Jump to content
FAS Goran
dusko 23

Nuova Croma - navigacija / mape za fabričku navigaciju?

Recommended Posts

Imam verziju navi 11.4, stavio sam si tel karticu i jako mi se dopada ta opcija telefona u autu, ali ja bi htio glasovnim naredbama zvati, problem je sto je voice trenutno na talijanskom a meni i ostalo na engleskom. Dok sam kupio auto dobio sam i original setup cd, na kompu mi ga normalno ocita ali u autu izbaci eror, isao sam stavljati druge audio cde da vidim dal je do lasera ali sve normalno ocitava, vjerovatno je taj setup cd los premda na kompu ga ocita ali nije prvi put da mi komp ocitava cd a recimo neki player ne jer su puno osjetljiviji. Tu na forumu sam skinuo setup cd ali koliko sam shvatio to je od alfe a onaj za fiat sto je postavio francuz link ne radi, jel moze tko staviti dobar link za setup cd od fiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam naci na netu neki setup cd za alfu fiat lanca, ubacim cd ocita ga ali nista se ne desava, na koji nacin se uopce pristupa toj opciji da mjenjas jezik ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sve, ali i tu su linkovi neupotrebljivi, ima sve i setup i update itd itd.. ali linkovi ne rade. Moram nabaviti prazne cd-e jer sam ostao bez njih, nasao sam na netu jos jedan setup pa cu vidjeti jel mogu sta s njim. Sve mi radi ali nikako ne mogu voice stavit na engleski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

21 hours ago, ediedi said:

ubacim cd ocita ga ali nista se ne desava, na koji nacin se uopce pristupa toj opciji da mjenjas jezik ?

Kod mene na Stilu (NIT G1 je u pitanju), procedura je sledeca - pod kontaktom se upali uredjaj (da bi imao vezu sa Body Compom), ubaci Setup disk, na uredjaju klikne na Setup dugme i izabere Language i Voice Recognition podesavanje. Izabere se zeljeni jezik, potvrdi, uredjaj ispise da procedura traje i da se ne prekida... Sve gotovo za cca 20 sec.

Edited by ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to ! Ivane hvala :D ja sam taj setup cd ubacivao bez kontakta, cim sa vidio tvoj post odmah sam znao da je do toga, znaci dao sam kontakt i sve radi, promjenio jezik na engleski. Kako sitnica moze covjeka iznervirat, uopce se nisam sjetio da bi mozda trebalo kontakt dati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, poenta je da se ta podesavanja pamte u Body Compu (kao i Code, recimo), a ne u samom uredjaju.

Iz tog razloga mora da ima i vezu sa Body-jem, tj. upaljen kontakt (aktivne CAN magistrale).

Drago mi je da FLCS forum utice na otklanjanje simptoma nervoze ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam update na 12.2 i skinuo zadnje mape, sve radi super i ljepse je vizualno, ali sad imam sljedeci problem, dok ubacim setup cd ocita mi ga ali nece prebaciti na engleski jezik voice comand, to je originalni setup cd, napise failed try again, jel taj setup cd univerzalni ili za svaku nadogradnju treba drugi ? prvo je bio talijanski voice ali nakon par pokusaja sa setup cd-om ni na talijanskom vise nemam, i dok sam upalio navi napisao je da nemam voice comand da ubacim setup cd. Na prijasnjoj verziji sam promjenio bio na engleski sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijesio problem tako sto sam skinuo sa neta drugi setup cd, original valjda ne podrzava te novije verzije a ovaj sa neta je odmah sve odradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/21/2013 at 10:49 AM, francuz69 said:

Evo i ostatka:

 

Navidrive RT3 2012,13 Mape za jugoistocnu evropu:

http://speedy.sh/avemG/Navidrive-RT3-2012-2013-Eastern-Europe-SO.ISO 

 

Connect NAV SetupCD za promenu Voice jezika:

http://speedy.sh/PSh8v/Connect-Nav-SETUP-CD.iso

 

Uzivajte

 

Uspesno updejtovao navigaciju, nasao sam i novije mape 2014/2015... sve radi.. ali ne mogu nigde da nadjem SETUP CD za promenu Voice jezika... Na italijanskom je trenutno, hteo bih da radi na engleskom... moze pomoc?

 

Evo i mog prvog malog doprinosa. Dole su linkovi od dva fajla koja trebaju da se otpakuju, narezete ISO, i to je to.

Mape su  RT3 NAVTEQ Eastern Europe STH 2014-2015

http://www97.zippyshare.com/v/3M1f3L5P/file.html

http://www97.zippyshare.com/v/k3yGR0UO/file.html

Edited by Iron_Floyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam i SetupCD i uspesno prebacio voice na engleski. Ako nekom treba pomoc tu sam.

 

Nasao sam mape 2014/2015, a zna li neko gde ima mapi za 2016/2017 ? Vidim da po NS nema ucrtanih novih kruznih tokova i slicno.

Edited by Iron_Floyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za Floyda.... momak zna kako se to radi. Napravio mi je update na navigaciji za par minuta i sva ostala podešavanja.... em zna, em voli ....

 

Pozdrav još jednom i VELIKO hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od juče sam vlasnik Crome 1.9mjt at, 2005. poseduje navigaciju, ništa mi nije jasno u vezi navigacije i da li funkcioniše blutut tj. Da li funkcioniše kao klasičan handsfree. Da li ima neki link sa uputstvom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je fabricka navigacija tog godista, ima handsfree ali preko sopstvene SIM kartice.

Bluetooth je Fiat krenuo da koristi tek od 2007. kada je sa Microsoftom razvijen Blue&Me.

Uputstvo za ConnectNav se nalazi u sekciji "Uradi sam/Uputstva".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da instaliram novi firmvare 12.2, kada sam pokrenuo set up po uputstvu iz ranijih postova, sve krene kako treba a onda se pojavi matrix na ekranu i isključi se neće da izbaci cd. Svaki put kad se upali motor on krene update i stane. Na savet Francuza da skinem navigaciju i fzički izvadimo cd. To sam i uradio. Stavio sam nov cd opet isto, tek sa trećim narezan 8x je uspelo. Faktički loš disk.

tmp_12270-IMG-20170415-WA00001740613743.jpg

tmp_12270-IMG-20170415-WA00031279094465.jpg

Još jedno pitanje. Da li postoji neki uložak da bi se ubacila kartica, pošto meni fali i ona guma preko? Takobda nemam gde da ubacim karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspesno je uspeo update 12.2 na "Fiat Croma" , e sad da li moze neko da postavi link za skidanje Setup CD-a za premenu jezika, da prica na engleskom a ne na Italijanskom I link za mape 2016/2017?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

link: http://www.mediafire.com/file/9uykscv7zyd19wx/Fiat+Croma.rar

Ovako ovde imate :

 1. FIRMWARE 12.2 ( U folderu "FIRMWARE 12.2" se nalazi "Upustvo za update.txt" kako i sta treba uraditi, uglavno rezite na brzini x8, preporucujem Nero 7 )!

 2. Setup CD ( U folderu "Setup CD za promenu jezika"  nalazi se .iso file koji isto morate  da narezete na brzini x8 )!

 3. MAPE 2016/2017  ( RT3 Eastern Europe (North-East) 2016-2017 ).

                           

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoc ljudi ako moze. imam cromu 2006 1.9 16v probao sam da apdejtujem sistem i da nabacim mape ali ne ide ne znam u cemu je problem. ako moye mala pomoc nekoga ko je to radio i kako. hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...