Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo mali update od danas:

  • Mali servis (ponovo sa Seleniom WR :) )
  • Senzor bregaste zamenjen
  • Zamena grejača

Ono što je meni bitno je da nema više check engine-a prouzrokovanog zbog lošeg senzora bregaste-

 

Evo sad gledam servisnu knjigu. Još malo pa će biti 50 000km kako se družimo. Sve u svemu jako sam zadovoljan i kada dođe vreme za zamenu Stila nikako neće biti zbog toga što je loš auto.

 

IMG_0482.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ima novosti :)

Bio sam za vikend na Zlatiboru i na svakoj uzbrdici gde je bio Stilo ispod 2000rpm smrdi lamela. Vratim u 3u i neće preko 3000rpm.

 

Krenem nazad - vuče kao lud.

Odem kod majstora i utvrdi se da je probio semering kod radilice i kad kapne ulje lamela kliza kao luda dok ne ispari. A i zamajac je bio u lepom stanju tako da je sve zamenjeno.

 

Što se zamajca tiče nikakve anomalije nisam primećivao, a imao je debeli luft. Sad se dosra mirnije gasi i mirnije radi na leru.

 

A kvačilo mi je mekše nego gas, jedva vozim auo :)

 

sve u svemu šteta što nisam mogao na skup, sad bih imao još staru lamelu i zamajac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi cuo nikad ono zveckanje zamajca kad prebacujes iz prve u drugu pa pustiš kvacilo, pogorovo kad prolazis pored parkiranih vozila pa se zvuk odbija? Znas na sta mislim, ili?

Koliko je cela ta operacija za 85kw jtd? Bilo bi idealno ako bi znao cene svega posebno (zamajac, kvacilo, ruke) :) znam da je @joshibeast za ovaj od 59kw set kvacila da zamenom platio 12.000? Ili je to bila samo cena za set?

Znam da je jeftiniji set kvacila, a zamajac u AP sportu 28.000 i nešto preko.

Razmisljam se i ja za tu operaciju. Meni se zamajac cuje, ali kvacilo jos moze da tera. Pa sve cekam i ono da ode pa da ne zalim da menjam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane umeo je on da zvecne tu i tamo, ali ništa da pomislim da je zamajac loš. 

 

Čuo se malo pri naglom puštanju gasa samo. A kvačilo je nisko hvatalo i bilo malo tvrdje, opet ništa što ukazuje na ovakav haos.

 

poslaću ti cene na pm jer su bile drugarske, ovako je cena svega za 115ks oko 78000 za ovo sto sam ja menjao (druk, 2 semeringa, kvacilo, zamajac i ulje menjaca)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si i mene uplašio...meni semering radilice slini odavno, a sve odlažem zamenu kvačila dok ne krene da kliza ili slabije odvaja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pak mislim da ne može da zamasti lamela od semeringa radilice nikako, bar ne ako je o slinavljenju reč a ne o pišanju ulja.

Na glavu radilice se montira zamajac pa onda lamela. Sve što zaslini na semeringu ide dole a dole je zbono menjača otvoreno pa se tu javlja kapljanje ulja na ulicu ko nema šuspleh.

Predmetno sam baš diskutovao sa majstorom kada smo kod mene menjali semering. Baš iz straha da ne ode lemela sam i pohitao da isti zamenim (a inače kao ne bih <_<) ali me je majstor uveravao da to nema trika da se desi....jbm li ga.

 

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od radilice nema šanse da pokvasi lamelu. Ako je procureo semering spojničke, to onda može da je zezne. A i onaj deo da kapne ulje na lamelu i ona proklizava dok ne ispari je čista glupost. Lamela se natopi uljem jer ne može da isparava iz nje i onda proklizava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na dezinformaciji, ali reče kolega lepo šta je :) kod mene je bilo i menjačkog i motornog ulja. Oba semeringa su popustila, i spojničke i radilice.

 

@Banjo bolje sredi na vreme za svaki slučaj. Meni majstor reče da bi kvačilo izguralo barem još 30kkm da nije bilo curenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u servisu mi govore, ne menjaj još, jer kad staviš Valeo posle 10k km biće ti isto ko i ovo fabričko sada i tako neke priče. Zamajac mi zvecka, ali nemam problema u vožnji ili prilikom gašenja da lupa nešto itd. Jedino pri kretanju iz mesta imam malo pojačane vibracije. Semering radilice slini, ali ne gubim ulje od zamene do zamene.

Oko 190k mi je prešao auto, i sve nešto imam želju da zaokruži na 200k i onda da menjam. :)

Koji si set stavio i zamajac? Zanima me posle par hiljada kako će se ponašati kod tebe taj set...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma teraj onda tako, smao da ne pusti onaj drugi semering, e onda kreće veselje kao kod mene :)

Moj bi, ako dobro majstor računa, isterao skoro 250 000 sa fabričkim kvačilom da nije bilo ovog curenja tako da mogu oni još da teraju ako se ne sile.

 

Sve Valeo. A sačekaj par meseci pa ću ti reći ili probaj sam :) Imam sad jedan duži put i planiram na more kolima, to je već preko 3000km i zbog posla ima da izađe na 6-7000km do jeseni pa ćemo videti.

Doduše ima i raznih Valeo kvačila i po raznim cenama, nadam se da je ovo moje kvalitetnije.


Evo i jedne slike Stila, što je duže kod mene sve je bolji i mlađi izgleda.

 

 

IMG_1793.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li zadovoljan sa gumama?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2016 at 11:48 PM, igor0511 said:
  • Senzor bregaste zamenjen
  •  

 

Igore, recite mi jeste li imali problem sa iznenadnim gasenjem motora zbog senzora bregaste? I koja je bila cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Jesi li zadovoljan sa gumama?

 

Mislim da nema više ono oduševljenje kad je čuo koliko te gume mogu da istrpe. :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam što kasnim sa odogovorima :)

 

On 6/16/2016 at 9:33 PM, majkicbane said:

Joshi cita ovo i raste kao kvasac :D

 

Ma kakvi, žali mi se da je porasla Stilu cena :D

 

On 6/16/2016 at 9:43 PM, Ivan said:

Jesi li zadovoljan sa gumama?

 

Za sada mogu da ti kažem prezadovoljan. Išle su u CG preko Žabljaka. To je put sa najviše serpentina koji sam ja video. Svakako sam prolazio kroz krivine i držale su kao lude. Uopšte nisam pogrešio sa njima.

 

On 6/16/2016 at 10:01 PM, Jaarul Hades said:

 

Igore, recite mi jeste li imali problem sa iznenadnim gasenjem motora zbog senzora bregaste? I koja je bila cena?

 

Nisam, tako se manifestuje senzor radilice, između ostalog, ali i njega sam menjao :)

Tj imaju 2 najčešća načina manifestacije koliko ja znam:

  • Da neće da upali zagrejan auto
  • I da se ugasi kada se zagreje

Senzor je bio oko 3500din, a zamenu možeš i sam da odradiš na jtd-u, samo treba podići auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, igor0511 said:

Uopšte nisam pogrešio sa njima.

Drago mi je da si zadovoljan sa transakcijom.

Posto sam bas birao i pratio testove pre nego sto sam ih pazario, a presle su maltene interval malog servisa pre nego sto sam se prebacio na CrossClimate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš su se dobro pokazale. Videću još prilikom odlaska na more, ali su u poređenju sa 4-5 godina starim Tornado stvarno nebo i zemlja.
Dobar deo lupanja i vibracija je otišao zamenom guma + vožnja je daleko tiša. Da sam znao koliko će mi biti prijatnija vožnaj kad ih promenim, davno bih to uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je Igorov Tornado sada kod mene mogu reći da to uopšte nije loša guma.

Pogotovo za cenu od 0 dinara :D

Iako su starije još uvek drže odlično.

Ja uvek na autu imam polovne gume ali držim se boljih brendova (Brigestone, GY, Conti)

Igore, problem je samo jedna guma koja ti je malo bila kriva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra guma para vredi, totalno druga dimenzija voznje (sto si i imao priliku da vidis i uporedis), redovno pratim ponudu i modele i za to mi nikad nije zao da potrosim pare.

Najcesce mi je smesno, pa ne ulazim u rasprave sa onima koji se kunu da je neka low-cost guma odlicna. Samo se setim osecaja u voznji kada sam prvi put kupio nove letnje Conti - bukvalno vec posle par stotina metara vidis o cemu se radi.

 

@totti

To bi bilo kao kad bih rekao da je Stilo kao bruseni dijamanti C4 MK2 ili Focus :P .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pune 4 godine kako se družim sa Stilom i pređeno oko 51 000km. Trenutna kilometraža je 223 000km i definitivno je prva, prava, originalna ili kako god :) Dokaz imam u garaži i to je fabričko kvaćilo koje je spaljeno na 215 000 zbog lošeg semeringa. Da nije bilo toga isteralo bi još 20-30 000km po rečima majstora.

 

Sve u svemu ja sam prezadovoljan kako je služio do sad.

 

Poslednje "dokazivanje" mu je bio put do mora. Sa švrćkanjem oko Halkidikija je prešao oko 2000km sa prosečnom potrošnjom od 5l po bordu i prosečnom brzinom 75km/h koju su granice dosta oborile.

 

Ukratko, za ovih 4 godine je urađeno sledeće:

  • Termostat
  • Komplet trapovi i napred i nazad (amortizeri, sileni,..)
  • 6 malih servisa
  • 1,5 veliki servis (jednom komplet, jednom vodena pumpa)
  • kupljeno 8 guma
  • kupljene 4 felne
  • zamenjen zamajac, hidro druk i kvačilo
  • zamenjena 3 nosača motora
  • zamenjena 2 senzora radilice
  • zamenjan senzor bregaste
  • punjena klima dvaput
  • menjane pločice
  • dosta uloženo u komfor/estetiku

Za dalje druženje ćemo videti. S obzirom da sve ide kao podmazano verujem da ćemo nastaviti i dalje da se družomo :)

 

Evo i par sličica jubileja.

IMG_2296.JPG

IMG_2299.JPG

IMG_2302.JPG

IMG_2303.JPG

IMG_2304.JPG

IMG_2308.JPG

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao bih ja da hoće neko da kupi ....  za 3000e :lol:

Tako da ćemo po svemu sudeći još malo da se družimo :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo da povezes one tastere sa volana da konacno dobiju svoju funkciju ili to bese Alexa aka @Stilisa nije povezao njegov MF volan. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nisu povezani :) Čekam da uzmem volan sa komandama za navi i tempomatom pa da sve ispovezujem lepo da sija više u mraku :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...