Jump to content
FAS Goran
bulat

Punto VAN - da ga zadržim ili ne? / prepravka u putnički

Recommended Posts

U medjuvremenu sam ugradio daljinsko zakljucavanje u Funta. Radi odlicno, nikakvih problema nema, modul je Bear Automotive, kupljen na oglasima za 2300 sa postarinom. Upustvo za ugradnju sam ostavio na ovom linku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, od poslednjeg posta sam uradio mali servis i presao jos 2-3 'iljade! Zamenio sam mu komplet kocnice. Pre mesecak dana sam mu stavio novu policu sa elipsama za 3000! Prekosutra stizu alu felne... I tako! Odlican je! :)  Jesenas su mi obili kola i unistili su mi bravice da bi mi ukrali plejer. Pa sam to zamenio. Inace sam prezadovoljan! Lepo ide i vuce i skroz je ok!

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao bre ti glupi klinci...da ih nadjes da im ruke polomis...
drago mi je da si zadrzao punta, bas me je zanimalo sta ce ispasti na kraju:) Najbitnija je masina i limarija,sve ostalo su zaebancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bedak. Ja da krenem na posao, vrata otvorena, zice vise iz table a rupa u suvozacevim vratima ko prs' debela! Na vozacevoj bravi se vidi da je nesto pokusao da uradio pa nije uspeo pa se prebacio na suvozaceva i bas je unistio. Cetiri bravice + kontakt brava i kljuc - 8000 + plejer sa fleskom - 4000!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me šta je sve potrebno za registrovanje teretnog Punta Van 1.3 mjt kao putničko vozilo. Znam da je potrebno kupiti zadnje sedište sa pojasevima ali me interesuje i šta je sve od papira potrebno za atest.

Hvala unapred na savetima i upustvima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolaziš ono što sam ja, pa evo:

1. Enterijer ~ 300€ komplet od putničkog

2. Sat sa okretaljkom ~ 50€

3. Zadnja providna stakla ~ 25€

4. Farbanje branika ~ 30€ po komadu (ja to nisam uradio, lepši mi je sa crnim)

5. Atest ~ 6000 din na FTN Novi Sad

7. Senzor položaja volana nov bez motora i kompa za njega ~ 56.000 din (možeš i polovan)

Prednost Van-a u odnosu na putnički je da kad njih 3 sednu nazad i natovariš gepek, nećeš ni osetiti, a kod putničkog ćeš vući dupe po putu, krući je i stabilniji na putu.

Negativna strana je da se teško proda ako je van, iz neznanih razloga ljudi ne žele da ga kupe

Ja sam moj prodao pre par meseci za 1350€ 2003 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces moci da ga atestiras sada po novom jer Fiat nece da izda odobrenje za prepravku za te starije puntice, jer se kao razlikuju. Daju samo za Z10 i classic-a jer su fabricki teretni isti kao i putnicki samo imaju mrezu pozadi. Raspitaj se pre nego ga kupis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je MJT iz 2008 godine sa maskom kao kod classik-a. Ipak, zvaću Fiat pa ću proveriti za novije venove da li daju dozvolu za prepravku. Samo je ta dozvola od fiata izgleda problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam izbacivao slike a bilo je tu i tamo nekih prinova pa da se malo apdejtujem :)

2015-05-05-7283c724.th.jpg 2015-05-05-73059b22.th.jpg 2015-05-09-736b4a76.th.jpg 2015-05-24-8017f900.th.jpg 2015-05-25-803653d6.th.jpg 11350274_10206239276237158_2119014317_n7

 

Sutra stizu prednji farovi (bili u poplavi, pa sam sam se organizovao da ih sredim), pragovi od sportinga i sivi poklopci od ventilacije. U medjuvremenu trazim prednji branik u beloj boji ali nikako da ga nadjem.

 

Inace felne i gume su me kostale oko 18000 sa ptt-om. A zadnji branik me je izasao celih 1500 sa ptt-om i mana mu je sto je od mk2a, sraf na sraf. S obzirom na cenu, odlicno mu stoji (ima poneku ogrebotinu ali nista sto se ne moze srediti). Retrovizore sam juce farbao, prajmer i bela akrilna boja u spreju (koju sam skroz omasio u odnosu na auto). Takodje sam zamenio rucicu menjaca i plastiku oko rucne/menjaca (1000 din. oboje).

Ovih dana sam se bas zagrejao oko sredjivanja kola pa cu eto okaciti jos neku fotku kad se odradi ostalo.

 

Poorman's ćuning se nastavlja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Nisu nisu nista specijalno, ali nisu ni lose. Ocuvane su. Zender Daytona 15" 7J

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ulozenom trudu i novcu ne bi bilo u redu da se rastanemo tek tako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad vec pitas, da uradim malu retrospektivu svega do sad:

 

Enterijer komplet - 16000

Novi sat sa obrtaljkom - 2000
Polica sa elipsama - 3000
Rucica menjaca - 500
Plastika oko rucne - 500
Zadnji amortizeri - zaboravio sam
Komplet kocioni sistem - Prednje plocice, zadnji paknovi, sajle, obrada diskova, zadnja leva glavcina - 12000 (sa rukama majstora)
4 felne i 4 gume 18000
Zadnji branik - 1500

Sijalice oko prekidaca ventilacije - 150
Patosnice - 720
Obloga volana - 450
Originalni Valeo brisaci - 1700
Antena - 450

Daljinsko zakljucavanje - 2000 i nesto...

ELM327 dijagnostika - 2000

U najavi:

prednji branik ~ 7000-9000

set kvacila - 18000 (sa rukama majstora, on rekao cenu)

sportski pragovi - 4000

prekidaci podizaca i city-ja (pocrkale led sijalice)

levi far (stari, zamenski, TYC, matirao iznutra, i otisla 2 nosaca) - malo komplikovano
ablender sa trip dugmetom - 1000
zadnje desno staklo - 1000
i sitni limarijski radovi oko vozacevih vrata

 

Tu nedge oko 600e za sve ovo vreme bez redovnog servisa i bez ovoga sto tek treba da radim. Iskreno i ne zalim se. Motor nit sam tak'o, nit sta ima tu da se dira, osim mozda da ocistim egr. Sve sto sam radio do sad je cisto estetske prirode.

 

Ako hocete da prepravljate VAN-a. Razmislite jos jednom! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta gubim a sta dobijam ako ga uklonim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gubis nista.

Dobijas bolji rad motora, manje dima, mooozda i malo manju potrosnju. Sve u svemu 1veliki plus ako zatvoris!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam poceo da citam temu iznervirao sam se, zamisljam kako moj cale uradi to na svoju ruku, preplati auto, jos kupi van... Tacno bih ga ubio. Ne mogu da zamislim tvoj bes na pocetku. Ali sad na kraju kad gledam slike, cale je uradio odlican posao :D Bas lep auto, svaka cast na trudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...