Jump to content
FAS Goran
boki

Aeromiting Batajnica 2012

Recommended Posts

Samo je dunav prvo mesto gde padaju ako nesto nije u redu ;)

O ovome sam i ja razmisljao... :/

Mislio sam da izbegnem guzvu, odatle ideja da se gleda sa Dunava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da izdvojim ni jedan avion kao poseban ali Strizi ce biti keva :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasi dragi gosti ameri ce simulirati refueling sa istim ovim vazduhoplovima, e sad posto ce to raditi na malim visinama ne znam koliko ce biti bezbedno ali njihov problem :)

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage kolege, glavna atrakcija mitinga ce svakako biti KC-135 i to ce, po mom misljenju, biti razlog da svaki pravi ljubitelj vazduhoplovstva ode do Batajnice i vidi izstoriju uzivo. Braca Amerikanci su izabrali sjajnu kombinaciju. Naravno, voleli bismo da vidimo RC-135 pre nego KC-135, ali plasim se da od toga, barem ne pre ulaska u NATO/OTAN, nece biti nista. U svakom slucaju, uzivacemo u avionu koji predstavlja zacetak modernog civilnog vazduhoplovstva, kakvog ga sada znamo.

BTW, sjajan snimak u prethodnom postu. Malo me zacudio prilicno steep approach na kraju.

Edited by Tex

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ :D

Akrogrupe su uvek najzanimljivije za gledanje, to im je posao.

E, sad...i naši najavljuju atraktivan program sa onim što imamo...4 aviona Orao će simulirati napad na aerodrom, a 4 aviona (par MiG-29 i par MiG-21) će simulirati vazdušnu borbu. Imajući u vidu da ako je neki avion bučan to je MiG-21, pa još dva takva, u paru sa još dve 29-ke...trebalo bi da bude bučno, atraktivno, na forsažu više puta... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Neso, Neso...pa pored KC-135 taman i Blue Angels da se pojave ne bi bili glavna atrakcija.

Sto se buke tice...imam utisak da nisi imao prilike da budes iza KC-135 na run-up-u do sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim nista da tvrdim dok ne cujem svojim usima, ali tesko mi je da poverujem da ima nesto bucnije od dva miga na forsazu :D

Inace, slazem se da je KC-135 atraktivan kao pojava, ali akrobatsko letenje u grupi je ipak nenadmasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koj je taj kc 135,verovatno neki velki avion,bombarder il neki tanker

a ako bog da idem na aeromiting,a mislim da ce rusi i nasi migovi biti najzanimljiviji sto se tice neba,dok na stajanci ce biti dosta borbenih aviona

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chikavili

Odlicna ilusracija...KC-135R. Voleo bih da na Batajnici vidim KC-135E, sto, na zalost, nece biti moguce.

@silenci

KC-135 jeste tanker, izuzetno znacajan avion koji je nastao daleke 1952. godine, imao prvi let 1954. godine, a u upotrbi je jos uvek posle toliko godina. Jos uvek je svetski rekorder u duzini preleta za svoju tezinsku kategoriju, a mozda je najznacajniji zato sto je sa njime pocela nova era u civilnom vazdusnom saobracaju - on je prteca cuvenom B707.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage kolege, sto se vazdusnih akrobacija tice, prilicno je nezahvalno komentarisati koji je manevar najdramaticniji ili najbolji. Neki poznavaoci smatraju par akrobacija koje izvode Blue Angels neprevazidjenim. Neki misle da je bliski fly-by, belly-to-belly, dva F16 iznad Andrews-a prosle godine nenadmasan manevar. Medjutim, razlog zbog koga ovo pisem je gorepominjani KC-135...za neke je manevar koji je izveo taj avion (tj. prototip od koga je nastao taj avion) nesto neprevazidjeno u istoriji vazduhoplovstva...ogromni cetvoromotorni mlaznjak izvodi valajk...pogledajte:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilicno je nezahvalno komentarisati koji je manevar najdramaticniji ili najbolji.

Upravo tako.

Iako je valjak sa ogromnim avionom, mnogo teza akrobacija od brisanjca Orla na 2m visine, ipak je ova druga za vecinu gledaoca atraktivnija ;)

Lepota je u oku posmatraca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chikavili

Upravo tako, potpuno si u pravu, brisanjac Orla na 2m je za laike atraktivnija od valjka avionom mase preko 100T...ali...ako bi braca Ameri uradili ono sto rade ponekad, to bi tek bilo atraktivno...mrzelo me da trazim snimak USAF-ovog KC-135 (znam da ih ima), ali evo snimka francuskih kolega iz NATO/OTAN sa istim avionom...meni ovo deluje atraktivnije nego low-pass Orla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, samo to se ne radi na zvanicnim aeromitinzima, vec samo "interno" i posada rizikuje ozbiljnu kaznu ;)

Ja sam imao prilike pre 15 godina, na Slatini da gledam izuzetno nizak brisanjac (ispod 10m) iznad piste, Boinga 737-300.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza:

Nikada nisam cuo da je IL-76 uradio valjak. Znam da je jednom jdan ludak iz USAF-a pokusao valjak sa B-52 na maloj visini i na kraju se slupao. Negde sam procitao da je Concorde jedini veliki avion pored B707 koji je uradio valjak. B-52 je, doduse, izvodio lednji let na probnim letovima (sto je u neku ruku valjak sa zadrskom), ali ne i 360DEG valjak odjednom.

@chikavili

Radi se to na zvanicnim aero-mitinzima, evo jedan lepi low-pass na mitingu, visina od donje ivice flepa do piste ispod 2m:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta su ljudi pokusavali, pa je cak i moj drugar dosao na ideju da snimi Airspeed = 0 u cessni 172 ali je samo pao u kovit pa je kamera letela po kokpitu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Bilo mu je jednostavnije da zacepi otvor za zaustavni pritisak na jednoj pito-cevi (pretpostavljam da 172-ka ima udvojene sistema sa mogucnoscu selekcije) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste ali ovako je bilo interesantnije a i opasnije :) ne znam kakav sistem ima ova posto je nesto remontovana i stavljeni su digitalni pokazivaci, nesto tipa glass cockpit.

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milutin-NS

Odlicno pitanje...na zalost, koliko sam shvatio, dolazak privatnim voilima nece biti omogucen, vec samo vozilima GSP-a...nadam se da nisam u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno nece moci da se dodje do aerodroma kolima :wallbash:

I jos jedna losa vest - Strizi nastupaju samo sa tri aviona :(

(Komandir im uhapsen zbog iznude u Moskvi)

I dobra vest, u Bataju stigao MiG-29M2 (nova, unapredjena verzija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...