Jump to content
FAS Goran
Stex3105

Koji tablet...?

Recommended Posts

Kupio sam prošle nedelje Galaxy Tab 2, 7" (19 990 din/178 e) i oduševljen, kvalitetom ekrana (nije kinez tetris varijanta) brzinom i kvalitetom izrade. Ekran (tj. tač) ti je Gorila glas otoprno na ogrebotine i udarce (ne treba preterivati/bilo je slučajeva sa noževima i sl).

http://www.bcgroup-o...oid-4.0)-17536/ kod njih kupio (+ uzeo još pola kompa) i dobio 16 GB karticu (redovan poklon).

Instalirao iGo i savršeno radi, samo što meni na ovolikom ekranu smešno izgleda. Sve je ogromno u odnosu na tel.

Od multimedije sve pušta, jedino što ti ostaje da se kupi futrola http://www.bigbang.r...lueberry-525141 i ako neko hoće nosač http://www.bigbang.r...avantree-525169.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi futrolu i stavi foliju. Imam službeni 10.1" bez zaštita i bez obzira što se pazi, izgleda posle godinu dana poprilično korišćeno. Nasuprot njemu, 7" privatni je sa folijom i silikonom, nema ništa danju fali. :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Settings, about, pa tu imas software i hardware information, ili ukucas model tableta u gugl i naci ces na nekom sajtu sve.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam cime se bavis, ali ako se ne bavis trgovinom onda si se debeleo zajebao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ima  stručnjaka na forumu koji bi mogli da objasne koja je bolja konfiguracija za tablet :

quad core +512mb ram ili dual core sa 1gb rama?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta zavisi od vrste procesora ali ako je ta druga konfiguracija Intel Atom Dual Core plus 1GB Ram ja glasam za nju. Po meni kod svih tih "handheld" uredjaja je bitnija Ram memorija. Kad kupujes tablet obarati paznju i na rezoluciju ekrana kao internu memoriju ali i  na ostale funkcije uredjaja (GPS, G Sensor...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na brzim odgovorima

tablet uzimam za klinca tako da mi nije potrebna neka jaca konfiguracija,ali opet da ne bude ni neki "tetris"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zbog toga 1gb rama minimum. Pretpostavljam da ce igrice da se igraju. I gledaj da tablet ima slot za karticu pa prebacuj sve sto je moguce na karticu. Da ne bi brljao tablet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android pretpostavljam?

Mada u svakom slučaju bih preporučio 1gb ram-a kao i kolege jer dosta igrica zauzme 200-30mb lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosli smo u situaciju kada proizvodjaci svasta nude da lepo zvuci i deluje jako, ali takva konfiguracija obicno ne drzi vodu.Uzmi 1 Gb RAMa i bices zadovoljan tj. malisa.Sada nude malo rama i extra procesor ili sve to u kombinaciji sa dobrom grafikom.Na kraju dolazi do pregrevanja uredjaja i naravno posle nekog vremena proizvodjac izbaci downgrade, odnosno ogranice takt procesoru kako bi trajao uredjaj bar koliko i garancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi za šta koristiš tablet :)

Dok nije pala cena tableta bili su popularni oni readeri ako se neko seća. To je bio običan tablet kao i bilo koji drugi sa jako malo ram-a i sa slabim procesorom.

 

Recimo meni je ta stvar savšreno obavljala posao pošto i sad koristim tablet isključivo za čitanje i filmove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto da ne u avionu :)

 

Ja sam kupio microhdmi-> HDMi adapter i kada odsedam negde u hotelu povežem tablet na TV i lepo mogu da se gledaju filmovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...