Jump to content
FAS Goran
bulat

Punto VAN - da ga zadržim ili ne? / prepravka u putnički

Recommended Posts

Farbanje branika, folije na staklima, sportingove felne ( ja bih cak stavio i one sto nosi i Fantom na autu) i xenoni i ima svako da se okrene za njim. Ako je ova km. prava i ako je iole normalno vozen, ima da sluzi i sluzi samo tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je tema malo zastarela ali da se pohvalim da sam kupio nov enterijer od putnickog, ocuvan u sivoj varijanti i oridzinal km sat od mjet-a. U medjuvremenu sam ga malo dolickavao ali to nije ni bitno. Imam par pitanja pa ako neko u medjuvremenu procunja po mojoj temi nek se javi.

1. Vozacevo i suvozacevo sediste ima airbagove (ima i kablice) jel to moze na ex-vanu da posluzi ili ce da bude samo za ukras?!

 

2. Stavio sam nov sat, non stop bklinka neku njegovu kilometrazu, negde sam procitao da treba proxy-alighment da se uradi sa dijagnostikom - IMAM ELM-a! Ako neko zna?.... Ako nista probacu sam pa dokle stignem...

 

3. Kad sam stavljao nove tapacire, primetio sam neke kablove sa zutom uticnicom na kraju. Mislio sam da su to ostavljeni kablovi za zvucnike ali sam posle primetio da nosaci police imaju i sijalice za gepek, posto je meni van i imam vec jednu sijalicu na sredini na prekidac, u meni se rodio crv sumnje?! Pa ako neko moze da mi rezresi tu dilemu?!

 

4. Nikad nisam imao obrtaljku, i sad kad vozim i osecam da se motor ne gusi i da ide lepo a i nije bucan i to sve na 2k obrtaja, na 3k se cuje domacinski a preko toga necu ni da komentarisem a skala ide do 70 :p Pa sam hteo da pitam jel to samo kod mene tako "penzionersko" stanje ili je to sasvim normalno?!

 

Mogu da se pohvalim da za godinu dana voznje i predjenih 12k km nisam imao vecih kvarova i izdataka osim malog servisa i popravke oko auspuha (neki spoj izmedju motora i auspuha se odvojio pa je izbacivao zvuke poput poklopca na serpi u kojoj kljuca voda, ja se istripovao da se nije lanac istegao ili sl).

 

I da naglasim jednu bitnu stvar. Kvar koji se javio sa "senzorom volana" jer resen tako sto sam provetrio auto na suncu i zamenio filter klime. Rekao bih da se to sve desavalo zbog vlage u kolima... Od tog trenutka vise nikad nisam imao problem sa volanom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu samo da ti kazem za obrtaljku :D

I moj ima do 7ooo obrtaja, ali naravno da se ne vrti toliko, za njega je normalno da se cuje domacinski na 3000 ali ne bi trebalo da mu smeta. Naravno, na 2000 je najbolja voznja, recimo u petoj brzini moj ide 110 km/h na 2000 obrtaja i tad je potpuna tisina, ako ga nagazim onda je na 3000 obrtaja 160 km/h i tad se cuje i motor i vazduh ali opet dizel je mora da brunda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja da je 2k obrataja taman. I do sad sam vozio na osecaj a ne na instrument pa cisto da proverim da me moj instinkt ne vara :)

Danas sam odradio proxi aligment iiii razocarenje... Sve sto sam dobio je da mi displejcic ne blinka, na trip dugme mi sat menja minute na -1 a na h dugme na +1 min. Na dugmice levo mi pokaze da pomera nivelaciju fara ali se farovi ne mrdaju... Da li sam trebao da odradim neku proveru ili modifikaciju sata pre ugradnje? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces reci da si resio samo blinkanje kilometraze, tj. da ti sada stoji km od kilometar sata ali samo ne blinka, a tvoju original km nisi mogao da upises? Ja taj isti problem imam. 

Nisam te razumeo za ovo 3. pitanje, sta te buni sa osvetljenjem? Vanovi imaju svetlo pozadi na plafonu a putnicki ispod zadnjeg desnog zvucnika iznad tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Imam sijalicu na plafonu bas kao sto i napisao a imam i kablove ispod zvucnika, s tim da ih imam sa obe strane? Jel ta sijalica u putnickom samo sa desne strane ili je ima i sa leve i sa desne?

 

Da, sve je isto samo ne blinka, cita mi njegovu kilometrazu (60447 a ja sam imao jedno 3x toliko :) ) Em sto nisam mogao da je upisem nego nisam mogao ni da iscitam sa motora km, ranije sam se povezivao na ECU motora i procitam "odometer" sad neki klinac nece (koristim MES 1.2, sutra cu da probam sa poslednjom verzijom). Znaci, ne blinka, pokazuje njegovu kilometrazu (sa novog sata), druga ne moze da se upise, i nemam one opcije sa prosecnom potrosnjom, predjenim kilometrima od poslednjeg reseta i mislio sam da na novoj tabli imam spoljnu temperaturu... Ali prc! :/  E da, negde sam video "programing date" za dashboard u MES-u da je jul 2009 godine...

Pa eto, mozda nam neko pljune neki savet sta nam je za ciniti. Ja sad listam forum ali nista konkretno nisam nasao osim tog ablendera koji "valjda" ima 5to dugme, mada ja vec imam TRIP dugme a koliko sam razumeo taj ablender ima to TRIP dugme?! :/

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam putnickog mk2 5vrata i ima samo sa desne strane osvetljenje u gepeku. Ja sam skoro menjao km sat i prvo sam kod drugara u servisu hteo da uradim uparivanje table sa Bosh-ovom dijagnostikom (mislim da bese kts550) ali nije mogao nikako. Posle sam otisao u servis i covek je sa najnovijim Multiecuscan probao da mi upari tablu ali nesto nije mogao. Uspeo je da mi odradi da mi km ne blinka ali nemogu da upisem moju stvarnu km nego mi stoji ova sa km sata. Kaze da nemoze preko dijagnostike nego da mu treba neki program sto sluzi samo za upisivanje kilometraze, mada ja sumnjam u njegovu strucnost..

E da, bord komp mi radi na novom km satu a na starom nisam ni imao te opcije.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E da, bord komp mi radi na novom km satu a na starom nisam ni imao te opcije.

Na trip dugmence dodjes do njega?! Meni je u dva reda, prvi red kilometraza a drugi vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je tako, samo stiskam trip i on menja prvo glavnu km, pa trenutnu, pa potrosnju i ono ostalo po redu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to kod mene ne radi nego kad stisnem trip on menja vreme na -1 min. :/ I rekao bih da me to od svega ponajvise nervira! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si ti zamenio i rucice? (migavci, brisaci....) jer se kod mk2b trip dugme nalazi na njima... Ako pritiskas dugmice koji su na tabli onda se tu i steluje sat.

 

Zuti konektori su za zvucnike. Za svetlo u gepeku mislim da je mali beli konektor, ali ti to verovatno nemas jer je bio van i imas dodatno svetlo u nebu odnosno plafonu, a putnicki to nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da treba jos jedno dugmence. MS PK, jel ti imas ukupno 5 ili 4 dumeta za sat (2 za nivelaciju fara, 2 za stelovanje vremena i 1 trip dugme i gde se ono nalazi?) Mislim da sam video negde temu za dodavanje tog 1 dugmenceta, mislim da mi to nece biti problem da stavim. Ali mislim da ce biti problem da skinem volan i dodjem do izlaza za to dugmence... Sto se tice dzekova u gepeku, samo cu da uzmem unimer i da vidim hoce li sta da pokaze... Ali verovacu vam na rec! :D Sad mi pade na pamet, jel moze da se iskoristi taj jedan izlaz za zvucnik za onaj fabricki puntov vufer???

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK ima mk2a odnosno starijeg puntica i nemu je trip dugme na tabli, kod mk2b dugmence je na rucici. Nadji tu temu i dodaj negde 1 taster ili uzmi ceo ablender (malo skuplja varijanta :) )

Za vufer koristis oba izlaza za zvucnik, ima i ta tema i sve je lepo objasnjeno :yes

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam putnickog mk2 5vrata i ima samo sa desne strane osvetljenje u gepeku. Ja sam skoro menjao km sat i prvo sam kod drugara u servisu hteo da uradim uparivanje table sa Bosh-ovom dijagnostikom (mislim da bese kts550) ali nije mogao nikako. Posle sam otisao u servis i covek je sa najnovijim Multiecuscan probao da mi upari tablu ali nesto nije mogao. Uspeo je da mi odradi da mi km ne blinka ali nemogu da upisem moju stvarnu km nego mi stoji ova sa km sata. Kaze da nemoze preko dijagnostike nego da mu treba neki program sto sluzi samo za upisivanje kilometraze, mada ja sumnjam u njegovu strucnost..

E da, bord komp mi radi na novom km satu a na starom nisam ni imao te opcije.

Kad sam menjao tablu odradio sam i uparivanje i upisao stvarnu kilometražu ( na satu je bila 98900 a moja stvarna 136600 ). U Multiecuscanu imaš opciju upisivanja nove kilometraže ALI SAMO NA VIŠE , ne može se smanjivati . I ne prolazi ona fora sa 999999 pa voziš par kilometara i bude 0 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, na mk2b kao tvom dugme za trip je na ablenderu, tj. na rucici brísaca. Moraces da izvees posebno dugme za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti procitaj

 

E ovako, da podelim svoje iskustvo, imam puntica mk2b, imao sao obicnu tablu bez obrtaljke i ostalih stvarcica, znaci klasik. Pre par dana kupio drugu sa obrtaljkom, prosecnom potrosnjom itd itd...stavio, odradio uparivanje jer mi je blinkao displej i pojavilo se par greskica, to sredjeno sa dijagnostikom, stavio TRIP dugme jer nisam imao (to je ono trip dugmence na ablenderu na rucici za brisace).
Ne mora da se menja ceo ablender vrlo je lako da se izvede drugo dugme... Tabla se malo teze skida jer smeta volan tako da je najlakse da se prvo skine airbag pa zatim i sam volan (ako je potrebno stavljati trip dugme volan se u svakom slucaju mora skidati jer se jedino tako moze doci do ablendera koji se posle toga skida) Kada skinete volan odsrafite 3 strafa sa maske instrument table pa zatim 4 strafa sa same table. Izvadite tablu i pozadi cete videti dzek koji ide u tablu. Izvadite dzek, ubodete u novu tablu, vratite sve na svoje mesto, volan, airbag koji takodje sluzi i kao sirena i to je to. Kada date kontakt verovatno ce vam blinkati ekran na novoj tabli i mozda se pojaviti par gresaka, da bi se to resilo treba dijagnostika kako bi uparili tablu u novo vozilo i obrisale greske. Ako nekoga zanima jos nesto slobodno pitajte. kasnije idu i neke slicice...

Evo par slicica moje nove table.

DSC_0043.jpg DSC_0050.jpg DSC_0052.jpg

Ovako sam ja stavio trip dugmence na mom starom ablenderu.

DSC_0034.jpg DSC_0035.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam ovu temu. Mislio da ce situacija da bude ista kao i sa proslom tablom... Ali zezno sam se. NIsta, probacu da izvucem to dugme sad za vikend. Samo da uspem da skinem volan. Hvala ljudi na odgovorima i na posvecenom vremenu. Sve sto budem odradio napisacu u ovoj temi. Sledeca stvar je farbanje branika i montiranje vufera, naravno ako uspem da resim ovo oko sata.

Ostali su jos AIRbag-ovi na sedistima? Zna li neko nesto oko toga, gde se i kako vezuju?!

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti verovatno centrala koja podrzava pored prednjih i bocne airbagove, senzori koji idu u B stubove i naravno instalacija.

E onda skidanje tepiha, provlacenje kablova, montiranje senzora i pretpoatavljam neko uparivanje exeminerom.

Verovatno jos nesto ima da se uradi... :)

TapaTalk G300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utesi me! Ipak ce da sluze kao ukras! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da izvedem to dugmence... Sljaka k'o doxa! Al mi se vratio onaj problem sa servom... Cenim da ce nestati u medjuvremenu! Valjda zato sto sam skidao volan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometrazu sam upisao sa MES-om, opcija dashboard, blikanje sam resio sa PROXI ALIGNMENT isto u MES-u! Dugmence sljaka lepo, prosecna potrosnja, trenutna potrosnja, predjeni kilometri od reseta (i imam kao neki casovnik, ali ne znam koje/cije vreme on pokazuje). I to je u principu to. Sve radi bez problema... Morao bih da oribam plastiku iznutra jer sam je isprljao dok sam montirao enterijer. A ne bacaju mi se pare za dubinsko :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ponudi! Poslao sam poruku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...