Jump to content
FAS Goran
bulat

Punto VAN - da ga zadržim ili ne? / prepravka u putnički

Recommended Posts

Evi stigli pragovi. Imali su neku ruznu plavu foliju pa sam morao to da odlepljujem po malo. Nisam zavrsio. Trenutno me buni to sto kad odlepim foliju ostaje ono lepilo od nje. Citao sam da petrolej skida. Odem kupim flasu petroleja natopim krpu. Nista. Uzmem toalet papir, ide ko ludo. Ali i dalje ostaju tragovi, tj vidi se da je tu bila folija jer je tu svetlija boja a na drugim mestima lak potamneo. Kako to da resim? Smem li malo acetonom da skinem lak pa ponovo da prelakiram???

2015-05-27-805.md.jpg
2015-05-27-806.md.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami dosta si odradio. Odradi bar i v.servis i gasenje egr-a i miran si. Reci mi samo, vrede li ovi brisaci od 1700din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nisu losi. Zadovoljan sam. Kupio sam ih u KitCommerce-u. Nudili su mi neke od 3500 ali to mi je bilo previse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ih i ja, vise puta... Pa se smorim i izadjem sa krpom i obrisem soferku! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja brisace placam 200 po komadu :D

a za pragove probaj sa benzinom al verovatno neces nista dobiti jer na tom mestu gde su bile folije je nov lak a van folije je matirao tako da ako nista ne uspes ismirglas ih malo sa vodenom 1500-2000 pa ispoliras

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je sport za vikend ;) Cu javim sta sam poradio! Jel ovo neka kolektivna prozivka za moje brisace? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Pri kraju smo. Najskuplje i najteze ostalo za kraj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana sam se raspitivao za branik. Treba mi pomoc.

- zamenski branik kosta 3500 bez prajmera i treba mu farbanje

- originalni kosta 60e u beloj boji.

 

- moj ima nekoliko ostecenja + je farban fuserski

Koja mi je tu varijanta najbolja? Ako uzmem taj sa otpada za 60e opet ce sve da bude sareno (pitanje je dal cu da pogodim boju) a cuo sam da zamenski branik nije nekog kvaliteta i da nece lepo da ispadne farbanje. Dok sredjivanja ovog mog moze da izadje skupo?

P.S. Pragovi su sredjeni, i cekaju slobodno vreme da se namontiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mislim da bi bolje bilo da sredis tvoj branik,nebi trebalo vise od 60e da izadje kod farbara da ti ga srede u boji auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenski branik je jeftin ali lose napravljen, ne moze da se montira kao fabricki, ne dobijas one mrezice i plastike i treba mnogo truda da se postavi sve kako treba ... a i dosta je tanji od originala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da znam da ovaj sto mi je na kolima nije zamenski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si uzeo sat sa obrtaljkom i da li si dopio trip rucku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu veceras, mora da ima neki zig, neka oznaka, nesto...


Gde si uzeo sat sa obrtaljkom i da li si dopio trip rucku?

Na otpadu u Mojsinju (bilo mi najblize). Ablender nisam dobio. To mora naknadno. Ali ako menjas sat valjalo bi i usput da promenis i ablender da ne bi skidao volan dva puta! ;)

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

2015-06-11-838.jpg
2015-06-11-839.jpg
2015-06-11-840.jpg
2015-06-11-841.jpg
2015-06-11-842.jpg

Ostalo je jos lajsna u belu da se odradi i deo ispod resetke na prednjem braniku da se odradi u crnu, brava izvadjena i cela vrata ofarbana a auto ispoliran, far sam zamenio (na kraju sam odlucio samo jedan da zmenim jer sam puko bas dosta para), sad je levi noviji od desnog ali nije toliko strasno!

Kad odradim polustranicu (levu), odradicu i pragove da ne postavljam sad pa da skidam ponovo pred farbanje. A to sam odlozio posle letovanja i godisnjeg odmora.

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi molim te cenu samo. Na kp-u ima neki lik i traži 7000din. Kad se tad nisam slognuo. Pa više od 30e ne bih dao i 10e za rucku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

25e, a rucka ti je tu oko 10-15. Kojih crnih 7000. Ja sam se cenkao za svaku sitnicu koju sam kupovao. Svaki put kad sam otisao na otpad covek me gleda 5 sekundi dok mi smisli cenu. K'o da sam u zlatari a ne na otpadu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...