Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Automobil do ____ evra?

Recommended Posts

Jbg, takav smo narod.

 

Kada naučimo da automobil nije statusni simbol drugačije ćemo razmišljati.

 

Gledam drugare kako se ubiše da što bolji auto voze i idu do te krajnosti da se kola samo petkom voze, ali da bude auto od 20 000e,  a ja bih sa druge strane bez razmišljanja uzeo nov GP 1.3 da je važio onaj popust od 2000e za bilo čiji krš + beskamatni kredit i još bih se šutirao nogom u dupe jer bih (po mojoj tadašnjoj računici)  dobio nov auto sa manjom potrošnjom za ~6000e na 7 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano na zastavu 10:
Na 66.000 mu se radi veliki servis, oko 25000 sa rukama. Pitanje je i stanje amortizera, trapova, city servo...
Moj je presao 80k, radio veliki servis prosle godine, pre mesec dana radio prednje amortizere, diskove, plocice i city servo (senzor polozaja). Sa malim servisom izaslo oko 45k. Tako da oprezno sa z10 i classic sa 60-80kkm

 

Edit:

 

vezano za prostranost i udobnost:

 

Nije najudobniji auto na svetu, ali se ne kočim ni posle 700km vožnje. Sedišta su korektna i udobna. Imam dvoje dece, 6 i 3 godine i pakovali smo se 3 puta (i sad četvrti) za Grčku. Dva puta sa kolicima. Jedino što se oprostiš od srednjeg retrovizora i bilo kakvih performansi auta. Potrošnja je korektna. Troši od 5.5 (ibarska) do 10.5 (komplet porodica, stvari, klima, 150km/h za Grčku), u gradu (BG) oko 7. Uglavnom se svi potrpamo u kola, retko kad idem sam (GSP 16-ica vozi sasvim korektno), tako da može lagano i 1l da se skine u svim uslovima.

Problem može biti lak koji se (bar meni) oljuštio na par mesta, ništa drastično.

Inače je moj domaći, 2008g, bez plina

Edited by saleZunto10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar prodao juce Zastavu 10 2007 ali koju je on novu kupio 2009 i presao 50k km. To je poslednja serija sa ZFA u sasiji koja se proizvela u Italiji.

Bila je extra ali bez klime i on je hteo da menja samnom i ja mu rekao 2300-2400 da mu je racunam i to njemu bi malo.

Dao oglas i kao trazi 3000 pa mu se javio neki lik i davao 2400 i ovaj nije hteo da da a juce mu neki lik izvadio 2350 i on dade jer kaze da su ga i drugi zvali i davali mu 2200. I ja ga samo upitao " I jesam ja bio realan?"

Iz tog razloga ja moj neću da prodajem, nego će ostati kao drugi auto pa dok ne crkne. Sramota koliko se malo cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja javim u ovoj temi, kupio sam pre mesec dana od kolege Fiat Stilo Multiwagon (1.9 JTD). 6 godina servisne istorije, novo kvačilo i zamajac, lepo ide, pristojno troši. Za 2100€ je u odličnom stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne mrsim puno, sta kupiti, sa 4/5 vrata, benzin, dizel, sta god?, do 3.000 evra

Hajde neke preporuke, pitam za jednog sto ga mrzi da se reguje na forum?

Bez pristrasnosti ka Fiat grupaciji ako je moguce :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo JTD :)
Alfa Romeo 156 JTD :)
Alfa Romeo 147 JTD :)
Lancia Lybra JTD :)

Van grupacije:
Nešto sa HDI - 1.6 ili 2.0 motorom

i to verzije od 90KS zbog jeftinijeg

održavanja.

 

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne mrsim puno, sta kupiti, sa 4/5 vrata, benzin, dizel, sta god?

Bez pristrasnosti ka Fiat grupaciji ako je moguce :)

 

Za obe recenice si na pogresnom mestu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 15.000 sa izletima, uglavnom gradska vožnja.

U obzir kaze dolaze dizeli sa fiksnim zamajcima (preplasili ga) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec neces Punta 1.3 mjet onda 206 1.4 HDI, C3 1.4 HDI, Fiesta 1.4 TDCI, sva 3 auta imaju isti motor, mali potrosac, jeftino odrzavanje i registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta uzeti do 5000e? Treba da bude za vecinom gradsku voznju (80% i vise gradske) sa malom potrosnjom a opet treba da bude malo komotnije za otvoreno za porodicu i dosta prtljaga :-)

Prvi pik mi je linea 1.3 mjt koje nidje nema pa trazim megana 2 karavana 1.5dci, ali i njih slabo mogu naci... Stilo mw jtd u opremi koju ja ocu da je 2007 nema nidje...dajte ako ima neki predlog. Inace ne mora se svih 5k potrositi :-)

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...