Jump to content
FAS Goran
dusko 23

Nuova Croma - navigacija / mape za fabričku navigaciju?

Recommended Posts

2 hours ago, underground79 said:

Ili da trazim i antenu uz multimediju :) ..

Ako je izvodljivo - obavezno. Jeste da ima malo posla oko kupusanja i provlacenja na krov, ali je najfunkcionalnije (najbolja vidljivost sa satelitima) i najelegantnije resenje.

Imas i varijantu aftermarket GPS antena, a da zadrzis postojecu radio, ali onda treba da joj nadjes adekvatno mesto u enterijeru da ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto kao info, ako je bitan - kod VAG grupacije, shark antena je išla samo uz fabričku navi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2017 at 2:44 PM, Toma97 said:

link: http://www.mediafire.com/file/9uykscv7zyd19wx/Fiat+Croma.rar

Ovako ovde imate :

 1. FIRMWARE 12.2 ( U folderu "FIRMWARE 12.2" se nalazi "Upustvo za update.txt" kako i sta treba uraditi, uglavno rezite na brzini x8, preporucujem Nero 7 )!

 2. Setup CD ( U folderu "Setup CD za promenu jezika"  nalazi se .iso file koji isto morate  da narezete na brzini x8 )!

 3. MAPE 2016/2017  ( RT3 Eastern Europe (North-East) 2016-2017 ).

                           

Evo ga ovde .. Ja skinuo juce :)

Samo mi multimedia fali ;)

Edited by underground79

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam ponudu za multimediju ali je jos nisam uzeo...

Posto mi je Croma 2010 i ima blue&me i radi sa skoro svim mobilnim, hoce li mi i dalje raditi bluetooth kada ubioem navigaciju ? Mislim da je multimedija iz modela 2005 ili 2006 .. Verujem da treba i proxi da se odradi ?

 

Elem, videh da je antena na Cromi sa navigaijom malo deblja i ne znam kako bih izvukao svu instalaciju i kablove .. Mozda da ipak uzmem samo dzekove za GPS sa sto duzim kablovima pa da negde kod soferke nabudzim signal ..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/6/2019 at 9:13 PM, underground79 said:

Evo ga ovde .. Ja skinuo juce :)

Samo mi multimedia fali ;)

Ja mislim da su to mape koje sam ja skinuo i nema nista za nas samo autoput. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forume...

 

Drugar je skoro uzeo Cromu Restyling 2008 i ima ovu stariju multimediju sa SIM karticom a ima i USB prikljucak.

Interesuje me da li je uz tu stariju multimediju isao i Blue&Me sa Bluetooth-om ili je isao samo uz novije multimedije (one sa SD karticom), malo mi je cudno posto na samom uredjaju vec postoji ulaz za SIM karticu... A mozda ima i jedno i drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo bih da instaliram isto da istaliram 12.2 ali ne znam kako tacno da narezem da li treba ceo iso da se stavi ili da se otvori iso fajl pa unutar sta se nalazi to da narezem na disk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za instalaciju firmware moras da napravis Bootable CD, ne obican Data disk (tj. uzimas ceo ISO fajl, od koga ces napraviti Bootable disk).

Taj disk ce automatski pokrenuti instalaciju novog firmware prilikom restarta uredjaja. Nesto slicno kao kada instaliras OS na kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Croma 1.9/150 je bila mesec dana bez akomulatora. Posle stavljanja akomulatora u automobil, javio se problem sa multimedijom, jer trazi kod "Master Code request". Kod karticu za automobil nemam.  Molim pomoc ili preporuku za servis koji može da otkloni problem. HVALA.

 

20201012_204300.jpg IMG-0102e2cb8bcacd53de7d798f6f0c90f1-V.jpg IMG-dcda7053c844303197834ac8a796f5b5-V.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gruja79

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o navigaciji za Cromu.

Koliko znam, za NIT G2 Connect Nav+ ne postoji verzija firmware koja ne trazi Code (kao sto je npr. bila verzija 9.8 za NIT G1 na Stilu).

Tako da ako nemas Code za uredjaj, ne preostaje ti nista drugo nego da probas u nekom servisu ili kod ovlascenih.

Mozes da probas ovde, cena je ranije bila reda velicine 50-60 EUR (isti kontakt je na oba linka):

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64923-koya-elektronic-doo/

 

https://www.kupujemprodajem.com/usluge-auto-moto/autoelektricar/popravka-alfa-lancia-fiat-instant-nav-blue-me-navigacija/oglas/39303713?filter_id=876675442

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Ako budes imao - dopisi povratnu informaciju za ostatak zajednice ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2020 at 8:02 PM, Ivan said:

Nema na cemu. Ako budes imao - dopisi povratnu informaciju za ostatak zajednice ;) .

Evo da se javim i ja, resen problem dekodiranja multimedije u cromi, zahvaljujuci servisu elektronike Koya. Sve preporuke,covek je profesionalac u svom poslu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pozdrav. Posle više pokušaja da uradim update softvera slika na ekranu počne da igra, što bi neko rekao kao u matrixu, rezao na dva diska, prvi zaglavio ostao unutra, nekako izvadio ručno, drugi trenutno ostao zaglavljen. Oba rezana na 8x. Da li ima pomoći? 

IMG_20210416_212727.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...