Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa i u pola 10 je jutarnja još uvek. :D:D Al je tad već prevruće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo gde je Stilo proveo odmor :)

SAM_0786.jpg

 

Lokacija je bila odlična, probudimo se ujutru i roletna je taman toliko odškrinuta da vidim auto.

A ni u Solunu nije bio nešto dalje od prozora

 

SAM_0965.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisi valjda plaćao hotel u Solunu? :D Pa pola sata ti je Nea Kalikratia od Soluna. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, dve noći :)

Hteli smo malo i Solun da vidimo, a da ne gubimo mnogo od kupanja pa smo produžili odmor za 2 dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si mogao i odande, ja kad sam tamo svakih dan, dva, idem u Solun da skitam :) Al dobro, nije bitno, bitno mi je da vam je bilo lepo.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAM_0786.jpg

 

 

 

Kakve su ovo gaće po žici ?

Mogao si Stila da uteraš na terasu i roletnu da spuštaš do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih detalja na slici ti si se za gaće uhvatio :D

 

Bogi prvi put nam je bio u Kallikratiji pa nismo znali šta i kako, a isplao je i ovako kao fina kombinacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se za njih nikad nisam ni hvatao. Pu pu daleko bilo.

Nego ne izvrći kada ih sušiš na prašini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plac na kome se planirala gradnja zgrade, a vlasnik placa umro pa se sad sude njegovi potomci i oni što su trebali da rade gradnju, tako neka priča. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane nije bilo nešto prašine jer je slepa ulica pa svi sporo prolaze, a i nema gde drugde da se suši :)

 

A Stila nisam mogao bolje da sakrijem. Jedini period kada nije bio u hladu je od 11 do 2. Gume mislim da nikada nisu ni bile na udaru Sunca jer je istočna strana kod zgrade, a dekica ova kola pored nikada nije ni pomerao tako da je bila dovoljna zaštita za gume.

 

Inače, ima Bogi nekog komšiju od 70+ godina koji potpuno nov vozi C180 Kompresor. 2 puta sam mu izvozio auto jer ne može da se okrene koliko je mator pa ima problema sa vožnjom u rikverc, ali zato se uzbrdo pegla samo tako. Prvo da gas i brunda onda auto pa posle 3-4s pušta kvačilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako gume da budu na udaru sunca kad si poneo UV kartone iz Maxi-ja.  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo tačno 3 godine kako je Stilo kod mene.

 

Pređeno ukupno 35 000km i uloženo sa cenom automobila 6600e što mu izađe tačno 3000e za 3 godine nakon kupovine kola.

 

Ako oduzmem sve nepotrebne stvari koje sam uzeo (navigacija, još jedne alu felne, naslon, kačket, senzori,...) oko 2500e je uloženo zajedno sa registracijama. Po meni ok cifra s obzirom da imam još 50 000km do velikog servisa i 10 000km do malog.

 

Ali uskoro me čekaju i nove kočnice i 2-6 novih guma :)

 

A i razmišljam se da častim Stla sa bixenonima, zaslužio je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suma sumarum, koliko je ulozeno bez registracija ? :) Pod ulozeno podrazumevam mali/veliki servis i sve od delova sto je moralo da se zameni, koliko para je do sada potroseno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo proverih još jednom. Bez mojih hirova i registracija  oko 1900e.

 

E sad možemo da računamo da nije ovo sve iskorišćeno jer su tek urađeni mali i veliki servis, ali manje-više je to to :)

 

Kada sve preračunam nov auto bi mi se isplatio samo ako bih prelazio oko 30 000km godišnje pošto bi mu u suprotnom pre pala cena nego što bi se kod mene amortizovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice mislim da si prosao odlicno. Nekom hiljadarka i vise ode u prvih godinu dana dok dovede auto u normalno stanje. Nadam se da ti nije zao nijednog ulozenog eura ako ti auto predstavlja uzitak i izmami osmeh na lice uvek kad sednes u njega.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je i bolje malo da sam spustio cenu za loše trapove, ali ne smem da se žalim jer je moglo i daleko gore :)

 

Meni je i dalje uživanje da vozim Stila, a i ispunjava moje potrebe savršeno. Za sad mi nije ničeg žao osim što sam moj volan prodao, ali planiram da prefabam ovaj novi pa se nadam da će biti iole pristojniji.

 

I malo mi je žao što nije mjet zbog menjača, ali tu već nije bilo pomoći. Kada sam ja kupovao auto nije bio nijedan mjet na oglasima, a jedva sam ovog mog sačekao par dana, a kamoli da čekam da neki naleti :D

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za farbanje sacekaj da se vrati iz AmerikE srebrni :D on ume sa farbom :laughing: :laughing:  ukoliko ne, donece ti "cuvenu" crvenu navlaku. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je i bolje malo da sam spustio cenu za loše trapove, ali ne smem da se žalim jer je moglo i daleko gore :)

Meni je i dalje uživanje da vozim Stila, a i ispunjava moje potrebe savršeno. Za sad mi nije ničeg žao osim što sam moj volan prodao, ali planiram da prefabam ovaj novi pa se nadam da će biti iole pristojniji.

I malo mi je žao što nije mjet zbog menjača, ali tu već nije bilo pomoći. Kada sam ja kupovao auto nije bio nijedan mjet na oglasima, a jedva sam ovog mog sačekao par dana, a kamoli da čekam da neki naleti :D

Samo zbog menjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi drugo?

Stilo ko stilo. Tih 140ks nije nista vau u odnosu na ovih 115ks :) Mislim ide bolje naravno ali nikakve spektakularne razlike nema jer i ovaj ide dobro i bolje iz nizih obrtaja kad je ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa danas je probao jednog jtd 16v, pa me zanima da li je samo menjac +?

Pa bas za zivo cudo je imao komentar bas za nize obrtaje, inace Igorova proba se svodi do 1950 rpm, dobro bre Igore stisni ga da vidis, i on stisne do 2250rpm, car.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, nisam bas siguran, mislim da su iste, a nesto mislim da je prva mooozda malo i duza, mozda gresim, malo puta sam se vozio u 115ks, i jos manje puta ja vozio i to je sve bilo bas bas davno, ali evo kad se Igor javi nek on kaze, doduse nije saltao dalje od trece. Ili mozda ima u onim tabelama sto je .ik postavljao....

I da znam da su 16v inace tromiji od 8v na nizim obrtajima, i to smo bas prokomentarisali, ali on rece da je razlika od samog starta.....

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...