Jump to content
FAS Goran
pekac

Brava 1.6 - izduvna grana sa drugih godišta?

Recommended Posts

Treba mi hitno odgovor ako neko zna, nasao sam polovnu izduvnu granu ali covek kaze da je za brava od 95-99 god a moj je 2001 da li onda pasuje ta grana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao u AP sport, kupio dihtung koji dodje na glavu motora i dihtung dvocevke. Otisao kod prijatelja u auspuh servisu "Joca", Borska 43m (kod auto skole Desetka+), on mi je sve to sredio i zavario moju granu. Sljaka i dalje super, nije bila velika pukotina. Cini mi se da obicno pucaju izmedju 3 i 4 klipa.

Evo ti br ako hoces, kupi ta 2 dihtunga i idi kod njega, napravice ti sve, vrlo kvalitetno radi.

064/614-6840 Joca

Pogledaj:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38822

Možda i da ne juriš tu polovnu, nego središ svoju ako može. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja je vec jednom varena a sad grane nisu skupe kao sto su bile,mene samo zanima dal pase sa starijeg godista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako saznao sam dal moze izduvna grana od 95-99 god na 2001 god,razlika je u sondi,znaci ovo godiste sto san napisao nemaju sondu i euro 2 je motor a na euro 3 ima sonda,e sad opet imam pitanje dal ce smetati autu ta sonda sa euro 2 motora ako se stavi na euro 3 motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam isti problem - resenje je ili varenje postojece ili kupovina nove (oko 30000 rsd) ili budzenje (mozes iskoristiti sa stila 1.6 uz preradu izduvne grane a sa starijih godista mislim da i ne gadja leziste na 2001)

ja i dalje pokusavam da nadjem polovnu a da nije varena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si,ne pase leziste od eura 2,posto je od stila onda grana i koliko bi onda jos kostala prepravka grane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nasao od stila za 80e sa sve granom i jos oko 20-30e za ruke, da se sve to napakuje i to je to...tu varijantu cu definitivno i odraditi samo da uhvatim malo vremena.

varenje mi ne savetuju - posto je vec varena ranije postoji velika mogucnost da jako brzo pukne opet na spoju..bacene pare i vreme

napisi ako resis problem pre mene

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da zaokruzim pricu o izduvnoj grani za brava 2001 sa dve sonde i dotrajalim katalizatorom - nadjite celu izduvnu granu od stila 1.6 2001/2002 godiste kod koga je grana zajedno sa katalizatorom iz jednog dela, montaza je jednostavna jer se rupe na motoru gadjaju a jedina prepravka je na zavrsetku grane kod spoja sa ostatkom izduvnog sistema (dobar auspuh majstor to resava bez pomuke). Ovo bi trebalo da je trajno resenje pod uslovom da je katalizator propustan...uopste nije tesko a u majstore sam se razocarao: bolje reci ne znam nego da te ubedjuju u netacno.

 

TIM servis -

auspuh Ljuba -

auto otpad fiat u zarkovu ogroman - za neprofesionalizam i laganje

auto otpad na bezaniji mv ogroman - za lopovluk i neznanje

ivica sabac +

goran servis +

ninic servis +

 

*ne dajte vise od 60e za granu osim ako nema i sonde na sebi, treba jednom stati sa lopovlukom pa kad im niko ne bude kupovao da vidis kako padaju cene

 

Nadam se da sam nekome pomogao - ovo je oprobano resenje i sve radi...ja sam silno vreme izgubio iduci i raspitujuci se kod ''majstora'' koji znaju samo da odsrafe i zasrafe novi deo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Image0093.jpg  Image0093.jpg  IMG_20140329_201222.jpg

 

IMG_20140329_201249.jpg  IMG_20140329_201405.jpg

 

IMG_20140329_201453.jpg  IMG_20140329_201509.jpg  IMG_20140329_201550.jpg

 

IMG_20140329_201620_1.jpg

 

 

Jel moze neko da mi kaze dal je ova izduvna grana za euro 2 ili za euro 3 motor,u pitanju je grana za fiat brava 1.6


kako da uvecam da budu vece slike da bi se bolje videlo

Edited by neshaoct
spojeno by nemmen84 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne odgovara ti. Ovo je za euro 2 sa jednom sondom. Tvoja, a i moja grana ima petougaoni priključak za katalizator, i priključak za sondu sa gornje stane odnosno za sondu pre katalizatora pošto imamo dve. Sorry.... :thumbdown:

Edited by SashaNovakovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim i ja da nema za gornju sondu ali rekoh opet mozda ne vidim dobro,lik kaze da je kupio na otpad i da mu je taj rekao da je skinuta sa 2001 god sto mi je bilo jako cudno jos je prodaje za 2500 din sto mi je bilo jos cudnije,hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi mogao da postaviš stilovu granu sa katalizatorom kompletno, jer su grana i katalizator pertlovani, pa su praktično nerazdvojivi, a ne šrafljeni kao kod nas. Znam da ima nešto prepravki kod daljeg povezivanja cevi iza katalizatora sa pletenicom, ali na glavu motora grana pasuje bez problema. Ne znam koliko bi moglo to zadovoljstvo da košta, ali ih ima u izobilju, i znam provereno da je izvodljivo (radio jedan poznanik). Neću da ti pominjem koliko se nakon toga promeni zvuk motora, čak mislim da nakon toga manje troši. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako izgleda grana sa katalizatorom skinuta sa stila - ne gubi vreme tražeći 2001 sa brava

 

DSCN5360.jpg

 

DSCN5361.jpg  DSCN5369.jpg

 

...i za zvuk i za potrošnju mogu da potvrdim - bolje ide, manje troši, lepše se čuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte,ako ima neko da hoce toliko da mi ucini ako mu nije tesko dal moze negde da mi nadje onda tu izduvnu granu za stila,ja ne mogu nikako da je nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio skoro za musteriju bila 70e,u Batocini kod Cake 065 5 200 200.Nazovi ga verovatno ima jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvao sam caku i nema a ovu sto sam ja nasao za 60 eura nema sac u katalizatoru pa mi preporucuju da je ne kupujem,opet sam na pocetku,izgleda da tu prokletu granu nikad necu zamenuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si resio problem, ali ja sam pre par meseci kod Darka (0643091220) u Mrcajevcima kupio dobru granu od Stila sa ispravnim katalizatorom za 40 ili 50e. Mozes i da ga zamolis da isece i krivinu ispod katalizatora da bi to kasnije neko lakse navario na postojeci sistem. Inace tu krivinu nije imao kada sam ja kupio granu, ali je majstor to bez problema napravio i izvario, i to je kostalo 1000din. (zavario mi je i novu pletenicu koju sam mu odneo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel moze mala pomoc,danas mi je majstor zamenio izduvnu granu,stavio sam od stila 1.6 i auto se preporodio, ne cuje kad radi,bolje ide ali imam problem sa donjom sondom nemam kabla na njoj tako da sam nasao polovnu,e sad nisam strucnjak ali pitanje je lako,posto je moj euro 3 motor sa 2 lambde sonda a euro 2 ima jednu sondu,zanima me dal  prodavac moze da mi  uvali kojim slucajem od eura 2 motora sondu,ne znam dal ima razlike izmedju gornje i donje sonde,dal su iste ili ne pa opet kazem da mi ne posalje od euro 2 motora

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo nema euro2 valjda? Mislim da gornja i donja nisu iste ali nisam siguran. Na puntu su mi odokativno bile iste ali kad sam im zamenio mesta nije bilo nikakvih ocitavanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si za stila da nema euro 2 motor ali ja imam fiat brava 1.6 euro 3 motor i stavio sam od stila  izduvnu granu pa su mi ljudi rekli da skinem moje sonde i stavim na tu granu,kazu da su iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...