Jump to content
FAS Goran
brdaus

Lybra 2.4 - ne svetle svi indikatori na inst.tabli?

Recommended Posts

Svaki dan otkrijem po neki problemcic a sad je instrument tabla. Ne rade mi (ne svetle) pokazivaci za grjace, tempomat, vodu u gorivu, ESP, a sve ovo preko fiat ecu scana pokazuje da je ispravno i da funkcionise (mislim na uredjaje) . Grjaci rade, relej radi, tempomat radi, ima vode u gorivu, a za ESP nisam sigurn ni da ga imam, mada mi je receno da ga ima.

Auto je kod mene 7 dana, pa pokusavam sve da dovedem i red. Tu mi je potrebna vasa pomoc i savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako grejaci rade ne bi trebalo da pali lampicu, a sto se esp tice, kad das kontakt ako ti sija lampica trougao u njemu uzvicnik a oko trougla krug imas esp ( nadam se da sam bio jasan ) :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako grejaci rade ne bi trebalo da pali lampicu, a sto se esp tice, kad das kontakt ako ti sija lampica trougao u njemu uzvicnik a oko trougla krug imas esp ( nadam se da sam bio jasan ) :thumbup:

eper kaze da imam esp, ali mi lampica ne radi, kao ni ove druge, i ako dijagnostika kaze da rade. U tome i jeste poroblem. kakom to popraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ePER kaže da imaš ESP? On samo kaže nivo opreme, tj. naziv nivoa.

Lampica grejača sija ako su u kvaru. U suprotnom i ne treba da sija.

Lampica za ESP sija pri davanju kontakta (to ti je ujedno i provera imaš li ESP). Isto tako sija i ako je ESP u kvaru. Ako ne sija prilikom davanja kontakta, nemaš ESP ugrađen.

Tempomat sija samo kada je aktiviran. Jesi li probao tempomat?

Ne trebaju da ti sijaju sve lampice. Iste instrument table se stavljaju na gooooomilu automobila koji imaju različite nivoe opreme, a šta će na konkretnoj tabli biti povezano zavisi od opreme konkretnog automobila.

Npr. i kod mena na Stilu instrument tabla ima lampicu za ESP, ali se nikada nije upalila niti će jer ga nemam ugrađenog. :thumbup:

Poskidaj uputstva odavde ako ih već nemaš:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38855

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja sve to, ali valjda kad se da kontakt treba da svetle sve lampice koje trebaju da svetle tj. za sve uredjaje koji postoje na autu. Na mojoj predhodnoj alfi 156 JTD kad dam kontakt zasvetli lampisa za grejace i trepce koliko grejaci rade, pa se ugasi. Tako bi trebalo i na lanci. Kad ukljucim tempomat, svetli lampica na rucici i ecu scan kaze da je aktivan ali nema indikacija na tabli. Eper mi nudi, posle unosa broja sasije, rezervne delove za ESP pa sam pretpostavio da ga i ima, jer ima sve ostale podatke o autu, a ima asr i kad ga ugasim, opet nema podataka o tome. Skinuo sam uputstva odavno, jer sam vec imao lybru karavan, a imam i originalno ali tamo o ovome nema nista. Uputstva kazu da lampice treba da svetle kad se da kontakt i kada dodje do neke promene u koriscenju pojedinih uredjaja. E to se ne desava. Pitanje je da li ne valja inst. tabla ili su ti uredjaji pocrkali ili vec sta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam dosao sa puta i ustanovio sam da mi ni tempomat ne raadi, ako sam u opste znao da ga ukljucim. A probao sam ovako: Okrenem na ON i zasvetli na rucici zelena indikacija, onda zadrzim malo na + .... ,malo vise na + .....i nista se ne desava, naravno ni na tabli nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat radi u 2,3,4,5 brzini, tj. preko 30km/h. pali se kako si opisao tj. okrenes na ON i + jednom, tempomat gasi sljedece: pritisak na papucicu kocnice ili kvacila i naravno kada okrenes na OFF.

Voli lybra da ubije osigurac.pa pogledaj ako nisi jos.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala edinko, ne radi zato sto imam gresku: pozicija kvacila.

Moram da vidim prekidac ili cilindar. Javljam sta sam uradio. A i tablu cu skinuti sutra , prekosutra, pa cemo se cuti. Inace pregledao sam sve osigurace i releje - sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilindar sumnjam da ima veze, 99% je prekidac na papucici kvacila, skini rastavi i ocisti (podmazi) ako se zaglavio. Veoma su jednostavni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ESP na Lybri ne moze da se iskljuci ali zato moze ASR, pa ako pored rucne imas dugme za iskljucivanje ASR-a onda imas ESP.

U vezi instrument table, uzrok problema moze da bude u stampanoj ploci, najbolje da je skines i pregledas ili odneses u servis koji se time bavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra imam zakazano kod majstora za tablu i prekidac kvacila. Videcemo sta se desava. Javljam rezultate. Imam ASR dugme, videcemo da li ima i ESP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora. Prekidac kvacila popravljen i tempomat sada radi. Nije ga rasturao samo malo proradio i naprskao wd40. Kad smo poceli da skidamo tablu shvatili smo da je skidana, jer nije bilo donjih srafova, a kasnije i ustanovili da je iz 2001. god. i ako je auto iz 2004 ( provereno ).

Razmontirali tablu i ustanovili da nema sijalica nego samo led dioda i nisu nista dirali. Na lemovima se ne vide tragovi prepravke i svi izgledaju sasvim ok. Vratili tablu, i onda totalno ludilo ! Ne radi obrtomer, brzinomer, temperatura u 130, i stalno svetle abs, rucna tj kocnice i air bag. Skinuli ponovo, pregledali, nismo radili ama bas nista, ponovo zakacili i sada je u prvobitnom stanju. Sto je radilo, radi, sto nije, ne radi i dalje. Zakacim ecuscan, ver. 3.6, prozovem sijalice koje trbeba ( ESP, temp.motora, tempomat, grejace ) i nista. Ni jedna ne radi. Ostale koje mogu da se provere, rade.

Pitanje: da li da trazim drugu (ispravnu) tablu ili da ovu nosim kod nekog majstora za to, a videh ovde da ima takvih u BGD samo se ne secam kako se zovu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije strano da Lybra ima problema sa tablom. Desava se da pocne da luduje. Popravka moze da pomogne, ali je to u vecini slucajeva skuplje od polovne ispravne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ludije, samo joj ne rade neke lampice. Gde da nadjem polovnu i koliko orjentaciono kosta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem sa ASR lampicom na instrument tabli... Naime kada dam kontak uopste je ne pali, kada proklizavaju tockovi trepce samo ESP, ASR nista, kada iskljucim ASR rucno ni tada se ne upali lampica ASR na instrument tabli. :no  Kada smo je testirali preko dijagnostike da lise moze upaliti radila je...   :realmad: 

E sad da lise moze ta lampica iskljuciti/ukljuciti preko dijagnostike??? To mi ne svetli od kad sam kupio auto.  :thumbdown:

stilo je 2002 godiste JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzzz,tko zna čemu služe led lampice iznad unutarnjeg retrovizora kod lybre i nerade mi osvjetljenje zadnjih stekli i podizača prozora,da lije u pitanju osigurač ili treba zamjeniti sijalice....

Edited by amelonix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, da li neko zna sta je konkretno problem i kako mogu ovo da resim?

 

cxcb11051.jpg  cxcb11052.jpg

 

Dakle sama kazaljka za gorivo svetli normalno,ali "crtice" oko nje ne svetle. Da napomenem samo da odmah po paljenju svetla sve se upali normalno i posle jedne sekunde se ugasi. I nekad kad cuknem rukom po inst.tabli se upali opet na neko vreme pa ugasi opet. Crkla dioda ili hladan lem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...