Jump to content
FAS Goran
ivansd

Punto mk.2 1.9 JTD / 1.2 - rezerva

Recommended Posts

Da li je normalno da mi se lampica za rezervu pali kada kazaljka dodje malo ispod cetvrtine rezervara?

Photo0441.jpg

obicno se rezerva pali kad kazaljka dodje u crveno i tada ima goriva za jos priblizno sto 100km. jel se na puntu ona pali kao sto je kod mene ili se to meni nesto razdesilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je normalno, prvo se upali pa se ugasi, pa se posle upali i vise se ne gasi, dok ne sipes gorivo, mislim da sa rezervom ne mozes da prodjes 100 km, 50 moze sigurno, ali koliko vise ne znam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se pali kad predje polovinu od te zadnje cetvrtine,jednom sam testirao koliko moze proci sa rezervom i presao je vise od 130km dok nije stao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam testirao dok ne stane, ali jednom prilikom sam presao oko 120km otvorenog puta, sunce me ogrejalo kad sam video pumpu!!!

Inace kod mene je kao i kod Zorana, 1/8 onako odokativno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se lampica pali u zavisnosti od prosecne potrosnje. Ne znam da li ste obracali paznju ali autonomija (ono slovo A kad listate bord) vam je nekad veca a nekad manja sa istom kolicinom goriva u rezervoaru zavisno opet od prosecne potrosnje pa ja idem tom logikom da ce vam se lampica nekad upaliti sa vise a nekad sa manje goriva. Koliko zaista moze da se predje sa rezervom pojma nemam ali pretpostavljam da je predvidjeno negde izmedju 70 i 100km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise u uputstvu, mislim da je rezerva oko 7l, pa vi sad cenite koliko mozete da predjete...cenim da bi moglo i 200km blage nizbrdice, na kojoj moze da se vozi 5-om 90kmh... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li koliko se moze preci sa rezervom kad se upali lampica,Punto 2,2001,1.2 benzin?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko trosi na 100km. Rezerva je 7l, pa racunaj. Mada trebo bi da predje oko 100km.

sent by tT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi se ja igrao time... Staro je pravilo da na dnu rezervoara uvek ima nekakvog taloga.. Dovoljno da ti napravi njesra....

Vožnju na minimumu treba izbegavati u širokom luku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj 50-70km dok ne krene smeće da povlači jer izvlačenje i zadnje kapi goriva iz kola može da izazove brdo problema. Meni se dešavalo kad na Jugu nestane goriva da možeš da sipaš posle toga i pun rezervoar i neće da upali dok ne sipaš gorivo kroz haubu i ručno napumpaš gas da probudiš sve 2 ulice oko tebe.. Zbog toga ja uvek gledam da mi bude iznad 1/4 gorivo i kad padne na tu tačku ne vozim dok ne planiram da sipam, ako ništa drugo, duže će mi trajati pumpa za gorivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo vozim na plin i uvek imam benzina u autu i palim na benzin, pa on posle sam prebaci kada se auto zagreje i 1000 din benzina mi traje po 2 meseca u normalnim uslovima, zimi manje jer mu treba dosta da se zagreje, ali hoću reći čim se dođe pred paljenje lampice kada se nagnem u krivini i ona zasvetli ja stajem na prvu pumpu da sipam benzin, dok recimo imam burazera koji stalno vozi na rezervi, kaže lakši mu je auto, bolje ide :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedino važi ako se trka stalno pa mu tih 20ak kilograma više znači (npr razlika između rezerve i pola rezervoara), bolje da izbaci zadnja sedišta, duže će mu trajati auto :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni obracao paznju do danas...

Grande Punto,bio mi je na rezervi.... sipao danas 20 litara a lampica se nije ugasila....i dalje svetli:realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...