Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Brdska trka Tara 2012. - Najava oktanskog spektakla

Recommended Posts

Bio sam pre mesec i po dana na moto trkama, ista priča, redari sklanjaju ljude, a oni pijani, udarilo ih sunce u glavu, ma ne tangira ih šta im se priča, prelaze u sred trke preko staze, kao aj čas da pretrčimo, takve milicija treba da hapsi! I ne mogu da ukapiram šta je u glavi čoveku koji je došao na trke i stao na krivinu da posmatra... Nisam imao pojma ni otvarao temu da vidim šta je bilo sa trkom, ali mi reče ćale sad da su brat i sestra stradali... Gajiš decu ceo život i kao odosmo na trke, i sutra dan da ih sahranjuješ, jbm ti sudbinu takvu, ovo je baš potresno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde lepo piše "zona za gledaoce":

a ovde možete videti da je ta zona tačno na pravcu pre krivine (uočite beli auto sa šarom na ovom i gore pomenutom kadru)

Šta bi onda bilo da je vozač ispravio krivinu i sa 180 produžio pravo?

Slažem se i da su ljudi stoka... Izvinjavam se ako sam nekog povredio, ali je mene ovo previše iznerviralo, i ne vezano za ovaj slučaj, ali koliko je slučajeva koje znate da je sve dobro dok se ne desi nešto loše, od firmi koje ne poštuju mere zaštite na radu, autoprevoznika koji voze turiste pokvarenim autobusima ili vozačima koji ne spavaju nekoliko dana, majstorima koji rade bez alata i zanata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba bilo kakva rasprava, organizator je debelo usrao stvar i svestan je toga sigurno a da li ce na sebe preuzeti odgovornost i skinuti nevinim ljudima bedu sa vrata saznacemo . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sudija na pojedinim brdskim trkama,sam sebe,vise puta zapitam,kako je moguce da sudija sa dva redara stoji u samoj sredini krivine i tamo gdje je najrizicnije?Sve se jasno vidi na par snimaka na yoou tube ili na forumu gonza!Stojali su svega par metara od znaka u koji je auto udario i pobjegli u poslednji cas!Ne treba da nas cudi onda zasto je narod stajao iza njih kad ih smatraju sluzbenim licima i da se oni nalaze na bezbjednim mjestima!O suncobranu stolicama i rashladnoj vitrini sa picem koju je neko stavio domacinu u dvoriste i ne vrijedi trositi rijeci.Da nije toga bilo,mozda ni mase tu nebi ni bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspravljao sam se sa njima na Gonzi bas oko odgovornosti i krivici sudija u svemu ovome i jedva sam izasao na kraj sa njima! Apsolutno mi nije jasno zasto je policija dozvolila gedaocima da tamo stoje pa cak iako je organizator uprskao stvar oni su ti koji su trebali da prekinu trku !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost,mentalitet naseg naroda je veoma specifican!Jako je tesko svima objasniti koliko je rizicno biti na nekom mjestu gdje su izlijetanja sa staze veoma moguca.Kao sudija,bio sam svjedok vise puta gdje dolazilo do rizicnih situacija zanosenja i proklizavanja auta,narod trenutno pobjegne i opet se vrati!U krvi naroda na trkama je,na zalost,da jedva cekaju incident,slijetanje,lupanje i da se okupe i ocjenjuju kako je i zasto je neko izletio sa staze te posto je blatobran,hauba,far ,na kom otpadu ima ... itd!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav vozac, covek nije ni najmanje kriv, za sad znam da ce njih cetvoro da zaglave robiju, organizator i ova trojca sto su vec u pritvoru a kako se klupko rasplice neko je odobrio trku po ne vazecem elaboratu o bezbednosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozac, vozac da odgovara, strasno :wallbash: na sajtu poznatih dnevnih novina u komentarima vesti o tragediji na Tari procitao sam neverovatan komentar ... a i vozac je kriv za nesrecu, vidi se na snimku da je u krivinu usao brzo, bez imalo kocenja i tek posle kad je video da ne moze da prodje je poceo da koci... potpuno smo neverovatni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi su bolidi ukratko, jbt ne trebas biti naucnik da bi shvatio da je to jedina putanja kojom ce vozilo izleteti ako nesto ne bude kako treba al eto zamisli bas to se desilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...