Jump to content
FAS Goran
dusko 23

Nuova Croma - navigacija / mape za fabričku navigaciju?

Recommended Posts

Mislim da na sajtu polovni automobili ima oglas za otkljucavanje navigacija. Druga opcija ti je da u temi navigacija za stila pronadjes i kontaktiras lika koji je isti problem imao na stilu i resio ga fleshovanjem.

Poslato sa HTC Desire Z using tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mogao bi ja to da resim kad bi imao taj softver Connect Nav - Firmware V11.3 ali nisam nasao gde da ga skinem !!! razliciti su flash programi za Cromu i Stila, a meni treba za Cromu 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam popi......o, koliko kosta taj Connect Nac+ uredjaj ? i gde da ga kupim ?

Zna li neko ?

Sam sam kriv kad citam forume i slusam tu neke likove .... bre ne treba nista dirati, fabricki je najbolje !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Iskuliraj. Ti napravi od svega kao da ti auto više nije u voznom stanju. Perifernoj stvari pridaješ preveliki značaj.

2. Ne kupuj novo. Davno, davno...pitah koliko je originalni fabrički Visteon radio sa CD-om za Stila i cena je bila 450 eura plus lokalni porezi ako hoću da čita samo CD, a ako hoću da čita i mp3, onda 600 eura plus lokalni porezi. Šta misliš, koliko uređaj sa ekranom može da košta...manje ili više od toga?

3. Ima firmi koje rade svašta sa tim uređajima. Teško da si zvao baš svaku i pitao mogu li nešto da urade. Poslaću ti kasnije telefone koje mogu da saznam, pa ćemo videti šta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff mozda si upravu. Posle dva dana sam se smirio :)

Medjutim okrenem nekoliko telefona u Sapcu i tip mi kaze "pa pre neki dan sam prodao jednu navigaciju sa Crome 2008, stajala mi tu mesec dana" i ja ga naravno pitam za koliko je prodao a on kaze 100 eura.

Za 15 dana mu dolazi nova roba i imace jos.

I sta ja sad da radim, ovi sto skidaju fles kazu da im treba ista takva navigazija da i nju razmontiraju, prekopiraju na moj fles i sve to posle popakuju za 80 eura.

A da zaboravio sam da ti kazem (od silne nervoze iscupao sam disk na silu pa sam i CD citac od navigacije zeznuo) ...

A inace, krivim sebe zbog svega toga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

TC Medak, kod okretnice trolejbusa. Tu ima elektroničar koji može to da ti pogleda. Nažalost, nisam uspeo da obezbedim kontakt, ali kažu da ga nije teško naći kad se dođe na okretnicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toplo preporucujem da se na Cromi ne igrate sa apdejtovanjem softvera za navigaciju. Kao prvo i nema abdejta za Cromu nego za Stila i Alfu. Sve to lepo izgleda na nekim saitovima, medjutim to je neka prevara ili zafrkancija. Ja sam moju navigacuju jedva vratio u zivot. Morao je da se skida neki cip, pa da se nabavi softver iz neke Poljske, nasnimi na taj cip i opet zalemi na navigaciju. Sva ta akcija kosta 80 evra a sve iz gluposti, da bi mogao da cita nove mape. Dakle NE DIRATI !!! inace ostanes bez muzike, celog onog setovanja auta preko tog uredjaja pa cak i telefona ... i da ponovim NE DIRATI :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao je da se skida neki cip, pa da se nabavi softver iz neke Poljske, nasnimi na taj cip i opet zalemi na navigaciju.

To je upisivao u neku ROM memoriju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas tako RAM memorija !!! cudno je jedino sto to ne moze da se radi normalnim putem nego mora da se skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubacio verziju 12.2. ispocetka nije hteo da zavrsi instalaciju do kraja. negde iz petog-šestog puta je dovršio. sada radi savršeno sa mapama balkana. .:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...Nov sam ovde i potrebna mi je pomoc.

Imam Cromu 2009. godiste. Nazalost prilikom kupovine auta nisam dobio disk za navigaciju pa me interesuje da li i na koji nacin mogu da resim taj problem. Pretpostavljam da iz istog razloga ne radi ni bluetouth (kada se pritisne dugme, "teta" prica nesto na italijanskom).

Da li mi neko od vas moze pomoci ili me uputiti na nekog? Interesuju me i te nove mape posto mi sam autoput na ekranu ne znaci nista...

Hvala vam unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nele,

Koje ti je godiste croma ?

I gde si skinuo verziju 12.2 ?

Ja sam jedva povratio u zivot ceo uredjaj nakon neuspelog pokusaja apdejtovanja.

Pre neki dan sam lepo otisao u ovlasceni fiat servis i lepo trazio da mi oni to urade. Isprva nisu hteli, ali nakon sto sam im objasnio da je to deo auta i da su u obavezi kao ovlasceni servis da urade, rekli su da ce tu biti neki strucnjak posle sajma automobila. I ja sad cekam tog strucnjaka, koj ce me manje kostati nego predhodno povracanje u zivot celog uredjaja.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi bilo koji eksterni uredjaj koji radi sa igo mapama, neuporedivo bolje resenje. Imam u bravu fabricku navigaciju sa novim mapama, neuporedivo nepreglednije, komplikovanije, sporije. Mislim da je nikad vise necu upaliti, sluzi da enterijer izgleda lepse i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

svima imam jedno pitanje.

Da li mogu da ubacim firewire 12.3 u Alfu 147 2002 da bi mi radile ove mape sto su na forumu

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko Cromu sa fabričkom navigacijom? i Da li to može da radi kod nas?

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam uspesno flesovao Cromu. Neko je napomenuo da je FW 12.2 za fiat a 12.3 za Alfu. To je tacno. Vi koji ste imali probleme, moguce da ste zakucali 12.3 pa je sistem odlepio.

Inace, ja sam informacije nasao na GPS Undergroundu: http://gpsunderground.com/forum/alfaromeo-fiat-lancia/5598-%5Bdownload%5D-connect-nav-v-12-3-firmware-update-italy-map-2010-2011-a.html

Sto se same procedure tice malo je nejasna pa cu ja pojasniti da se neko ne bi zeznuo:

 

 

For fiat croma, follow the next instructions:
please check the update procedure for the Fiat Connect+
1. engine OFF
2. start the Connect+ (da bi paljenje uredjaja pri engine OFF bilo moguce, morate da zatvorite vrata. Ja sam se prvo gubio dok nisam slucajno provalio da nece da ga upali dok sva vrata nisu zatvorena).
3. press the AUDIO button (be sure that you in the AUDIO menue)
4. insert the CD containing the new firmware
5. "CD error" should pop up, turn off the Connect+
6. wait 30sec
7. turn on the Connect+
8. the screen should show the "Flasher Program"
9. IMPORTANT: while the flasher is going through the install process press the buttons 3-4-5-6- eject button quick one after the other (ovde ne pise da ce prvo izlistati 3 stavke pa mora da se saceka da izlista i cetvrtu do kraja, a tek onda treba da se stiskaju dugmici 3,4,5,6,eject. Ako stisnete pre 4-te stavke, samo ce da se rebootuje i mora sve ispocetka).
10.if the update was succesfull the CD should come out (budite strpljivi, update traje nekoliko minuta).

 

Kada zavrsi, pokrenuce vam na Italijanskom. Ugasite ga i uplite ponovo i trebalo bi da vam pokupi stara setovanja koja su bila pre upgrade-a.

 

To je to. Pre update-a FW sam samo mogao da guram G1 mape, a kao sto znate tu ima samo autoput i nista vise. Posle update-a ne samo da mogu da stavljam G2 mape iz 2011 nego i Navidrive_RT3_2012-2013_Eastern-Europe-SO na kojoj je sve upisano.

 

Jos jedna stvar, posle update-a su meniji lepsi, imaju neke slicice i grafike dok ranije toga nije bilo, a i FIAT logo na pocetnom screenu nije stari plavi nego ovaj novi crveni kao na 500L.

 

Ostaje jos jedna stvar, pa ako neko moze da pomogne, vicite:

Kada pokusam da promenim Voice Language na Engleski (posto je na Zabarskom), trazi mi setup CD. Pokusao sam da mu ubacim ovaj FW 12.2 disk ali nece da radi. Ne znam koji to setup cd trazi. Ima li neko ideju?

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procedura je uspesna i testirana. Sve radi i uspeo sam da dodjem do SetupCD-a za engleski. Buduci da sam gore opisao proceduru ostaje samo da stavim linkove ka .iso fajlovima sa kojima mozete sve da uradite sami (samo image-e narezite na cd-ove).

 

Fiat 12.2 Fimware iso:

http://speedy.sh/nj6YB/FIRMWARE-Connect-Nav-V.12.2-FIAT.iso 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je prepoznatljivi forumaski duh, svaka cast :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako ja sam skinuo sve to sto ima na foruma na cd lepo ga ubacio unutra pustio da odradi svoje bez stiskanja bilo kakvih dugmica,kad je zavrsio sam izbacio cd restartovao se sad je logo mnogo lepsi a i meni takodje sa sve funkcijama,takodje sam posle toga i jezik prebacio na engleski,i navigacija radi.Problem je u tome sto kad koristim navigaciju ona je tako sitromasna da nema dalje jedva da mi negde izbaci naziv ulice,radi ok prati me u toku voznje ali je mnogo bedna i siromasna,negde sam procitao da je neko napisao da mu cak pokazuje i broj kuce.Mape sam naravno skinuo sa linkova koji su ovde postavljeni.Ima li ko kakav predlog da se ovo malo sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani, nesto sam petljao oko Navi sistema (pokusavao da flashujem novu verziju) u mojoj Cromi pa se to nije dobro zavrsilo :(

Sad vise ne radi a i CD je ostao u njemu....

Da li neko zna ko servisira fabricke navigacije ili da li neko ima resenje za moj problem?

 

Unapred zahvalan

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...