Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Mercedes

Recommended Posts

Lauda: Nismo tu da budemo zanimljivi

 

Lauda.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, Niki Lauda je dao veoma zanimljiv odgovor na pitanje da li Mercedes svojom dominacijom možda smanjuje popularnost F1.
''Znate šta, ja nisam ovde da zabavljam bilo koga, niti da sudim bilo kome. Mi smo u Formuli 1 da bismo pobeđivali, ne da bismo je činili zanimljivom.'' Legendarni vozač je, ipak, nesiguran u budućnost ovog sporta. ''Ima mnogo negativnog fidbeka. Kada sami vozači kažu da ne uživaju i da im trkanje ne prija, onda tu nema ničega. Ali, to znači da onda Mercedes kao lider mora da uradi nešto povodom toga'', nagovestio je Lauda.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tod: Mercedes će biti uhvaćen

 

amss%2090g.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, Žan Tod je izjavio da je ubeđen da će Mercedes vrlo brzo biti uhvaćen a njihova dominacija smanjena, pa prekinuta. ''Siguran sam da će Honda, Renault i Ferrari pronaći način da ih uhvate. Ne može neko stalno da bude ne jedan, nego dva koraka ispred. Mislim da će to biti dobro i za sam sport.''
Bivši prvi čovek ferarija osvrnuo se i na trenutnu situaciju u najbržem cirkusu na svetu. ''Mislim da F1 nema rak kao što mnogi kažu, ima samo glavobolju. Ona se lako leči, ali čini mi se kao da neki ne žele da je izleče. Ako imate nova pravila, ne možete onda jednim timovima da dozvolite nešto a drugim ne'', jasan je Tod.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekleston: Nije Mercedes kriv

 

133601-ekleston.jpg

 
Berni Ekleston je rekao da Mercedes nije kriv zbog sopstvene dominacije u F1 šampionatu. ''Uvek će nekome smetati nešto. Ne razumem kako Mercedesu sve valja a da drugima ne valja. Nisu oni krivi zbog sopstvene dominacije.'' Ekleston je rekao i to da bi drugi timovi trebalo da se oslone na svoje performanse umesto da kukaju zbog Mercedesa. ''Ne mogu da shvatim da Ferrari i Renault nemaju resurse kao Mercedes. McLaren ima Hondu, ali ne mogu da se sastave kako se to kaže. Ali, izgleda je najteže sesti i raditi'', rekao je Ekleston.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozberg: I dalje mogu do titule

 

rosberg%202014%2011.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, vozač Mercedesa Niko Rozberg i dalje veruje da može do prve titule u F1 iako zaostaje za Luisom Hamiltonom.
''Da, siguran sam da mogu do titule. Ako pogledate neke trke, samo sam malo zaostajao, na nekima sam izgubio zbog spleta nesrećnih okolnosti.'' Nemac i dalje vidi kvalifikacije kao najveći problem. ''Ne znam o čemu se radi, već dve godine Luis je konstantno ispred mene. Možda jedostavno više radi, možda jednostavno ima više talenta, ali nešto radi bolje'', priznao je Nemac.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volf: Hamilton zaslužuje titulu

 

volf.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, jedan od čelnih ljudi Mercedesa Toto Volf rekao je da Luis Hamilton zaslužuje treću titulu u Formuli 1. ''Bio je neverovatno dominantan u Sočiju. Koristi sve dobre osobine bolida. Njegove vožnje se graniče sa Nikijem Laudom, ne bi me čudilo da mu je on dao neki savet'', rekao je Volf. I Lauda se pridružio pohvalama na račun britanskog vozača. ''On vozi savršeno, ne znam šta drugo mogu da kažem. Ako pogledamo sve što je uradio ove sezone, ne mogu da nađem nijednu zamerku'', rekao je legendarni Austrijanac.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton će i da uzme tu titulu. Zasluženo i definitivno je sazreo kao vozač + ima herza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volf: Neću dozvoliti svađe

 

f1%20mercedes%20ham.jpg

 
Kako piše Sport klub, nedelja je bila neverovatan auto-moto dan, počelo je rano ujutru u Maleziji, završilo se kasno uveče u Teksasu. Markez i Rosi odveli su Moto GP na jedan sasvim novi nivo, jer na kraju krajeva, svaka reklama je reklama, a sukob su imali i Mercedesi Nika Rozberga i Luisa Hamiltona u Ostinu. Ipak, jedan od čelnih ljudi tima Toto Volf rekao je da neće dozvoliti nikakvu zlu krv i sukobe i svom timu. ''Neću dozvoliti taj scenario, sešćemo sva trojica i razgovarati odmah. Ovakve stvari ne smeju da čekaju. Ako obojica kažu da nije namerno, onda ne znam čemu sukob. Ne smemo da umanjujemo ovo što imamo u timu na bilo koji način'', rekao je Volf. Hamilton je, inače, odbranio titulu šampiona i osvojio treću u karijeri.
 
Hamilton: Sena je moja inspiracija
Pobedom na Velikoj nagradi SAD u Ostinu Luis Hamilton je odbranio titulu, odnosno treći put u karijeri postao svetski šampion u Formuli 1. Britanac je na večnoj listi stigao Ajrtona Senu, Džekija Stjuarta, Džekija Brebama, Nikija Laudu i Nelsona Pikea. Hamilton je na stazi u Teksasu upisao deseti trijumf u sezoni i 46. u karijeri. ''Ovo je jedan od najlepših momenata u mom životu. Izjednačio sa se sa legendom Formule 1, Ajrtonom Senom, koji je bio moja inspiracija za sve postignute uspehe. Nijednog trenutka nisam pomišljao da odustanem i na kraju sam uspeo prvi da stignem do cilja. Naravno, želim da se zahvalim mojoj porodici i mojim navijačima koji mi stalno šalju pozitivnu vibraciju'', rekao je Hamilton. Drugo mesto u Ostinu osvojio je njegov klupski kolega Niko Rozberg, koji nije skrivao tugu zbog epiloga šampionske trke.
Do kraja sezone ostale su još tri trke, sledeća je 1. novembra u Meksiko Sitiju, potom 15. novembra u Sao Paulu i na kraju u Abu Dabiju 29. novembra.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes će razmotriti da otpusti Hamiltona ili Rozberga ukoliko se nastavi njihov loš odnos

 

f1%20sochi.jpg

 
Kako prenosi Tanjug, tim Formule 1 Mercedes razmotriće da otpusti Luisa Hamiltona ili Nika Rozberga, ukoliko se nastavi njihov loš odnos. To je izjavio šef Toto Volf. Volf je dodao da je odnos dvojice vozača najveća slabost u timu i da to nije prihvatljivo. ''Borimo se da pobedimo, a ponekad imamo jednog vozača koji je nezadovoljan ishodom. To je nešto što mora da se zaustavi. Gledaćemo šta je najbolje za tim, ali ako vidimo da nešto nije u redu sa našom filozofijom, razmotrićemo promenu vozača'', rekao je Volfs za Motosport. Hamliton i Rozberg su u tek završenoj sezoni imali nekoliko sukoba, poslednji na stazi u Abu Dabiju oko taktike sa promenom pneumatika Britanca.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes tužio krticu u timu
 

hamilton%20rosberg.jpg


Kako prenosi Sport klub, Mercedes je tužio jednog bivšeg zaposlenog jer je navodno davao nedozvoljene podatke Ferariju. Prema pisanju popularnog sajta Crash.net neimenovana osoba je dobila otkaz i poziv na sud a i bez njega, dominantno su osvojili šampionat. ''Ferrari je imao nezakonitu prednost. Otkrili smo prve tragove pred VN Mađarske, a sada smo sigurni. Ferari nije ništa kriv, isključivo je do te individue'', bilo je saopštenje Mercedesa. Kako se nezvanično saznaje, u pitanju je izvesni Bendžamin Hojl, ali niko iz Mercedesa to još nije potvrdio.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vilnev: Hamilton se ponašao kao dete

 

142031-vilnev.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, legendarni Kanađanin Žak Vilnev poznat je po tome što bez dlake na jeziku, a sada je dao presudu i na situaciju u Mercedesu.
''Nije se ponašao kao pravi šampion, u suštini, ponašao se kao razmaženo derište od kada je osvojio titulu. A sa druge strane, Nika to kao da je promenilo, krenuo je mnogo jače i bolje. Biće veoma zanimljivo videti šta će se dešavati na početku naredne sezone'', rekao je Vilnev. Kanađanin je odao i to da još nije siguran u to da je Hamilton zaslužan šampion i najbolji vozač na svetu. Podsetimo, u Mercedesu su zapretili vozačima da ako nastave ovako da se ponašaju, jedan od njih će leteti iz tima, a oni su rekli da su ''shvatili upozorenje.''
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton: Porazi od Rozberga kao blagoslov

 

f1%20monako%20hamilton.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, britanski vozač Luis Hamilton smatra da će mu porazi od Nika Rozberga u poslednjim trkama sezone doći kao blagoslov za 2016. ''Već sam počeo sa pripremama za narednu sezonu. Porazi od Nika su došli kao blagoslov. Kada se sada osrvnem, shvatio sam da moram da budem stalno na vrhuncu, da dajem sve od sebe''. Britanac je bio i u konkurenciji za sportsku ličnost godine u toj zemlji. ''Teško je ostati fokusiran tako dug period vremena. U našem timu ima 1300 radnika i svi idemo ka istom cilju, tako da nije mala stvar da budemo ovako dominantni'', zaključio je Hamilton.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozberg do leta bez novog ugovora

 

wolff.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, direktor F1 tima Mercedesa Toto Volf rekao je da pre leta neće pregovarati sa vozačima o novim ugovorima. Tu pre svega misli na Nika Rozberga kojem na kraju 2016. ističe aktuelni ugovor. Volf je upozirio svoje vozače Rozberga i Luisa Hamiltona da bi mogli da ostanu bez posla ukoliko njihovo rivalstvo i dalje štetilo timu.
''O produžetku ugovora ćemo razgovarati najranije na leto, videćemo šta će se do tada sve desiti. Postoje određene klauzule u Hamiltonovom ugovou, kao i sa svim ostalim članovima tima. Na primer, neke se odnose na ponašanje koje može da našteti kompaniji'', rekao je Volf. Mercedes je dominirao protekle sezone, a Hamilton je drugu godinu u nizu postao šampion.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozberg: Ne znam da li sam potcenjen

 

rosberg%202014%2011.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, vozač Mercedesa Niko Rozberg izjavio je da nije siguran da li je njegovo umeće za volanom potcenjeno. ''Ne znam, ponekad pomislim da jesam, ali sa druge strane, to mi daje dodatnu motivaciju. U svakoj trci sam da bih pobedio i ništa drugo''. On je uporedio i Mihaela Šumahera i Luisa Hamiltona, pošto obojicu dobro poznaje: ''Šumaher je mnogo više poslovičan, kod njega se priča samo o poslu, Hamilton je malo drugačiji, ali obojica su kranje posvećeni onome što rade, sjajni su na svoj način'', rekao je Nemac.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes objavio snimak zvuka motora za 2016. godinu

 
Mercedes je objavio video sa zvukom novog Formula 1 motora za 2016. Karakteristično kod Mercedesovog agregata je to što se na objavljenom video snimku nalaze dva završetka izduvnog sistema. Dva auspuha su rezultat novih pravila o izduvnoj grani, koja za cilj ima jači zvuk bolida. Timovi završavaju poslednje pripreme na bolidima, kako je do početka prvog, predsezonskog Formula 1 testiranja ostalo manje od nedelju dana.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Mercedes debitovao na stazi

mercedes%20f1%20w07.jpg

Novi Mercedes za nastupajuću sezonu Formule 1, W07 Hibrid, debitovao je na stazi po prvi put ove godine. U sklopu prezentacije bolida, W07 je prešao 100 km na Silverstoun stazi, prvo sa Nikom Rozbergom, a zatim i Luisom Hamiltonom za volanom. Novi bolid je zvanični debi imao prvog dana predsezonskog testiranja u Barseloni u ponedeljak 22.02.2016. Aktuelni šampion Formule 1 Luis Hamilton je vozio W07 Hibrid prvog dana testiranja, dok se narednih dana menjao sa timskim kolegom, Nikom Rozbergom.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosberg očekuje da će Ferrari predstavljati veliku pretnju

hamilton%2021.jpg

Mercedesov vozač, Nico Rosberg, očekuje da će Ferrari predstavljati veliku pretnju iako je Mercedes dominirao protekle dve sezone nove ere Formule 1. Tim iz Brackleyja je shvatio da se Ferrari približava i kao rezultat toga su celu zimu proveli u ozbiljnim pripremama za novu sezonu. ''Protivnike shvatamo veoma ozbiljno, posebno Ferrari. Oni će sigurno biti velika pretnja i mi moramo i dalje da pritiskamo. Ko zna gde ćemo biti u prvoj trci,'' rekao je Rosberg za Sky Sports. Rivalstvo između Rosberga i Hamiltona sve više raste otkad su počeli da voze zajedno. Ipak, Rosberg tvrdi da to nije ometalo timske ciljeve tokom predsezone pa je svaka odluka bila u interesu Mercedesa. ''Mislim da ću još puno godina biti ovde u Mercedesu. Osećam se prijatno ovde i uživam da budem deo ovog tima. Toliko toga smo ostvarili i još puno toga možemo ostvariti u budućnosti. Svaka godina je veliki izazov i svaka godina je velika godina. Sada postoji dobra prilika i radujem joj se. Radujem se borbi protiv Lewisa koji je vozio na strašno visokom nivou. To je vrsta borbe u kojoj uživam. Zato se bavim ovim sportom i zato se takmičim. To će biti odlično. Videćemo kako će sve to ići, ali mi radimo zajedno,'' dodao je Nemac.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes daje slobodu Rozbergu i Hamiltonu

 

Hamilton%20i%20Rozberg.jpg

 

Kako piše Sport klub, ono što smo čekali tri godine konačno se ostvarilo, Mercedes je dao slobodu Luisu Hamiltonu i Niku Rozbergu da se slobodno bore na stazi. Do sada je timska strategija bila da oba vozača imaju slične uslove, a da prioritet ima bolje plasirani. To je krajem 2015. osporio Hamilton zahtevavši drugačiju taktiku kako bi nadmašio Nemca, pa je osvojio dve poslednje titule. ''Dobra zabava je ključna za naš sport. Želimo mnogo borbi na stazi. Rivalstvo između ove dvojice momaka je važno. Malo ćemo se povući i pustiti ih da se bore. Dugujemo to njima i Formuli 1. Neka se trkaju!'', rekao je direktor tima Toto Volf. Ovo je pre svega oraspoložilo Rozberga koji nije imao punu slobodu u borbi za titulu.

''Mislim da je to sjajno. Hvala Toto! Trkamo se zajedno tri godine, bilo je teško, imali su uspone i padove, ali smo bili najuspešniji tim i nas dvojica smo bili deo toga. Sve u svemu, to je bio sjajan period. Imamo odličnu saradnju u ekipi. Radujem se novoj borbi sa Luisom. Biće uzbudljivo pokušati pobediti ga'', rekao je Rozberg. Njih dvojica su ostvarila 32 pobede i 36 pol pozicija na poslednjih 38 trka. Otvoreni ''rat'' počinje 20. marta u Melbrunu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton: Brže ne mora da znači kvalitetnije

 

hamilton%20socci.jpg

 

Mnogi ne mogu da dočekaju sledeću sezonu, kada će u F1 biti uvedena revolucionarna pravila i kada će bolidi, navodno, biti do pet sekundi po krugu brži. Iako se to većini sviđa, sadašnji šampion, Luis Hamilton, očigledno nije jedan od njih. ''Mnogo se priča o tim pravilima i ono što ja mogu da vam kažem je da ako smo brži, to ne mora da znači da smo kvalitetniji. Šta znači gledaocu pet sekundi, ne razumem baš. Možda bi malo više trebalo da se konsultuju sa nama (vozačima)'', rekao je Britanac. On je još jednom ponovio da bi uvođenje oreola bilo pogrešno i da se ne bi trkao u takvim pravilima.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes negira favorizovanje Rozberga

 

148762-hamilton%20i%20rozberg.jpg

 

Ekipa Mercedesa uputila je otvoreno pismo svojim navijačima kao odgovor na optužbe na društvenim mrežama o favorizovanju Nika Rozberga u odnosu na Luisa Hamiltona.

Rozberg je imao savršen početak sezone, pošto je trijumfovao na prve četiri trke ovogodišnjeg šampionata i sada ima 43 boda prednosti u odnosu na branioca titule, koji je imao velike probleme, posebno na trkama u Kini i Rusiji. Hamilton je tokom kvalifikacija u Šangaju i Sočiju imao identične probleme sa motorom, a pored toga, na Velikoj nagradi Rusije je morao da odustane od napada na Rozberga zbog problema sa pritiskom vode. Šef Mercedesa Toto Volf je u nedelju posle trke rekao da svi oni koji veruju u teorije zavere i optužuju njegov tim da favorizuje Rozberga ludaci. Samo tri dana kasnije, nemački tim je objavio dugačko pismo na svom sajtu u kojem se navodi do tančina koliki napor svi u Mercedesu ulažu da bi tim mogao da bude u samom vrhu Formule 1. U pismu se naglašava neverovatan napor koji je bio potreban da bi Hamiltonov motor bio spreman za nedeljnu trku i stres tokom trkačkog dana kada je Britanac kompletirao poslednjih 16 krugova uz velike probleme.

 

''Za sve oni gledaju kod kuće, Gran pri vikend počinje u četvrtak ujutro i završava se u nedelju uveče. Loš rezultat može da boli nekoliko sati po završetku trke, ali se onda život nastavlja. Za više od hiljadu ljudi u Brekliju i Briksvortu, međutim, takav je naš život. Svi oni se znoje, muče, smeu, plaču, viču, vrište, slave i pate zajedno. I, kako jedan od nas često kaže, svi oni pobeđuju i gube zajedno. U svojim redovima imamo najbolje momke i devojke na svetu, koji rade sjajan posao iz nedelje u nedelju, i to rade za tim. Ne za jednog i za drugog vozača, već za svakoga od njih. Ovde ne postoji ''A'' ili ''B'' tim, svaki član tima je zaslužio svoje pravo da bude među elitom svog zanata, a mnogo su žrtvovali da bi bilo tako'', stoji u pismu. I dok se tim  zahvaljuje svima onima koji su i dalje uz njega, u pismu se navodi da se nadaju da će ubediti one koji poslednjih nedelja kritikuju da promene svoje mišljenje. ''Svima onima koji su uz nas, zahvaljujemo vam. Ostalima - ''hejterima'', pesimistima, konspiratorima - ako možemo da ubedimo polovinu vas u ono za šta se borimo, smatraćemo to dobijenom bitkom'', dodaje se u pismu. 

Hamilton je takođe istakao da razume frustraciju svojih navijača. ''Moji navijači naglašavaju da osećaju kakav god bol da ja osećam. Povređeni su, a kod takvih emocija, prirodno u bilo kom sportu ili situaciji, jested a budete negativni. Samo želim sve njih da uverim da svi u timu rade vredno koliko mogu i rade fantastičan posao, nije to njihova krivica'', istakao je Hamilton. Od početka sezone, aktuelni šampion je najbolji rezultat ostvario u Melburnu i Sočiju, kada je zauzeo drugo mesto. Britanac je u Bahreinu bio treći, dok je u Kini zauzeo sedmo mesto posle starta sa poslednjeg mesta. 

Ovogodišnji šampionat Formule 1 se nastavlja 15. maja Velikom nagradom Španije na stazi ''Katalunja''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volf: Ferrari može da nas dobije

 

wolff.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, šef Mercedesa Toto Volf smatra da njegov tim nije nedodirljiv i da Ferari može da bude brži od njih na narednim trkama. ''Mislim da je naša dominicija preuveličana. Zbog specifičnosti staza u Kini i Rusiji, bili smo mnogo više ispred Ferarija nego što smo realno''. On je rekao i da očekuje napade crvenog konja, pogotovo Sebastijana Fetela u narednim trkama. ''Biće sigurno zanimljivo, Katalunja će više odgovarati njima. I Vilijams će biti jak, tako da ćemo morati da se pripremimo za tu trku još bolje nego obično'', zaključio je Volf.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso menja Rozberga u Mercedesu?

 

hamilton%20i%20alonso.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, šef ekipe Mercedesa Toto Volf otkrio je da će njegov tim biti zainteresovan da angažuje Fernanda Alonsa ako se ne postigne dogovor sa Nikom Rozbergom oko novog ugovora. Nemcu sadašnji ugovor ističe na kraju ove sezone, a Volf je istakao da mu je prioritet potpisivanje novog sa Rozbergom. Međutim, ukoliko se nešto zakomplikuje, Volf je priznao da će razmotriti angažovanje sadašnjeg vozača Meklarena. ''Fernando je jedan od najboljih vozača u istoriji i volim njegov karakter, ali je naš prioritet je Niko. Ako Niko ne bude želeo da potpipše novi ugovor, razmotrićemo druge opcije, među kojima je i Fernando. Njegove godine nisu problem, pošto su brzina i motivacija i dalje tu'', istakao je Volf. Volf je takođe otkrio da je Alonso imao razgovore sa Mercedesom pre dve godine, pre nego što je odlučio da iz Ferarija pređe u Meklaren. ''Fernando je razmatrao opcije i jedna od njih je bila Mercedes. Razgovarali smo, ali nismo mogli da pregovaramo sa njim jer smo obećali Hamiltonu da nećemo to raditi sa drugim vozačima dok pokušavamo da sredimo produžetak saradnje sa njim'', naglasio je Volf.

 

Hamilton: Ne gledam Ferari kao mesto gde bih želeo da budem

Luis Hamilton je rešio da oštro demantuje sve glasine i nagovesti da će karijeru završiti u Mercedesu. ''Naravno, kada sam odrastao, gledao sam crveni bolid kao nešto sjajno. Bilo da je bolid, bilo da je običan auto, Ferari izgleda sjajno. Ali, to trenutno nije mesto gde bih želeo da budem''. On je objasnio i stvari koje voli u Mercedesu: ''Ono što volim je to što je sve iskreno, nema klanova, nema skrivenih planova, sve karte su na stolu. Takođe, i sviđa mi se to što su legende kao što su Stirling Mos i Niki Lauda ovde'', naglasio je Hamilton.

 

Rozberg: Udes sa Hamiltonom je već prošlost

Vozač Mercedesa Niko Rozberg rekao je da je već ostavio iza sebe udes sa timskim kolegom Luisom Hamiltonom u prvom krugu Velike nagrade Španije. Rozberg i Hamilton su petu trku sezone završili već posle tri krivine, kada je aktuelni šampion krenuo u napad, ali pošto ga je Nemac zatvorio, izgubio je kontrolu i izbacio obojicu sa staze. To nije prvi put da su se njih dvojica našli u takvoj situaciji, da se bore za poziciju i neko izvuče deblji kraj, ali Rozberg ističe da bi poslednji incident trebalo zaboraviti. ''Uvek je teško jer smo se nas dvojica borili za titule u poslednje tri godine. Ali, s druge strane, borimo se za tim u isto vreme, tako da je teško, ali i lepo jer teramo jedan drugoga da budemo bolji. Jasno je da nismo dobro prošli u nedelju, ali naš odnos otaje isti. Više ni na razmišljam o tome, to je već prošlost za mene i iznenađuje me da ljudi i dalje pričaju o tome'', naglasio je Rozberg. Udes na stazi ''Katalunja'' označio je kraj Rozbergovog niza od sedam uzastopnih pobeda, koji je započet prošle sezone.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes promo video: Speed & Style u Monaku

 

Dva vozača Mercedesovog Formula 1 tima, Nico Rosberg i Lewis Hamilton, pre F1 trke u Monaku i na događaju van trkačke staze - Hamilton vozi Cigarette Racing 50 Marauder AMG Monaco Concept, a Rosberg luksuznu jahtu Mercedes-Benz Style ''ARROW460 - Granturismo''.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozberg: Još mnogo godina u Mercedesu

 

f1%20aus.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Mercedesa Niko Rozberg rekao je da će još mnogo godina ostati u tom timu. On ima 24 boda prednosti ispred konkurencije nakon šest trka i nada se prvoj tituli šampiona sveta. ''Nije nešto o čemu previše razmišljam, ali kada razmišljam, samo mi jedno pada na pamet, a to je da ostanem još mnogo goidna ovde i možda i posle vozačke karijere'', naglasio je Rozberg. On je priznao i to da pregovara sa upravom oko novog ugovora i da bi uskoro trebalo da bude obelodanjen.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volf: Minimalno pravo na grešku

 

150174-f1%20merc.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, Toto Volf smatra da zbog nešto slabijeg Mercedesa i mnogo boljeg Red Bula u poslednje vreme, njegov tim ima minimalno pravo na grešku u Kanadi. ''U Monaku smo imali pomešana osećanja. Pobedili smo, ali samo uz veliku dozu sreće. Napravili smo neke greške koje će biti nedopustive u Kanadi''. Volf je rekao da, ipak, srebrne strele i dalje gledaju samo u svoje dvorište. ''Ovaj karavan je konstantna borba, teško je zadržati prednost, uvek postoji mesto za napredak i za poboljšanje pouzdanosti našeg bolida, što mislim da je osnovni zadatak'', rekao je Volf.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...