Jump to content
FAS Goran
dusko 23

Nuova Croma - navigacija / mape za fabričku navigaciju?

Recommended Posts

Poslao sam mu private zato sto ne znam ko to radi kod nas, ali sam mu predlozio da se sledece nedelje nadjemo pa da probamo zajedno da resimo ukoliko se ne snadje u medjuvremenu. Nisam strucnjak, ali sam kod sebe uspeo sa update-om tako da ne kosta da probam da pomognem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuzu hvala na pokusaju da pomogne, probace sledece nedelje da me iscupa iz problema a do tad i dalje slusam predloge, uzgred CD mi je prilikom fleshovanja ostao unutra i nece nikako da izadje, ima li neko resenje za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, da javim sta smo uradili.

Uspesno smo flashovali na 12.2 i radi mu NavConnect. Kod njega je problem druge prirode. U CD unit-u mu ne funkcionisu klesta koja primaju disk pri ubacivanju i spustaju ga na glavu, odnosno dizu disk sa glave i pljunu ga napolje pri eject-u. Rade ona, ali postoji neki mehanicki problem pa se klesta u vecini slucajeva zaglave u nekom polozaju koji je ni tamo ni vamo.

Problem smo resili tako sto smo izvukli unit napolje pa ispratili flash proceduru, ali kada ne moze da izbaci disk napolje, onda smo malo gurali one jezicke sa gornje strane pa mu tako pomogli da izbaci disk.

Isto se desava i sa .mp3 diskovima. Ubacis ga, on cita pesme i pusta ali prilikom izbacivanja glavi. Od 30-ak pokusaja da izbacimo disk, 2 ili 3 puta ga je izbacio sam a sve ostalo mu je trebala mehanicka (nasa) pomoc.

Ne znam ko se drnda po gradu sa popravkama precizne elektro-mehanike ali sam rekao Srdjanu da proba kod onog lika kod Komande na pocetku V. Stepe sa leve strane. Mozda moze da mu odnese ceo unit pra da ovaj proba da popravi mehanicki nedostatak. Kada otkloni kvar, unit ce mu biti u potpunosti ispravan, do tada slusa radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da potvrdim francuzove reci i da potvrdim da sve radi, fleshovalo se bez problema a na meni je da resim jos problem CD citaca....Francuzu jos jednom hvala za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam temu 200 puta i radio sve kao sto si ti napisao ali jednostavno nece da mi pokrene taj update proces


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je cd problem ili je problem u connectu posto sam probao da rezem i na pc i na laptopu, a koristio sam verbatim cd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako si narezivao cd, znam da ima posebna procedura koju ne znam napamet. Možeš je potraziti na netu, nisam siguran mislim da sam je ja nasao na GPS underground forumu. Ako ti cita diskove sa muzikom normalno onda je verovatno problem sa rezanjem.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam proceduru, ali problem je u tome sto on nece da pocne taj update, kao da ne cita cd, a ne verujem da je u rezanju problem jer cd ove sa muzikom sam rezao i rade ekstra na njemu


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je flesovan softver ali mape nece pa nece da ucita.

Narezao na dva diska i stalno izbaciuje CD eror.

Da li negde gresim? Ima li neka posebna caka sa narezivanjem mapa?

 CD player je ispravan tj cita diskove sa muzikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ynate nekoga ko ubacuje (uz nadoknadu) mape u navigaciju za Cromu 2009 sa SD karticom i koliko bi to kostalo? Citao sam ovde da su neki uspesno odradili posao a neki ne, pa ne bih sam da iskusavam srecu.  :laughing: Jedva sam namestio i bluetooth. Prvo sam se danima svadjao sa kolima i tetom koja prica Italijanski pa mi je drugar posle par dana ucitao Engleski i spasio me dalje svadje.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam saznao cenu mapa za navigaciju na SD kartici. Mora original i cena je sitnica...180 evra. :wallbash:  :shock:  Zakljucak...koristicu navigaciju na telefonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo decki...oprostitemi na jeziku jer sam iz slovenije i ne znam dobro srbski.

 

Pokuso sam da napravim update na svojoj cromi na 12.2 ali se uvijek sve zavrsi kot errora: Can't copy VR files. Sve prije radi normalno a onda ovaj error. Sad ne radi nista na navigaciji. Zan li mozda neko kako to rijesiti. Jeli se moguce vratiti nazad na staru verziju sa nekim factory resetom ili nesto tako...?

 

Hvala svima na pomoci!

 

Lep pozdrav iz Slovenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav clanovima foruma!

Vozim Cromu unazad par godina a od  pre par dana sam presao na novu Cromu(2006) sa navigacijom, medjutim imam problem sto je sve na Holandskom jeziku.

Citajuci topic do kraja nisam izveo zakljucak da li se vredi upustati u update/instalaciju softvera, pa ukoliko vredi, zamolio bih za neki "step by step" info u tom slucaju. Za pocetak kako promeniti jezik i ubaciti mapu? Skinuo sam fajlove, ali ne bih da nesto zabrljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima sajt gde mogu da skinem update softera (FIRMWARE 12.2 ili 12.3) za Fiat Cromu 2008/decembar? Trebaju mi i novije mape za jugoistocnu evropu.

Hvala unapred,

Boki


Ja sam ubacio verziju 12.2. ispocetka nije hteo da zavrsi instalaciju do kraja. negde iz petog-šestog puta je dovršio. sada radi savršeno sa mapama balkana. .:-)

Kupio sam Cromu pre neki dan i hteo bi da instaliram softer firmware12.2? Da li imas neki sajt sa koga mogu da skinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se konkretno dobije sa tim update-om ? ja ocito imam stari firmware, uspio sam naci na youtube kako izgleda vizualno ta nadogradnja, logo je crveni a opcije su onako u krug poslozene u vidu vecih ikonica i dopada mi se to, jel to to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...