Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Duskodux

Lybra - tipke (dugmići) kontrole klime

Recommended Posts

Pozdrav,

jeli netko pokušao relativno kvalitetno rješiti iritirajući problem svih Lybri, pucanje i otpadanje tipki klima uređaja. Naime opcija kupovanja novih mi se ne sviđa iz razloga što koštaju u Italiji 151 €.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se izlizale one strelice na tipkama, ali one se za sada drže.

Problem su mi one tipke od radia koje samo sto ne poispadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebay braco,. Ebay. Vidjao sam komplet tih dugmica za klimatronik za 5 eur.

Svakako proverite!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tražio i na otpadu,lopovi znaju caku i hoće da ti uvale čitavu jedinicu s dugmićima.Mislim da na onom grčkom sajtu ima način za reparaciju,pa pogledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam rješio, koliko sam mogao.

Uzeo u dućanu za slikare, tako nekako, crnu boju za plastiku, bijelu za reparaciju jedne tipke koja je otpala i rijetki bezbojni lak da to drži na okupu sve. Plastiku koja se dizala ljepio sam super atackom, malo na čačkalicu pa zavući ispod pa držati par minuta da se digne. Nakon toga nekoliko puta crnom bojom dok ne pokrije sve pukotine, stavi se izvor svjetla ispod pa se vidi gdje treba korigirati. Jedna strelica se raspala pa sam od izolir trake napravio šablonu pa pobojao bijelom bojom (najbliže što sam našao orginalnoj boji). Na kraju sve proći s bezbojnim lakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi glas da otpadaju... fakat su zajebali taj auto gdje god su stigli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nadjoh ovdje u Sarajevu jednu firmu koja se bavi reparacijom dugmica. I firma, a i tehnika rada se zovu Hidrografika. Mislim da i kod vas ima nesto slicno, barem mi je gugl tako sugerisao.

 

Jutros  sam bio na pregledu i mogucnost terapije je diskutabilna.

Naime potrebno je da stave bijelu bazu, pa na nju crnu mat farbu i preko nje lakiranje. Problem je sto se u tom slucaju osvjetljenje skoro siguno nece vidjeti.

Druga mogucnost je da naprave mat tipke, sto bi estetski poprilicno nagrdilo centralni greben gdje je sve lakirano i sjajno. Opet mozda je bolje i to nego gledati ovako ispucalo i handmade popravljeno crnom ljepljivom trakom. Ovom rjesenju vec daju  bolje sanse da ce se osvjetljenje vidjeti.

 

Cekam da testiraju pa da mi jave, a ja cu vama, mozda nekome informacija bude od koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...