Jump to content
FAS Goran
cstefan

Lancia Thesis 2.4 JTD - problem sa kvačilom

Recommended Posts

Liči na korpu = zamena tzv. seta kvačila.

Ovde na forumu se ponavljaju imena nekoliko majstora i svi su manje više u redu.

Na žalost, mnogo je veći problem da nađeš kvalitetan set za zamenu.

Inače Lančisti ne priliči da se valja ispod kola i oko kola, platiš i uživaš u vožnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

set kavacila ili vuce il ne vuce il cangrlja il ne cangrlja

ovde nisu opisani takvi simptomi tako da ne je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače Lančisti ne priliči da se valja ispod kola i oko kola, platiš i uživaš u vožnji.

Jbt kakva smo mi zemlja. Pola ljudi umire od gladi, a niko nece pare. Nemas kome da platis. Bez reci sam da opisem da mi je 15 servisa reklo "mi to ne radimo" / tonom kao da se to podrazumeva. (I kao da im trazim slona, a ne zamenu kvacila!?!)

Osim ako Gusarova preporuka u ponedeljak ne resi problem, Idem lepo da skinem pdf-ove o mehanici, kupim alat, radno odelo, i set kvacila i da zamenim. Izgleda da je manje time-consuming.

Prilici meni da se valjam ispod auta, nego ne prilici njima da ih mrzi da rade svoj posao cim je nesto komplikovanije od zamene sijalice na puntu.

Edited by cstefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što da ne, ja sve sa kolima prvo sam pokušam i onda idem kod majstora sa do pola rastavljenim kolima ili ne idem uopšte jer je problem rešen :laughing:. U svakom slučaju me ruke manje izađu :rofl: . A i lepo je znati sam nešto da uradiš, ja se bar prijatnije osećam u kolima kada znam zašto se nešto dešava u njima i kako da se reši(npr mnogo me je brinulo trešenje Stila na leru ponekad i pri gašenju, malo sa se raspitao, tu ga hvata reznonancija koja više prenosi vibracije nastale usled lošeg nosača motora i sad bar znam šta je i kad stignu neke pare šta da menjam :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probano, uzeo broj da mi javi za 10 minuta da'l to rade, i nikad niko nije pozvao. Raspad.

Update, javio se, i rekli da rade uglavnom samo manje automobile...?!?

Edited by cstefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,sad znaš zašto ljudi neće da kupe thesis-a. :laughing: Rijedak auto,niko nema nekog većeg iskustva.Imaš sreće da su te odbijali,a ne da te uhvatio neki dunđer pa da malo uvježbava mehaniku..../jbg.nisam ti pomogao,što je vać i normalno ako gusar ne može/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ko je menjao set na bilo kom jtd-u zamenice i taj set na Thesis-u. Mora da se skine traverzna, grana auspuha, da se odvoje poluosovine, elektropokretac, menjac dole. Sve u svemu min 8h na dobroj dizalici jer je potezi.

Po simptomima set je za zamenu, korpa je verovatno pojedena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas tako. Skidaju se leve viljuske 2 gornje i 2 donje, nosac gornjih viljuski, amortizer, glavcina, filter vazduha, leva poluosovina, anlaser, i na kraju mora most da se raspusta da bi menjac uopste izasao. To jeste minimum 8h pod uslovom da se ozraci lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok, nisam isao u detalje, htedoh reci puno je posla ali ko ga radi rutinski nece bezati od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LANCIA THESIS 2.4JTD 10V 2003 GOD. SVI DELOVI VALEO

Set kvacila 25.000

Druk lezaj 10.000

Plivajuci zamajac 35.000

Ruke 100e

Ukupan trosak oko 730e

Ako nekome trebaju informacije o cenama,to sam skoro zamenio toliko me je kostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...