Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
darko58

Tipo 1.6 - dimi više pri startovanju motora

Recommended Posts

Znaci zadimi samo kad se startuje auto i posle ne dimi,hoce malo da izbaci crni dim kad se nabije gas na 4-5 hiljade obrtaja.Ja mu sipam Seleniju polusintetiku i hoce malo da troskari ulje,da nije zbog njih?

Koliko li se krece zamena tih gumica ventila i jel mora da se skida glava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji neki instrument za zamenu gumica bez skidanja glave,ali je ipak preporucljivo skidanje da bi se videlo stanje ostalih delova,za cenu nisam siguran,ja sam menjao ujedno i karike i gumice i bilo je oko 100e sa sve radom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika ti je bila potrosnja ulja pre te zamene,meni je oko 1,5 l na 5000 km.Jel si menjao uljne karike,jel se smanjila potrosnja posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ne znam tacno ali znam da sam cesto dolivao,i posle zamene karika trosi nesto veoma malo kao i svaki motor koji ima turbinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je potrosnja ulja 1,5l na 5000km to spada u fabricku toleranciju od 0,3 l na 1000 km neki modeli imaju i vecu potrosnju bitnno je da je potrosnja konstantna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam mu zamenio svecice,stavio sa tri pipka.Kao da je izbacio manje dima pri startovanju i sad ima bolje sagorevanje,ne osecaju se mnogo izduvni gasovi.Na jednoj skinutoj svecici je bio pipak zamascen,sta li moze to da bude,a na ostale tri su navoji bili po malo zamasceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

STAVIS FABRICKI NAMENJENE SVECICE ZA TVOJ MOTOR...

Da su trebale sa tri pipka onda bi inzenjeri stavili sa 3 pipka... Proveri jel ti curka ulje negde na dihtungu glave ili dekla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbaci vise dima kad se startuje motor,beo je dim i kao da ima malo losije sagorevanje,oseca se onako iz auspuha.

Znaci posle ne dimi,vuce dobro.Ima dobru kompresiju,zadnji put pre jedno dva meseca 12 na 2 i 11 na dve svecice,vadili smo iberlauf iz karburatora,nema trunke ulja i ne duva uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tipijem na gumice ventila jer sam imao iste simptome,auto dimi samo kad se upali tj. dok ne sagori ulje koje se slilo kroz lose gumice

Share this post


Link to post
Share on other sites

osecalo se da sagoreva ulje,kao da je pod haubom motor iz nekog TAM-ica :D

a evo presao sam vise od 20.000 posle zamene gumica i karika i jos uvek radi kao sat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam ja nista nego mi neke stvari nisu jasne.

beo dim = voda ( u gorivu ili je iz rashladnog sistema)

Lose sagorevanje= svecice , kablovi, senzor (razvod) radilice

Promeni pumpu gde sipas gorivo n.1 pa onda redom proveravaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli dim na auspuhu ukazuje na prisustvo vode prilikom sagorevanja dok crni (tamni) i plavicasti ukazuju na prisustvo ulja... U tom slucaju su za zamenu "tefloni" (gumice ventila) i/ili karike, prvenstveno uljne.

Sve ovo i ne mora da je tacno ako je u malom obimu jer tada moze da bude problem paljenje i sagorevanje uopste. Naravno , iskusan majstor ce odmah utvrditi sta je u pitanju a mi , pogotovu ja, ovako na nevidjeno mozemo samo nagadjati. U principu sve sto sam rekao je tacno ali nisam siguran da li se odnosi i na ovaj slucaj jer nisam video licno. Savetujem da pogleda neko iskusan.

Svecice promeni pod obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je kod tebe nivo vode u redu i ja bih rekao da su gumice u pitanju.Imao sam slican problem trosio isto oko 1,5l ula na 4-5 hiljada.Posle zamene gumica obrade glave i zamene karika presao 30000 a potrosja ulja se smanjila na manje od 0,5l na istu kilometrazu.Naravno odi do majstora sto rece @Mijailovic P. sve su ovo predpostavke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...