Jump to content
FAS Goran
ukki

Stilo - retrovizori

Recommended Posts

Pozdrav svima!!!

Imam pitanje u vezi spoljnih retrovizora kod stila.

Kada hocu da ih sklopim da li ih samo povucem na unutra ili ima neka caka, jeste mozda pitanje glupo ali niakd do das ih nisam skupljao pa da nesto ne krene po zlu bez veze :laughing:

Takodje me interesuje da li neko moze da mikaze gde mogu da nadjem unutrasnji retrovizor isto za stila?

Hvala svima unapred i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ih gurni ka vratima (ima zub koji mora da preskoči) i kad ih vraćaš obrnuto. Osim ako ih predhodni vlasnik nije fixirao.

Unutašni retrovizor probaj između ona dva zaštitnika od sunca, treba da bude tačno po sredini. :harhar:

Otpadi,oglasi najeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, tema stara 2 godine, ali imam isti problem :)

Juce na parkingu mi je neko zakacio vozacev retrovizor i pomerio ga fizicki jos malo vise ka spolja.

 

Jos i ranije kad sam pokusavao da ih sklopim, tesko je islo pa sam odustao. Medjutim, sada mi bas treba. Pomerio sam ja ogledalo iz kabine, ali primeti se da je previse pomerano, bukvalno da staklo viri sa jedne strane iz one kutije retrovizora.

 

Posto nisu hteli da se pomere posle par cimanja, uzmem WD pa naprskam dole gde je onaj zglob i tako osposobim suvozacev, koji mi generalno nije ni trebao, ali eto. Sad se sklapa i unutra, a moze da se pomeri i dosta spolja.

 

Vozacev ni da mrdne.
Strah me jace da cimam, polomicu ga. Ne bih rekao da je fiksiran, potpuno je isti odozdo kao i suvozacev. Poznaju se oni kanali kuda treba da ide kada se sklapa.

Ako skinem poklopac, da li ce mi biti pristupacno nesto oko tog dole zgloba? Sta mogu jos da mu probam? Da mu otpevam Oce nas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je samo iskočio. Kako ga izbacio suprotno ga vrati, odlučniji trzaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tacno imam osecaj da cu ga polomiti. Tako i suvozacev nije hteo pa je popustio. Ima kao granicnik, preko njega predje teze i dalje ide lako (kao sto si napisao gore, zub koji treba da preskoci). Ovaj ni da mrdne ni na jednu stranu.

 

Probacu ga jos kasnije kad zadje malo sunce.

Koliki je trosak ako ga polomim? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dijagnostika pokaže prekomernu silu , moraće i meso da plati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel nema odozdo srafove da se razmontira tu u zglobu, popusti njih pa vrati u normalan polozaj pa ih opet zategni

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,imam jedno pitanje...

Znate li kako se skida zadnji deo plastike retrovizora? Hteo bi da farbam u neku drugu boju,dosadila crna...Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ja bi pre rasturio ceo retrovizor pa video iznutra kako se drzi, da ne ostetis zabice, jedino ako je neko vec skidao pa da ti pojasni kako da pocnes.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, 'bem vas :) , kacio sam negde semu rasturenog retrovizora, pokusacu da nadjem...

Koliko se secam, poklopac je samo na zabice, ali pazljivo, posto je krto.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma,ja se bas zbog toga i plasim da ne bi nesto polomio...to me muci.

Hvala Ivane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Untitled1.jpg


Nema na cemu, Sale ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam puno. Po ovoj slici ne mora da se skida ogledalo da bi se skinuo zadnji deo retrovizora? Pokusacu pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel nema odozdo srafove da se razmontira tu u zglobu, popusti njih pa vrati u normalan polozaj pa ih opet zategni

 

Ima odozdo neka plasticna sisica (ako je tako mogu nazvati :D), ali nigde ne vidim sraf. Jedino ta plastika odozdo kad bi se skinula? Ako na to mislis

 

Evo vidi se na ovoj slici ta sisica:

cExtvGi.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes je slobodno tako nazvati :) pa probaj tu plastiku skinuti ako moze da se skine pa su mozda ispod srafovi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan dobar bekend i sve se vraća u ležište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sisica, kako to lepo zvuci :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...