Jump to content
FAS Goran
bubajez

Nuova Croma 1.9 8v / 16v MJet - jačina akumulatora

Recommended Posts

Pitanje je da li je akumulator od 60Ah dovoljno 'jak' za ovaj automobil. Nema alarm, vec fabricku blokadu koja se aktivira zakljucavanjem (tako su meni rekli).

Hvala unapred,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše 70Ah ili 90Ah sa fabričkim alarmom ? I to za sve verzije, tako da bolje uzmeš 70 i preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svuda piše da je auto veliki potrošač struje, zato samo 70+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Treba mi mala pomoć, koji akumulator (? A,? Ah). Auto je Fiat Croma 1.9 multijet 16v 110kw 2008god. Nema alarm, samo fabričku zaštitu i fabričko centralno zaključavanje. Pretraživao sam po internetu, ali nikakvu konkretnu informaciju nisam uspeo da nađem. Ovaj koji je trenutno u njemu nema nikakvu oznaku a trebalo bi da ga menjam.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alfini0507 Hvala. Evo sad gledam neki 680A 74AH i 750A 74AH. Pa sad nisam siguran koji uzeti razlika je 1000dinara u ceni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,povedi računa na dimenziju kućišta,ja sam morao da modifikujem gornji držač akumolatora,krupniji je ovaj akumulator od drugih

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvezimo uvek aktuelnu temu ..

Oslabio akumulator koji sam iz prethodnog Stila prebacio u Cromu 1.9 110kw (ima svu opremu osim koze, xenona i multimedije) .. Potrajala je Vatra silver 74Ah skoro 4god uglavnom hardcore gradske voznje :) Mozda bi jos da je osvezim jednim dopunjavanjem preko noci, ali vec planiram novi ...

Cujem price kako Varta ima dosta reklamacija pa se interesujem koje su opcije ..  Cena nije bitan faktor u smislu da mi nece biti problem da doplatim 1-2000 din za bolju varijantu sa validnom i ostvarivom garancijom ..

Sta vi mislite ?

1. FIAMM Titanium PRO 80Ah 40mes. gar.

2. Exide Premium 77Ah 40mes.gar.

3. Varta Silver 74Ah 40 mes.gar

4. ?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Tab akumulator u januru 2020 je napunio 4 godine.I dalje vergla bez greške.Merio sam napon sve je kao prvog dana kada je kupljen.Preporuka za Tab Topla Vesna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja uzeh crnu Toplu 80ah u januaru prosle godine i, za sada, bez greske.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Na proslom autu mi je bila 6god i jos uvek sljaka... Sa njim nema greske

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je skoro riknula crvena Topla, 9god stara. Ocekivao sam nekoliko god pre ali ne. Mislio sam da kad se pojavim u servisu ima da bude cudo neko a ono, kaze radnik dolaze ljudi i sa po 10god starim :D
Mislim da bezveze toliko razmisljas, kupi najjeftiniji sa najduzom garancijom i vozi. Sada ionako svi jedva prezive garantni rok :F

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...