Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vaskez

Yugo - elektroinstalacije

Recommended Posts

Treba mi ako neko ima slike ili link gde mogu da skinem, tehnicku knjigu ili slike tacno povezane table sa osuguracima za juga 45-55, nesto sam pre neki dan razbucao auto i video da mi par zica ispod table sa osiguracima uopste nisu povezane a neke isecene i tako stoje, pa reko daj da uzmem sve to da povezem ali ne znam gde koja zica ide.

Trazio sam po netu ali sve sto sam nasao je sta koji osigurac predstavlja a ne gde koja zica ide, tako da ako neko ima to bio bi mu veoma zahavalan da mi prosledi.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kod mene nije bas tako ali poenta price je sto su meni zice izvucene pa ne znam gde koja ide, i,mam jednu plavu koja je izucena jednu zutu . neka roze crna spojena i tako jos par zica, na kolima mi sve uglavnom radi sem rikverc svetla , osvetljenja upaljaca, pozicija,sirena,grejaca zadnjeg stakla, ventilatora 1 brzina,migavca na des. krilu ali nista sto mi predstavlaj problem, sirenu sam resio na drugi nacin kao i rikvec svetlo sve na zaseban prekidac.

:help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirena je potreba samo sto si je stavio na drugi prekidac, kako ga pogodis da nekom :realmad: majku. Ja sam imao isto tako poseban prekidac na jugu pa sam na kraju kupio ceo set sa prekidacima ispod volana i volan i onda sam svirao svirao i to je pravi osecaj kad nekom :realmad: majku.A rikverc svetlo pa bas i ne mora da radi upalis sva 4 zmigavca kako je po zakonu i cepaj u rikverc.Inace imam ja celu knjigu tehnicko odrzavanje jugo 55 ( nema na netu ali nema vise ni da se kupi osim da odes na sajam klnjiga u oktobru mogu da pogledam ko je izdavac) ali cisto sumnjam da ces naci sta ti to nije povezano. Elektricna instalacija za sve tipove juga i zastave je ista samo sto svi nemaju istu opremu pa verovatno si nasao neke zice koje su visak jer nemas to zasta su namenjene (.nisi napisao koje je godiste jugo ali ako je posle 1990 ugradjivali su elektricnu instalaciju za fabricki plin i " klimu ", za dodatne farove za maglu, za podizace kabrio krova, daljinsko otkljucavanje vrata, automatski menjac, za verziju jugo amerika ...... ). Nemoj se opterecivati i gubiti vreme ako ti rade sve potrebne stvari migavci svetla brisaci ventilator u kabini muzika samo TERAJJJJJ

P.S.

Sada sam se setio imam negde u gomili cd-ova tehnicko uputstvo u obliku pdf fajla moram da potrazim ako ga nadjem poslacu ti na mail ili cu ga okaciti negde na forumu ( moram da vidim kako se to radi ). :unworthy:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako pakujem yuga od nule,ali me buni instalacija,provucene su zice do table ali ja sad ne umem da nadjem koja je zica zasta,tj treba

mi neka sema za tablu kako to ide

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@generalna

 

A joj Neso nemoj mene i struju xD Struja, kompovi i mobilni nisu moj fax :D Mislim da ti je najpametnije da nadjes odgovor na http://zafc.bigforumpro.com/

Verovatno ce ti neko znati dati odgovor tj odgovarajucu semu posto zavise ako se ne varam od toga da li je stari tip ili novi tip, a nisam siguran da li postoje razlike i kod ovih najnovijih korejskih tabli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je tamo negde sigurno, ja imam kompletno servisno upustvo koje sam skinuo, verovatno i tamo ima sema, ali je nesto tipa 35mb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja trazio ali mucak,a kod mene je to budzeno,radjeno je po semi barem mi tako covek reko,al dzaba kad nemam semu :)

 

a zice koliko hoces :D odakle toliko zica uopste mi nije jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, pakujem zastava Poli,mehanicki deo sam odradio,tj stavio glavu od efi. Sto se tice mehanickog dela sve je ok.da li moze da se nadje negde sema instalacije da bi se to povezalo? Ili kako se vec povezuje fabricka instalacija kod yuga efi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...