače, ako bude radio iGo na Orionu povlačim sve što sam rekao o njemu, ali bih ga ipak više cenio da radi na Androidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da radi. Imaš za Win CE iGo softver iGo 8, Amigo i Primo a za android MyWay (nije Sinatra) i novi Primo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moći će da se pokrene, u to ne sumnjam, ali može da se desi da bude skoro beskorisan. Ćale ima neki službeni Huawei, pojma nemam koji je model, ali je prilično verna kopija DesireS, instalirao sam mu iGo i pokreće ga 5 minuta, glas usporava i nerazuman je, karta se takođe jako sporo učitava kada se krećeš, Kinezi su bukvalno napravili poluproizvod. A po specifikacijama je na nivou nekog solidnog brendiranog Android uređaja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene Huawei g300 sljaka bez problema, treba mu vise vremena da uhvati signal, ali to sam resio sa GpsFix app. Probaj mozda pomogne.

edit: treba videti da li taj Orion ima prikljucak za spoljnu antenu.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, to nisu tablet racunari ;)

Kao drugo, ja bezim od tih no-name uredjaja za koje niko nikada cuo nije, nema servisa, nema rezervnih delova, a jeftini u pm. Ovo je iz iskustva.

Kapiram da svaka roba ima svog kupca, ali ja ovo zaista nikada ne bih kupio, makar nemao nista u kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari,ovako,planiram kupovinu nekog tableta ili nesto slicno...

Pod obavezno je koriscenje telefona,koriscenje interneta sa sim kartice i obavezan gps :smoke:

Nasao sam u tehnomaniji neki koji mozda zadovoljava moje potrebe i uklapa se u moj budzet.

Marka je Lenovo...

Pa me cisto zanima vase misljenje,sta i kako i da li bi pogresio u izboru?

Hvala :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da gresis sto uzimas tablet a telefon. Ne mogu da zamislim da pricam telefonom od 7-8 inca!

imam tablet, i jedan savet, kupi tablet ali ne po ceni, ne po izgledu nego potrebama, znaci kao sto si napisao, treba mi to,to i to. U ponudi odaberes ono sto ispunjava sve te tvoje zahteve + zahteve kvaliteta i to je to.

Meni je trebao tablet za auto, da dete ima da gleda crtane filmove. Portabl DVD je bio oko 110€, pa sam se odlucio za MID tablet 7", oni kinezi sa kupinda, limunda i sl.

imam ga oko godinu dana i sasvim korektno sluzi svrsi.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kupio pre 2 meseca asus nexus 7 i preeeeeeeeeezadovoljan sam, doduse ne mogu od sina na red da dodjem da se malo poigram ali nema veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta znam, isao sam, gledao i taj mi se bas svideo.A trazim da bude telefon jer imam dzabe net preko sim kartice a u tom slucaju bi ga koristio i za razgovore, poruke...Jer verovali ili ne, po veo dan sam na telefonu, po netu...takav mi posao pa mi vreme dozvoljava...A sto rece, i mali ce imati zanimaciju u kolima :rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas prestigio 7100 duo 3g samo je 10' ako ti to nesto znaci.Oko 32,33k je cena

ili goClever m703g on je oko 20 k ima 3g,gps,bluetooth...ali to je goclever :crazy:

Edited by Noćni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...