Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja mislim da ce smanjiti vrednosti koje je cenjeni kolega Ivan definisao, stavljanjem aero brisaca pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja zadnji brisač ne znam da li sam 2 puta u životu koristio :laughing: Na Jugu je nešto radio, ali kao da i nije, a Astri je tako postavljeno zadnje staklo da nikad nije mokro. I po najvećoj kiši kada prvi put palim brisač on malo zaškripi jer krene da grebe po suvom. Mislio da je problem do brisača i posle sam video da neke limuzine ni nemaju zadnji brisač. Na Stilu nisam isto imao priliku još da ga koristim, jedino paljenje do sad je bila provera da li radi kad sam ga uzimao :laughing: Tada sam primetio da neće da pere zadnje staklo ako nema barem pola one kantice za pranje stakala. A neki aero brisač bih svakako stavio jer lepše izgledaju od fabričkih. Ili bar sa spojlerčićima, mnogo mi se sviđa onaj na vozačevom brisaču :laughing:

Tako da ostaje samo ovaj problem od 0,0678l pa ću morati da postavim spojler da bude što aerodinamičniji i da manje vazduha zahvata :laughing: .

Šalu na stranu, malo me brine otpor vazduha pri većim brzinama. Ne bi bilo uopšte prijatno da mi taj spojler izleti i udari nekom u kola..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma neće izleteti, koliko sam ja video dobro je zašrafljen :)

Inače, koja je standardna dimenzija stilovih brisača, ako neko zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planiram da uzmem onaj od poliestera koji se lepi lepkom za šoferšajbne. Baš sam pričao sa Ivanom o onom koji se šrafi i skupo je mnogo da se ugradi, a i dosta posla ima. Ovaj Šabački samo prefarbam i stavim lepak.

Za dimenzije čini mi se da sam negde našao da je vozački 56cm,a suvozački 48cm, ali nemoj da me držiš za reč, možda sam promašio za koji centimetar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O svemu se ovde prica, jos malo pa ce biti kao Banetova tema...

Tako je, fabricke dimenzije prednjih brisaca su 56 i 48 cm :thumbup: , a zadnji je na kupeu cini mi se 33 cm.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wallbash: ja se zapuc'o, mislio da pričaš o izletanju spojlerčića sa vozačkog brisača.. :baby:

Verovatno sam i ja pisao o oba o isto vreme pa zato. Taj spojlerčić kod vozača sam gledao kao je prikačen jer sam prvo mislio da mi je skinut drugi i video da ga drže čini mi se 3 ili 4 torax ključa, tako da taj nema šanse nigde da mrdne :laughing:

O svemu se ovde prica, jos malo pa ce biti kao Banetova tema...

Teško da postižem popularnost Banetove teme, ja sam ipak u super odnosima sa devojkom(bolje da ne idem na skup ako Bane ovo vidi :rofl: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nikako, Bane ce ti sve oprostiti ako povedes neku slobodnu drugaricu. Inace, Bane, Nole i ja dolazimo zajedno, znaci vodis to isto x 3 :laughing: (ako nam doticni sve ne pokupi ispred nosa).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

brisa.jpg

Danas sam malo gledao oko toga, stvarno je neko čačkao onu plastiku ispod šoferke, fale oba šrafa koja je vezuju za karoseriju. Ali je malo zeznuto skinuti brisače, probaću sad opet da ih skinem pa da dođem do toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sad da skniem sve. Motorčiž nije kao ovaj. Na vrhu ima brdo konakata, ja sam sve očistio, pošteno se namučio, povadio lišće i kese koji su tu negde dospeli i vratio sve nazad kako je i bilo. Neka stoji ovako, samo da rade brisači.

Inače, dva ona čepića koji drže plastiku su falila, treći sam ja slučajno polomio i otišao je vrh unutar kola, a plastiku je držalo jedno pola kilograma nekog žutog lepka umešanog u lišće, više od sat sam nožem vadio taj lepak. Sad sam sve vratio kako treba i sutra ću da kupim čepiće i lepo zatvorim sve, bar sam fino očistio auto ako ništa drugo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi bre uvati nesto zensko drndaj, hebo te auto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brinite vi za mene. Auto pokušavam da sredim što više jer imam još 10ak slobodnih dana, pa da što pametnije iskoristim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znaš da mi je muka kad pomislim opet na skidanje one gume i seckanje lepka :laughing: :laughing: Ništa me na Stilu nije namučilo kao to i još posle muke dok sam našao one čepiće da lepo zatvorim rupice i vratim sve na mesto poludeo sam. Na kraju sam kupio čepove koji drže tapacirung na Zastavi 101, isekao im sredinu i dobio savršene čepove za Stila koji su milimetar manjeg prečnika kruga od originalnih. Meni je palo na pamet kad sam probao da sredim brisače da pomerim ceo mehanizam zajedno sa motorom blago u desno i tako spustim brisače za par centimetara jer je motor sa jedne strane pričvršćen na neku kliznu šipkicu, ali me je zezala druga strana gde je bila samo jedna rupica i tu ušrafljen. Neću više ništa dirati dok radi jer je baš zeznuto, a ako bude problema nema mi druge nego da opet sve bojažljivo odvajam 2 sata :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece, gde ti nestade danas, nismo posteno ni popricali? Pa nisu ova okupljanja svakog dana, nije valjda devojka bitnija od nas ;) ?

Mogli smo malo da pogledamo auto i da ti pomognemo ako nesto treba, posto si ga tek uzeo...

Pa si jos i gudu propustio, je*es Fiat, zamalo da ostanem da nocim tamo :sleeping: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako, javio sam se kad sam odlazio :) A i nisam mogao više da izdržim jer sam bio mnogo umoran i pucala mi je glava, nije mi uopšte prijalo onako jako sunce. Pre toga smo se zapričali sa čovekom koji vozi onog crnog Stila(nije kole) i posle smo baš dugo pričali sa Banetom, ti si se negde zagubio :harhar: Za auto bi mi bilo bezveze da gnjavim nekog ko je došao tu da se odmori da mi sad zaviruje pod haubu i prlja se, a i fino je radio u povratku :)

Pročitao sam za radilicu sinoć, ali sam bio toliko umoran da sam samo čitao šta ljudi pišu i nisam imao snage da komentarišem..

Samo mi je pokvario Košutnjak prosečnu potrošnju :laughing: U povratku sam išao na gore pa do Požeške i još nigde nikog na putu, baš je fino Stilo prodisao :laughing:

Pričao sam sa Banetom, kad budeš planirao da dođeš na nedeljko okupljanje ili budeš hteo ovako, samo javi da pa da se ispričamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kontaktu smo mi u onoj ekipi i van foruma pa cemo te cimnuti neki put da nam se pridruzis.

Izvini, inace sam dosta pricljiviji, nego u subotu uvece se osinuo od alkohola, drugar mi dobio sina. Nole car, kralj i suvozac se napio u dolasku od mojih alkoholnih isparenja, video si da se samo smeskao. Pa da ne razumes pogresno. Jos upekla zvezda, isparavao sam do popodne, nisam bas bio u speedu, ali sam zato super iskulirao sa drustvom :thumbsup: . Trebali ste da ostanete jos, ali ako je takva situacija bila, OK...

Mom Stilu se najvise do sada svidelo na skupu, pa je poceo da se buni kada sam krenuo kuci :laughing: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vas dvojica, jedan od vas mora da promeni sliku da gleda stilo u levo, ja citam tekst i krajickom oka gledam bukvalno ista slika pa razmisljam ko je ovde lud :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stariji, clan foruma od osnivanja i ranije sam postavio sliku. Pa cemo se lako dogovoriti ko ce da zameni :harhar: .

Ako to nije dovoljno, bavili smo se sportom obojica, pa cemo vec nekako resiti medjusobno ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan važi, samo javite kad budete hteli i vidimo se. I ako budeš slučajno igrao basket negde slobodno zovi, da napravimo i okupljanje za košarku kad već ima u klubu za mali fudbal :laughing: Inače, šta se desi kad zeza senzor radilice? Primetio sam jednom da mi je nešto zaškripalo kad sam palio i nije htelo da upali, ali samo jednom se desilo tad i nikad više, a verovatno sam i ja pogrešno "zavrteo" ključ jer tad i nisam bio vešt baš u paljenju Stila.

Ako treba promeniću ja sliku, ali samo da se zna da ja nisam juče dobio par prelepih slika svojih kola :harhar::laughing: :laughing:

@beli_Punto volim da mi ljudi gledaju temu, ali još nism toliko lud da se sam sa sobom dopisujem(mada ko zna još kako će da se završi :rofl: ). Inače, što nisi bio juče? Baš sam zagledao svaki Punto koji je došao da bih prepoznao tvoj pa da se upoznamo, ali nikako da dođe..

Juče na skupu sam primetio da imam ubeljivo najružniji auspuh od svih kola i još je Kole parkirao svog Stila sa dvocevkom pored mene i to je već bio dovoljan razlog da padnem u depresiju :laughing: Definitivno planiram da stavim hromirani završetak koji bi se navario jer su mi mnogo ružni oni od 10cm koji se prišrafe i još posle izbuše auspuh tamo gde se šrafe pa se auto čuje kao da grom udara kad se doda gas(bar tako bilo na mom Jugu), a dok to ne bude sam skinuo rđu sa mog, malo ga išmirglao, naprskao tečnošću protiv rđanja i kad se sve osušilo prefarbao. Sad izgleda malo svetlo, ali čim malo padne prašina poklopiće se sa bojom felni, a valjda će i dugo trajati jer nisam primetio da se auspuh greje, a sprej je za temperaturu do 450 stepeni čini mi se..

Evo i slike pre

IMAG0520.jpg

IMAG0521.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno nisam imao para da dodjem ... ali nadam se da cu na nekom sledecem da budem, trenutno ne radim i mislim da svako ko ne radi zna kakva je situacija pa ne moram da objasnjavam

Sto se izduva tice kupis neki na buvljaku pa koliko traje i nemoj da ga srafis nego neka ti neki majstor zavari sve to ne moze da kosta vise od 1000 dinara... ili ako imas para stavis reBus :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda se uponajemo nekom drugom prilikom. Naravno da ne moraš da objašnjavaš, teška je situacija i stvarno mi nije jasno dokle misle tako da podižu cenu života i smanjuju broj zaposlenih(danas me probudile vesti gde pričaju kako je sve poskupelo za bar 5-10din, od hleba do goriva) i što je najlepše i ono što me najviše izluđuje uvek završavaju govore rečenicom krenuli smo na bolje, verovatno po one kojima ide ovo više što uzmu :wallbash:

Imao sam na Jugu taj "hromirani" koji je verovatno kupljen prvo na buvljaku, pa ga posle meni prodali po pristojnoj ceni u prodavnici. Jedva malo menja zvuk, a rđa kao lud, tako da mislim da mi je ovo trajnije i bolje rešenje od Buvljak varijante,a rebus neće skoro zbog para. Dok rešim sve preče stvari na Stilu ima da stigne i mali servis opet i ništa od mog spojlerčića i auspuha još dugo :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...