Jump to content
FAS Goran
dellas

Osijek street race show 9 + Drift + Drag / King of Europe

Recommended Posts

Chelic je krenuo iz klase 15,u polufinalu probio u 14,ako bude isao kao jutros 13,9 da nemaleriseno lako moze da se desi da uzme neki pleh...a i da ne uzme,vozi se nocna trka opet ima sansu da ponovi...u svakom slucaju vreme od 13,9 je najveca nagrada ... :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi chelica za trku imamo :)

Dobro vreme,namunjio je djuntu za desetku!!!

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc je tek video da su slikovi za bacanje znali smo da su losi ali ono je uzas,nije bilo vremena da se nadju drugi otisao je sa njima na trku,da su bolji slikovi islo bi to jos malo dole

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chelicu legendo!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno navatao wifi na stazi... Da ne duzim puno 13. 902 vreme auta, odvozano nekih 8 trka u klasama 15 i 14 sve u svemu auto ise bolesno, moze to jos dole koju stotu i sad cekam da pocne vecernja trka. Kasnije vise detalja i dosta dosta snimaka.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raja je biiip, tu su momci iz Sarajeva, cela ekipa sa rostilja, mikijtd sa devojkom i dalas koji se muva tu negde. I naravno dulegti :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To macko ne mogu da se setim znas vec zbog cega da li si mi rekao da li si u nocnoj nesto uradio ali u svakom slucaju svaka cast konacno si napravio sta si hteo...aj begam mrtav sam,idem da spavam

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala ispravka, ipak sam dobio losu informaciju... 3. u 15 jer sam previse pustio gas i lik je dobio za 0.009sec. iliti 9 hiljaditih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBG...

Ovako, sad cu da pokusam da ukratko prepricam jucerasnje dogadjaje!!!

Kad smo stigli u Osijek docekala nas je zajeb...ma najzajebanija ekipa na Balkanu... Edin x2 (Edinko i Edo bu), Admir i Rijad.. ludaci iz Sarajeva koje vecina vas poznaje sa rostilja :D tu je bilo mnogo zaxebancije sa njima, Sarajevskih cevapa i Sarajevske Pive :p

U pauzama zaxebancije, bio sam zaposlen trkama, a trke su jedan od razloga odlazaka u Osijek. Na 1. nezvanicnom treningu napravio sam vreme od 14.1... to vreme je bilo iznenadjujuce, posto sam znao da to mora bolje, ali prilike na stazi i prilike van nje su kumovale takvom vremenu, pre svega hladan asfalt, umeren vetar suprotnog smera od smera kretanja automobila, i slikovi u izuzetno losem stanju. Kada je sve doslo na svoje mesto, krenule su kvalifikacije na kojima sam uz malu zadrsku cepao pun gas i tu sam spustio vreme na 13. 970 sto i dalje ne garantuje dobro vreme u klasi 14 pa sam odlucio da vozim 15.

U klasi 15 sam se smorio ko Vuk u pustinji jer sam shvatio da sa m mnogo brzi od klase, i da moram da vozim bukvalno na pola gasa i veoma pazljivo kako ne bi probio u 14, sto sam u prvih par trka uspeo jer sam mogao da doziram tako da na na kraju budem za branik ispred protivnika. Trojica su otpala a 4. je bio Sejo govedo sa Seat ibizom protiv kog sam morao da probijem jer je imao problema sa nitrom i nije znao da li ce moci da vozi nize od 15. Naravno, ja sam probio, ali kolko je glup i on je probio za 4 stotinke tako da smo obojica otisli u 14 a u finale je otisao neko 3.

U 14. sam imao srece jer je prvi protivnik odustao kad je video s kim treba da se trka :D tako da je 1. trka bila samo formalnost i trebalo je da samo prodjem cilj, sto sam i uradio sa vremenom od nekih 33 sekunde :D U 2. trci me je cekala Honda civic turbo koja je na pola trke krepala (ionako ne bi imao sanse jer sam na 200m bio jedno 30m ispred njega), tako da sam bukvalno bez muke stigao do 3. kruga. U polufinalu maler protiv Astre Turbo, jer sam i pored dobre reakcije i odlicnog vremena od 14.083 izgubio za stotinku i par hiljaditih pa sam se borio za 2. mesto sa Audijem S4.

S4 se posteno ukenyao i na startu je napravio Red light, sto je znacilo da sam ja 2. u klasi.

2. trka je bila malo drugacija posto se culo neko pistanje iz auspuha... da li je neko crevo popustilo, da li je auspuh malo naprso ili je nesto krepalo pa sam resio da trening odvezem bez nitra i izmerim vreme auta. 15.4 bez nitra je bilo solidno vreme pa smo krenuli da se vozikamo po klasi 15. U 1. trci je Audi S3 Mk1 bio slab da sa svojih 225ks bude ispred mene iako je zbog 4 vuce bolje startovao. u 2. krugu sam dobio Opelo kadeta koji ide oko 14.1 pa sam spremio taktiku da ga forsiram od pozadi kako bi on probio... To se i ostvarilo. u 3. krugu opet Sejo govedo koji je cvileo da ga opet pustim, sto sam i ucinio iako do 300m nije imao nikakve sanse(dogovorili smo se da idemo bez nitra), i onda sam ja popustio i on je prosao dalje. Ostala su 3 a ja sam cekao da neko probije, kako bi u barazu pokusao da osvojim 3. mesto. Sejo se trkao protiv onog istog opela astre kao i ja u 1. trci i obojica su probili sto je za mene znacilo da vozim za 2. mesto. U trci za 2. mesto sam vozio protiv VW pola GTI 2011. god. iz Zg koji vozi tu negde oko 15.0 pa nisam smeo da dajem sebi previse fora jer bolje vrabac u ruci nego golub na grani. To se i obistinilo. Pustio sam ga da odmakne malo i onda sam krenuo u napad... U trenucima kad sam ga prestigao dozirao sam gas kako bi bio malko ispred njega, sto se na kraju ispostavilo kao los potez jer sam bio ubedjen da sam nekih 20-30cm ispred njega. Kako je u toj trci bilo dozvoljeno da se vozi 0.3 sec. brze od indexa klase ja sam odvezao 14.979 a on 14.971 i tako sam ja ostao 3.

Sve u svemu, ja sam se unistio od trkanja i zaxebancije tako da sam zadovoljan i ostvarenim vremenom i sa 2 osvojena pehara!!!

Velika zasluge za ovaj poduhvat pripadaju i: FLCS (cija je zastava ponovo bila istaknuta u boxu), Auto servisu Goran, bez kojih nista od ovog ne bi bilo moguce, Nova speed Chiptuning i Raletu koji je sve posolio kako treba, vernim fanovima Fiat-Lancia Edinima, Admiru i vozacu jednog malog Pola Rijadu na fenomenalnoj podrsci koju su mi pruzili u Osijeku i na bolesno dobrim cevapima koje su specijalno doneli iz SA... ali bez luka :D i svima koji su pruzali podrsku tokom celog projekta!!!

Video nesto kasnije.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde Rale posoli nema greske. :lol:

Svaka cast Aleksandre!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...