Jump to content
FAS Goran
novak011gm

Lancia Lybra 1.8 - može li zadnji lonac od 1.9 JTD-a? / gde uzeti lonac?

Recommended Posts

pozdrav svima,meni je otisao zadnji lonac na libri,1.8 benz i lik koji prodaje nema za benzinca ima od 1.9 jtd odlican i kaze da mogu i taj da stavim. da li je to moguce?? hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo 

 

Treba mi vase iskustvo i misljenje o tome gde mogu naci nov kvalitetan  zadnji lonac za moju Lybru 1.8.Naime pre mesec dana sam primetio da mi je zadnji lonac za menjanje posto mi auto pocelo da daje onaj zvuk koji usi para.Nasao sam tri cetiri servisa ali samo jedan je imao zadnji lonac za lybru koji je po katalogu bio kao univerzalan za modele 1.9 jtd,1.8,2.0 i 2,4 jtd.Firma je asso talijanska, ali nakon ugradnje istog zvuk koji mi proizvodi nije ist kao pre, odnosno nije onaj bescujni nego nekako glasniji i vise je bucan pri dodaju gasa.Isto tako dosta mi viri ispod branika kao bubreg  sto nije bilo slucaj sa originalnog.Danas sam posetio jos jedan servis gde su mi rekli da lonac najverojatnije nije za moj model nego za dizel ili za jaceg motora i zato proizvodi takav zvuk i savetovali mi da narucim striktno za 1.8 benzinac.Pa sada ako ima neko neka iskustva sa zadnjim loncem ili neki strucni dobar servis da se osiguram da mi stvarno treba bas za 1.8. i da istog narucim.

 

 

Unapred hvala 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po katalogu, ide isti lonac i za benzinca i za dizela. Imao sam problem sa jednom lybrom i sa proizvođačem Asso da čim smo stavili lonac, da postane tako bucan kaoo npr da je lonac bez prigusivaca.Probana su dva lonca(oba ASSO) i oba su se isto ponašala.auspuh je specifičan tako da ne može svaki da se stavi. Zovi gazelu komerc i pitaj ih za zadnji lonac da li ima na stanju, ali da proizvođač bude Imasaf(kvalitetniji je od Asso auspuha)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovakve bas tipicne slucajeve mislim da je uvek bolje otici u dobar auspuh-servis i reci hocu to i to, necu da se vidi i necu da se cuje, moze da bude vrlo kvalitetno, a mislim i jeftinije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lonac za 1,8 je isti kao za 1,6. Svi ostali se razlikuju. Osim sto nije isti kat. broj nije ni isti zvuk kad se namontira. Ukoliko se na benzinca stavi lonac od dizela za nijansu je bucniji. Sto se tice varijanti iz auspuh servisa niko ne moze napraviti da bude kao fabricki, ni oblikom ni zvukom - provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala puno na odgovorima.Ovako sada stvari stoje:Ostvario sam kontakt sa servis vlajkovic, servis pokrajac i gazela komerc.Servis Vlajkovic ima na sajtu i cena je 6500 din, covek je brzo odgovorio na moj mail,ali ne vrsi isporuku brzom postom nego mora da se radi montaza kod njega,servis pokrajac cekam treci dan da mi da odgovor, servis  pirke nema na sajtu uopste  nista za lanciu pretpostavljam da radi vise trkacke izduve.Jedini koji imaju I mogu da uzmem kad hocu je gazela komerc poslusao sam savet neleta 11 i pitao sam strikno za IMASAF. imaju i cena je 16400 din.E sada razlika u cenama je velika od 6500 din kod Vlajkovica do 16400 din. u gazeli.E sad za razliku mogu da uzmem jos jedan srpske proizvodnje i da platim put do BG ili NIS i nazad.Ali uzeo i bi ovaj IMASAF ali jako je skup,da lije neke specijalne legure ne znam ima neko iskustva sa ovim tipom loncem.Ako uzmem iz gazele u Nisu koji je najbolji servis auspuha  da  ga ugradim smesta?Sta vi predlazete kako vam se cini ova razlika mozda je IMASAF original lonac za fiat grupacije ne znam.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na Yugu Imasaf lonac, kod mene je 7 godina i pitanje je koliko je jos bio kod bivseg vlasnika i jos uvek je super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini,radio sam i sa Vlajkovicem i sa Imasafom(sa njima i dan danas)Oba su jako kvalitetna i trajace ti dugo,razilka u ceni je zato sto je imasaf presing lonac(isti kao orginal)a vlajkovic nije.U sustini neces pogresiti ni sa jednim ni sa drugim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, ipak najverovatnije sam odlucio da idem do Nis kako bi uzeo IMASAF-ov lonac,a da limoze neko da mi preporuci dobar auspuh servis u Nisu kako bi to odma zamenio.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Zdravo svima

 

Evo da se pohvalim danas sam bio do Nis u Gazela Komerc i kupio IMASAF zadnji lonac za 1.8.Moram da pohvalim profesionalnost firme, judi mi organizovali i montazu istog.E sad da vam kazem da mi je ovaj lonac isti kao IZ fabrike,nista se necuje kola je necujna nista se ne vidi od pozadi,dosta je veci i siri od Assovog,ocigledna razlika u formi jako kvalitetan vidi se po izradnji da je fabricki presovan.Sve u svemu razlika od ovaj Asso je  nebo i zemlja eno ga strpao sam sam ga u gepek pa sada da ga prodam nekome ko ima potrebe za 1.9 2,4 ili 2.0.

 

P.S. Javno da se zahvalim na Buca Tipo iz Nisa na ponudi da mi pomogne nesto ako treba za Nis oko servisa,ali zavrsio sam za jedan sat sve( bio sam cajtung sa vremenom i nisam bio sam) i hvala jos jedan put na ponudi pa mozda drugi put kad imam vise vremena popicemo kafu, pivo ,cevap u cumicevo sokace. :cheers:

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nas Buca, dusa od coveka :) Mozda si mislio na Kazandzijsko sokace?:)

Reci mi na kojoj kilometrazi ti je crkao fabricki auspuh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon Kazandzijsko sokace u pravo si jos sam pod adrenalinom od voznje po losim vremenom,Auspuh mi crko na 121 000 km ali nije klasicno crkavanje nego jedna veca rupica na cevi iznad lonca i nekoliko rupica ispod spoja na samom loncu i rezultat je bio malo veca buka kad se doda gas.Inace jako mi se dopada NIs vrlo je slican Skoplju,a najvise mi se svidja sto mogu svugde da pusim u kafani i kaficu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Marjana pored autoputa kod Hotel Nais vrlo dobro pecenje i salate,a razlog za tamo je sto covek koji je bio s mnom je imao neka posla i do Aleksinca i tamo smo se zadrzali jedno 2 sata pa preporucili nam taj restoran ali ja sam jako zadovoljan izborom.Za drugi put bice u Nis.

 

Ali ovako laicki od oka kad sam video lonac isti kao originalni, sve sam na nekom misljenju da je IMASAF originalni snabdevac izduvnih sistema za grupacije FIAT,ALFA I LANCIA

Edited by lancia 080

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa dobro vam je preporucio kafanu, cesto je mi spominjemo ovde. Odlicna klopa za malo para :)

Ali bitno je da si i auspuh zavrsio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda post nije za ovde ali postirao sam i kod delova.Ako nekome treba nov  zadnji lonac Asso za Lybru 1.9 ili 2.4 jtd prodajem prakticki nov za 50 evra.Vikendom idem za BG pa ako sam nekome usput mogu da ga uzmem sa sobom i da ga dam.Steta da mi sedi u garazi.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon Kazandzijsko sokace u pravo si jos sam pod adrenalinom od voznje po losim vremenom,Auspuh mi crko na 121 000 km ali nije klasicno crkavanje nego jedna veca rupica na cevi iznad lonca i nekoliko rupica ispod spoja na samom loncu i rezultat je bio malo veca buka kad se doda gas.Inace jako mi se dopada NIs vrlo je slican Skoplju,a najvise mi se svidja sto mogu svugde da pusim u kafani i kaficu.

Po meni bolje je kupiti polovan lonac nego te nove koji kostaju po 6000dinara.Iz iskustva kad god sam ugradio nov lonac od 50eu trajao mi je maksimum dve godine,a o zvuku da i ne govorim.

Edited by edvard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...