Jump to content
FAS Goran
bulat

Punto VAN - da ga zadržim ili ne? / prepravka u putnički

Recommended Posts

Tesko ces naci odvojeno zadnja sedista da neko raspari. Obicno prodaju ceo enterijer sedista, tapacire, zadnju policu i nosace. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodajem sat od mog HGT-a,ako si zainteresovan javi se na pp,pozz! :)A enterijer sam prodao coveku za 250e,bio je perfektan,ali se mogu naci kako kazu ljudi i jeftinije!

Edited by neo abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu li ja taj sat sam da ugradim ili moram do nekog servisa? Koliko bi me to kostalo? Koliko je to uopste komplikovano za zamenu???

punto_van_prelep.jpg

Evo ti jedan stariji van za primer, nista skupo nije radjeno. Tvoj bi bio i lepsi jer je noviji model, a kako bi bio dobar da je Gp za naseg kolegu sa foruma...

Punto je ubica :unworthy: ... Pa posto sam vec odlucio da ga zadrzim, ne verujem da cu da ga ukrasavam ko novogodisnju jelku. Ali ovo farbanje plastike me ubi. Pricao sam sa nekim farbarima, cene nisu naivne, za ruke uglavnom traze po 30-40e, i to da oni kupe materijal, i to napominju da rade sa najboljim (citaj najskupljim) prajmerom za plastiku, sad posto je moj branik tu i tamo malo ogreban na nekim mestima, treba to i lepo izgitovati itd...

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora sat od dizela i naravno za noviji model tj za mk2b. Ako zelis da ti radi bord komp onda moras i rucice da menjas jer je na desnoj dugmence za bord (moze i bez toga naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja priskocim u pomoc, posto ja sad to radim, samo na Puntu mk2a, menjam tablu, farbam branike, ja jos dodajem kacketic pozadi i stavljam pragove ,lepim crnu foliju na krov,a i ocu da menjam enterijer,ali za enterijer sad nemam para!

Ovako nasao sam tablu za 30e,farbanje branika za 70e-nista ja ne kupujem,sve majstor radi,pragove i kacketic treba da narucim iz Sapca,kod clana sa foruma Helloween ja mislim da mu je nick,pragovi 60e kacketic 30e,cekam da mi javi ortak koliko je kod njegovog burazera ta folija! Ispadne me,bez enterijera, oko 200-220 e,sto i nije toliko strasno,ako se radi postepeno,ja sam morao da cekam pare da skupim pa tek onda da radim! Danas sam na buvljaku u Zemunu nasao felne 14-ice za 120e malo su izgrebane,ali dobro,malo ih ispoliras i teras,za te pare po meni je dzabe,ali ipak nemam toliko iskustva oko toga tako da nisam uzeo!

Toliko od mene,ako ti je znacilo nesto ovo,super,ako nije jbg :D E i da ti odgovorim na pitanje,ja sam mog punta uzeo pre 3-4 god,za 2900e,samo sto je moj 1.9 D,posluzio me,da kucam u drvo,fenomenalno,malo trosi,nije mnogo skup za odrzavanje,najskuplje sto sam mu menjao je letva volana i ona me izasla u AP sportu 9000 din! Nije ti cale pogresio sto je uzeo Puntica,veruj mi,uz malo truda moze prelepo da izgleda i spolja i iznutra! Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo to toliko strasno da sam ja njega uzeo kao ti tvog pre 3-4 godine, nego stvar je malo komplikovanija kad ti pretplatis u startu auto i + treba sve to da ulozis... Pa kad se saberes i oduzmes, mog'o si za klasu iznad da trazis auto. Al dobro... Puntisu vozim vikendom, sa zad da cuknem u drvo vecih problema nema, osim serva koji se tako ponekad ugasi kad odes u pun levi ili desni. Polazem velike nade u masinu, samo da posluzi! ;) A za ove sminkerske detalje... otom potom... :) Ide sad regres pa 13-ta plata... :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako sve ce to doci na svoje ako imas zelju i naravno sredstava. A to za volan,to je meni bilo kad mi je otisla letva volana,ja sam npr mogao sasvim normalno da skrecem u levu ali kad motam u dosno dodje do odredjene tacke i samo pukne,oseti se jak trzaj i pukne kao da je otpao tocak, pa kad nastavim da motam i tako puca,volan se zaglavi ne mogu nista da radim dok ne ugasim auto i onda popusti,mada to mi je predstavljalo problem pri parkiranju,posto sam vozio do par majstora tako sa pokvarenom letvom i na kraju sam sam zamenio letvu uz ujakovu pomoc,za sat vremena smo je zamenili,nije nista strasno,par srafova,skines i izvuces staru stavis novu i to je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se ugasi kad odes u pun, to je normalno. Ja sam u Nemackoj kupio punta sa pravih 88hkm i isto se gasio city kada odes u pun do kraja. Evo posle tri godine isto tako radi, i letva je i dalje bez greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ne znam ja ga motam pun do kraja i ne zakoci toliko,desi se ponekad da nece sam da se vraca,kao sto bi trebalo,ali da se zakoci kao njemu i da mora da ga gasi,toga nema vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo to toliko strasno da sam ja njega uzeo kao ti tvog pre 3-4 godine, nego stvar je malo komplikovanija kad ti pretplatis u startu auto i + treba sve to da ulozis... Pa kad se saberes i oduzmes, mog'o si za klasu iznad da trazis auto. Al dobro... Puntisu vozim vikendom, sa zad da cuknem u drvo vecih problema nema, osim serva koji se tako ponekad ugasi kad odes u pun levi ili desni. Polazem velike nade u masinu, samo da posluzi! ;) A za ove sminkerske detalje... otom potom... :) Ide sad regres pa 13-ta plata... :))))

au bre ti i majbaha da si kupio novog samo bi kukao cuti tu i vozi dobar motor dobra limarija sta bre oces vise od auta da neces i palacinke sa dzemom da ti sprema...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:laughing: :laughing: :laughing: Gusare za ovo nije +1 nego +5 :laughing: :laughing: :laughing: . Nije covek imao nekog krsa nikada pa moras da ga razumes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sa domacim dzemom! :) Nasao sam neki sat, neko pomenu da moraju i neke rucice da se menjaju? Sto? Kako? Gde? itd. Kakve su okolnosti ako stavim sat od benzinca a kakve ako stavim od mjeta? Hoce li da radi isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolaziš ono što sam ja, pa evo:

1. Enterijer ~ 300€ komplet od putničkog

2. Sat sa okretaljkom ~ 50€

3. Zadnja providna stakla ~ 25€

4. Farbanje branika ~ 30€ po komadu (ja to nisam uradio, lepši mi je sa crnim)

5. Atest ~ 6000 din na FTN Novi Sad

7. Senzor položaja volana nov bez motora i kompa za njega ~ 56.000 din (možeš i polovan)

Prednost Van-a u odnosu na putnički je da kad njih 3 sednu nazad i natovariš gepek, nećeš ni osetiti, a kod putničkog ćeš vući dupe po putu, krući je i stabilniji na putu.

Negativna strana je da se teško proda ako je van, iz neznanih razloga ljudi ne žele da ga kupe

Ja sam moj prodao pre par meseci za 1350€ 2003 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sada... enterijer u dobrom stanju moze da se nadje za 180-200. Sat moze i za 20-30. Zadnja stakla i ne moraju da se menjaju, stvar ukusa, sto bi menjao senzor ako nije riknuo...

edit: i njegov je 1.3 mj, a tvoj je valjda bio 1.9ds (izvinjavam se ako sam omanuo :) )

Jeste da je tema malo starija, ali... mozda bi se isplatilo da je uzeo neki koji nije bio VAN zbog svega gore navedenog, ali kad je vec ovako napravi ga da valja i teraj ;)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negativna strana je da se teško proda ako je van, iz neznanih razloga ljudi ne žele da ga kupe

Pa beži narod od njih jer obično imaju veliku kilometražu i taj auto promeni po nekoliko "profesionalnih" vozača koji uvek negde žure i kojima je definicija da firmin auto ide najbolje preko rupa... Mada to ti je ista stvar kao da si kupio polovan auto od nekog porodičnog čoveka srednjih godina, gde su ga vozili i on, vozi ga ponekad i žena (koja je možda loš vozač), vikendom i uveče ga vozi sin (koji potpisuje na svakom semaforu i trka se sa njim, skreće pod ručnom i sl. samo što mu ćale to ne zna) i ćerka koja je tek položila (pa se uči na njemu), ali naš čovek će uvek opet da kupi auto od čikice, finog i porodičnog čoveka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolaziš ono što sam ja, pa evo:

1. Enterijer ~ 300€ komplet od putničkog

2. Sat sa okretaljkom ~ 50€

3. Zadnja providna stakla ~ 25€

4. Farbanje branika ~ 30€ po komadu (ja to nisam uradio, lepši mi je sa crnim)

5. Atest ~ 6000 din na FTN Novi Sad

7. Senzor položaja volana nov bez motora i kompa za njega ~ 56.000 din (možeš i polovan)

Prednost Van-a u odnosu na putnički je da kad njih 3 sednu nazad i natovariš gepek, nećeš ni osetiti, a kod putničkog ćeš vući dupe po putu, krući je i stabilniji na putu.

Negativna strana je da se teško proda ako je van, iz neznanih razloga ljudi ne žele da ga kupe

Ja sam moj prodao pre par meseci za 1350€ 2003 god.

Malo si preterao sa cenama. Imam atest za putnicko tako da je to ok. Ljudi, auto je bruka! Presao sam od avgusta 5000 km. Ulozio sam samo neke sitnice, menjao ulje, kupio gume, paknove, zvucnike, zadnju policu... Na onaj minus od pre mesecak dana je palio iz prve kao i da je jun mesec. :) Sutra bi TREBALO da mi stigne dijagnostika ELM327 (malo amaterski da se zezam). Nesto ga i ne bih prodao sad. Mada mi trosi malo vise nego sto se prica al ga ne stedim na gasu, posteno. Povuce kad treba... Imao sam dosta troskova ove jeseni i zime pa nisam imao za enterijer. Bilo bi dobro kad bi nasao negde u okrugu (Gornji Milanovac, Cacak, Kragujevac...) Jeste tvrdji malo, ali kad sedne nas 3-4 onda je taman.

Ovih dana imam problem koji me strasno nervira a to je vozacev brisac. Poluga koja vezuje brisac i motor brisaca je spada sa brisaca, valjda se pojela neka gumica koja to drzi... Grune kisa a meni brisac ode u aut. Samo ostane u vertikali. :D Malo je nepristupacno da se to namesti ali to cu mozda danas da uzmem na tenane da zavrsim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš kod MOL pumpe u Mojsinju kod Čačka (put Kraljevo-Čačak) Fiatov otpad, to ti je blizu, a verovatno imaju enterijer i sve što ti treba, a nije ti daleko.. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da reklamiram otpad iz Cacka (Mojsinje) ali ima sigurno, a sa cenama nije skup. Slucajno poznajem vlasnika otpada, Darko se zove, t.j. moj burazer se ozenio njegovom rodjenom sestrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li foto aparat ? Pa slikaj tog mučenog Punta.

Za brisač, pojeo se plastični prsten pa poluga spada. Ako nemaš polugu možeš privremeno da zamaskiraš tako što ćeš da navučeš preko jabučice neko plasticno crevo (što tesnije to bolje) pa preko toga polugu. Ili neko je prodavao one osigurače što nedozvoljavaju polugama da spadnu.

Brisaci_1.jpg brisaci_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca110.jpg cxca111.jpg

cxca112.jpg cxca113.jpg cxca114.jpg

cxca115.jpg cxca116.jpg cxca117.jpg

cxca118.jpg cxca119.jpg cxca120.jpg

cxca121.jpg cxca122.jpg cxca123.jpg

cxca124.jpg cxca125.jpg cxca126.jpg cxca127.jpg

Poslednje 2 slike su ta problematicna poluga, ja sam samo stavio gumicu, valjda ce stajati neko vreme. Malo zeznuto po zimi cackati... :/ Punto k'o punto. Nista posebno, al sam namerno slikao i one problematicne delove... A i pocelo da se smracava pa sam negde koristio blic negde ne... Slikao sam sa k800! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto si rekao, Punto ko` Punto. Valjda si ga za vreme koje je kod tebe upoznao, htedoh da kazem otkrio mu sve skrivene i neskrivene mane. Kompletan enterijer te sa zamenom zadnjh stakala nece kostati preko 250 eura, tabla sa obrtaljkom ti je 30-ak eura, branike ako hoces ofarbaj i imas putnickog Punta, sve ovo vazi pod uslovom da je mehanicki dobar. Ovako dok ga prodas, pa kupis nesto drugo, uradis odmah mali i veliki servis...novcano si presao ono sto prodajom mozes dobiti za njega. a sta si uzeo tek ces s` vremenom da vidis.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...