Jump to content
FAS Goran
Ivan

Citroen DS5 / C5 / DS7 Crossback / DS Automobiles

Recommended Posts

 DS je perverzija od dizajna, mogli bi ovi iz Fiat grupacije ponesto da nauce od njih posto su debelo zastranili poslednjih godina.

 

 

Ne zna se dal su deblje zastranili sa Maseratijem,Ferarijem,Cherokee-jem,novom Alfom,porodicom 5oo... :whistle:

 

Pri tom pomenuti auti ne samo da imaju odlican dizajn vec su i lideri prodaje u svojim kategorijama,kao sto je Nesa naveo :p

Za Alfu cemo tek da vidimo ali na osnovu onoga sto je poznato za sada radi se o veoma ozbiljnom autu.

 


DS5 image.png ds1.png ds2.png

 

DS4 image.png ds1.png ds2.png

 

C4 image.png c41.png c42.png




 

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da se brani i glupo je.  

Jednostavno kada pišem i kritikujem to je zbog razočarenja. A moglo je puno bolje ..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da vidimo šta i čime imaš da braniš .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne znam ko koga ovde napada :) ?

Cela prica je pocela kod Tottija na temi kada sam prokomentarisao DS felne. I rekao da DS serija ima avangardan, vrhunski dizajn na koji i Fiat moze da se ugleda.

Pricam iskljucivo o tome, a ne koliko ih je prodato. Pa naravno da ce skup i ekskluzivniji brand biti slabije prodavan od narodnog Fiata (koji i sam vozim, cisto da napomenem).

A Citroen najbolje zna da li im je i koliko to isplativo, iskreno me licno za*ole za to. Moj komentar se odnosio iskljucivo na to da im automobili vrhunski izgledaju.

Ne znam cemu ovolika lozana, jos malo pa neces moci da kazes da Fiat nije najlepsi, najprodavaniji :) .

Inace se ne vezujem za marke jer svasta vozim i imam prilike da uporedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimo iskreni do kraja "samo" si rekao da je Fiat group debelo zastranila ;)

 

Ja prvi nisam krio odusevljenje sa DS serijom.Rekoh da mi je DS5 ostavio najjaci i najubedljiviji utisak na proslom sajmu.A poznato je sta je sve bilo izlozeno...

 

Ali jednostavno se ne slazem sa navedenom konstatacijom u vezi Fiata.Mislim da prave odlicne automobile cak vrhunske i da u zadnje vreme vuku sjajne poslovne poteze :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako da sam Fiat kao poseban brend u okviru grupacije moze vise i moze bolje.Ali niko ne sudi ni o VW grupi na osnovu Skode recimo. :)

 

Kod FCA je trenutno na delu novo pozicioniranje i pregrupisavanje brendova.I Fiat kao poseban brend je pronasao svoje mesto,rekao bih sasvim uspesno.

Na globalno trziste je izasao sa novim atributima i kao takav dobro se snasao.Uvazavajuci postojece stanje i sile na trzistu.

Nije realno da se uhvati u kostac sa Golfom,Focusom...jer ta bitka bi bila verovatno izgubljena.Zato je ponudjen nov koncept sa porodicom 5oo i za sada to veoma dobro funkcionise.

 

Kao sto tebe za*ole za isplativost prodaje DS serije,tako i Marchione-a za*ole dal se nama svidja dizajn 5ooL-a npr..

Covek pliva sa ajkulama i pokusava da napravi sto bolji posao za svoju firmu.I za sada ima uspeha u tome.

 

Odosmo u off,

Ali sacekajmo da izadju nove Alfe,Giulia za par nedelja,nova Alfa suv...

Bice tu za svaciji ukus po nesto.Kome se ne dopada dizajn Fiata,imace Alfu,ko hoce dobar terenac ima da bira 5ooX,Cherokee,Grand Cherokee,Renegade...Kome ni to nije dovoljno ima Ghilbi,Quattroporte.

Kome je to skupo imace Ægea-u,jeftin auto sa ubedljivim dizajnom..

Super automobile poput Ferrarija i GranTurismo-a ili Alfe 4C da ne spominjem.

 

Jednostavno nije realno da svi oni imaju identican dizajan,svako nudi nesto svoje.

 

Jeste,nema auta koji je rival Golfu kao sto sam naveo ali taj deo trzista je svesno prepusten konkurenciji.Kako bi se osvojili neki drugi delovi trzista a oni delovi gde se dobro stoji dodatno ucvrstili.

I to je u danasnjoj auto industriji normalno kao sto konkurencija nema odgovor na neke modele iz FCA grupacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,nema auta koji je rival Golfu kao sto sam naveo ali taj deo trzista je svesno prepusten konkurenciji.

Golfa tesko ko moze da ugrozi po prodaji, po broju prodatih modela u Evropi je maltene duplo ispred prvog sledbenika, a to je u 2014. bila Fiesta.

Ali ne pricam uopste o tome, niti sam ga pominjao - nego da godinama npr. u tom segmentu Fiat uopste nema adekvatan odgovor na konkurenciju. I ne slazem da su taj segment PREPUSTILI, nego su ga IZGUBILI.

Tako da se jos guraju tamo gde imaju sanse i gde im je prodaja koliko toliko uspesna - imam podatke za 10 meseci prosle godine (kasnije nisam gledao). Najprodavaniji su bili mali Fikus (oko 154 000), Panda (128 000), pa 500L (84 000).

Mislis da Sergio Ramos ne bi voleo da ima model koji je prodat u 450 000 komada u Evropi kao pomenuti Golf (u toj klasi imamo Bravo koji se zadnjih godina prodaje kao rucno radjeni automobili)? Tu su izgubili trku i pokusavaju u nekim manje zahtevnim segmentima gde konkurencija i nije toliko jaka, niti ima toliko modela, kakav je mini MPV.

E, sad me zivo zanima kako ce proci sa 500X, ozbiljnija klasa, ozbiljnija konkurencija. A zelim im svu srecu kao i svakome i jedva cekam da vidim rezultate krajem godine. I sam vozim Fiat i volim zabarske automobile.

 

Ali jednostavno se ne slazem sa navedenom konstatacijom u vezi Fiata.Mislim da prave odlicne automobile cak vrhunske i da u zadnje vreme vuku sjajne poslovne poteze :thumbup:

Ovo ostaje da vreme i kupci ocene, ni ti ni ja nismo kompetentni da o tome pricamo, cisto iznosimo licne utiske.

 

Ja prvi nisam krio odusevljenje sa DS serijom.Rekoh da mi je DS5 ostavio najjaci i najubedljiviji utisak na proslom sajmu.A poznato je sta je sve bilo izlozeno...

Da zavrsimo sa ovim i vratimo se na temu. Ja sam zapoceo pricu iskljucivo u vezi dizajna ove serije, pa se nepotrebno preslo na rezultate prodaje i cene DS.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam iskljucivo o tome, a ne koliko ih je prodato. Pa naravno da ce skup i ekskluzivniji brand biti slabije prodavan od narodnog Fiata (koji i sam vozim, cisto da napomenem).

A Citroen najbolje zna da li im je i koliko to isplativo, iskreno me licno za*ole za to. Moj komentar se odnosio iskljucivo na to da im automobili vrhunski izgledaju.

 

Cifre nisu napisane da bi se one poredile sa bilo kojim drugim modelima (Fiat, VW, Opel...bilo koji), jer normalno je da automobili poput serije DS ciljaju na mnogo manji tržišni kolač, broj potencijalnih kupaca, i te cifre zato i nisu uporedive sa masovnim modelima, kao što si i rekao. Cifre su date kako bi se one poredile UNUTAR svakog od tih modela, kako bi se videlo da konkretan model ne može da održi prodaju ni u prve 3 godine na tržištu, a kamoli da je povećava...a, treba da potraje jedno 6 godina. Dakle, samo da se poredi prodaja konkretnih DS modela sa samim sobom, tj. iz godine u godinu gde se vidi da DS brend neće moći da opstane sa ovom prodajom. Nije moguće praviti auto, nazvati ga DS5, i onda prodati za 12 meseci širom Evrope u 10.000 komada. To nije isplativa proizvodnja. Pitanje je samo koliko dugo je Citroen računao da gubi pare na ideji, projektu DS. Videćemo...

 

Zato sam zaključio da iz toga ne može ništa da se nauči, a kamoli da se ugleda bilo ko. Ni Fiat, ni VW, ni bilo ko.

Može samo da se nauči kako da svake godine prodaješ sve manje i manje DS automobila.

Još jednom...Fiat je već imao tu priču pre 7 godina. Napravio Deltu, ona igrala na tu kartu da bude bolja, luksuznija, komfornija, kvalitetnija, smelijeg dizajna...i skuplja od ''narodnog'' modela (Nuova Bravo) na kojem se bazirala.

I, tržište je reklo da ne želi takav auto u velikim brojevima.

 

Citroen poslednjih godina radi isto to. Uzme narodni auto kao osnovu (C3, C4, C5), onda ih ''nagruva'' sa boljim felnama, opremom, materijalima...i očekuje da proda DS5 za 40k evra. Hoće...ali samo kod ''ludaka''. Ne boli ništa da se priča kako su extra felne, smeli dizajn, dobra oprema, kožna tabla a ne samo sedišta, volan ili menjač. Ali, kad je trebalo za takvu Deltu svojevremeno platiti preko 30k evra...prc. To već boli. Tako je isto i za DS...lako je pisati kako je lep, kako je zanimljiv...to ne boli ništa nikoga od nas, kao što ne boli ni onog kupca po Evropi koji realno ima novca da ga kupi. I, kada sa te početne zainteresovanosti dođe do cene, odustaje, tj. kupuje nešto drugo, jer se za 30k ili 40k evra ne kupuje našminkani C3 ili C4, ili C5. Kupuje se Audi ili BMW....možda jednog dana opet i Alfa.

 

 

Jeste,nema auta koji je rival Golfu kao sto sam naveo ali taj deo trzista je svesno prepusten konkurenciji.

Golfa tesko ko moze da ugrozi po prodaji, po broju prodatih modela u Evropi je maltene duplo ispred prvog sledbenika, a to je u 2014. bila Fiesta.

Ali ne pricam uopste o tome, niti sam ga pominjao - nego da godinama npr. u tom segmentu Fiat uopste nema adekvatan odgovor na konkurenciju. I ne slazem da su taj segment PREPUSTILI, nego su ga IZGUBILI.

 

Prepustiti - nemam novi model, neću da ponudim nov model iz tih i tih razloga (o kojima može da se raspravlja).

Izgubiti - imam nov model, ponudio sam ga tržištu, ali sam onda ''izduvao'' jer ga tržište nije kupovalo.

 

Koja od ove dve situacije se dogodila sa Fiatom u B i C segmentu za Evropu?

Grande je izašao 2005., nuova Bravo 2007. godine. Posle toga ništa. Ja bih rekao da to ipak znači prepustiti, a ne izgubiti.

 

...pokusavaju u nekim manje zahtevnim segmentima gde konkurencija i nije toliko jaka, niti ima toliko modela, kakav je mini MPV.

E, sad me zivo zanima kako ce proci sa 500X, ozbiljnija klasa, ozbiljnija konkurencija.

 

Blago je veća konkurencija u small MPV (gde je familija modela 500L), nego u small SUV (gde su 500X i Jeep Renegade), tj. više modela se nudi na evropskom tržištu u kategoriji small MPV.

U okviru klase najmanjih SUV modela i crossover modela se ukupno proda više primeraka, ali u konkurenciji je manje modela. Konkretno, oko 720k automobila je prodato u tom segmentu širom Evrope za celu 2014. godinu, u odnosu na malo preko 400k automobila u segmentu small MPV. Faktički, ispade da je još teže prodati auto u manjem segmentu (gde je ukupno manja prodaja, tj. 400k prema 700k), pa još u tom manjem segmentu ima više ponuđenih modela.

 

Mislis da Sergio Ramos ne bi voleo da ima model koji je prodat u 450 000 komada u Evropi kao pomenuti Golf

 

Ne bi. Čak je i izjavio to nekoliko puta poslednjih godina.

Neće Fiat više biti sinonim za mali, jeftin i masovni auto. Ta era je gotova.

Hoće da prave manje automobila, ali da zarada po svakom prodatom bude veća. Profit po prodatoj jedinici je presudan, a ne prosti volumen prodaje.

 

U okviru VW grupacije (svih brendova koje imaju), automobili sa znakom VW su im najgori po tom pitanju. Što više njih prodaju, to manje zarađuju. Najveći profit imaju od Audi i Porsche modela.

O tome je pre neki dan govorio glavni u VW , gde je najavio da će VW imati godišnje kresanje po 5 milijardi evra troškova jer ne zarađuju koliko bi morali da bi bili efikasni, da bi izdržali konkurenciju.

http://online.wsj.com/articles/volkswagen-launches-cost-cutting-campaign-1405430238

 

Uglavnom, najavio je smanjivanje broja modela i zatvaranje pojedinih fabrika (smanjivanje proizvodnih kapaciteta).

Od svakih 100 evra koje VW prihoduje, 2.9 evra im je profit. Cilj im je da sam VW dignu na 6%, a celu grupaciju na 8% od 2018. godine. Da bi to uspeli, moraju da smanjuju po 5 milijardi evra troškova svake godine.

Npr., kod Fiata, Chysler ima stopu od 4.5% i zabrinuti su jer im je to malo. Sam Fiat, u poslednjih 5 godina, imao je periode i sa skoro 10% margine profita, što VW ne planira da ostvari ni ako mu uspe svo kresanje troškova koje su najavili u narednim godinama. Npr. u junu 2011. Fiat je imao 9.94% profita u odnosu na prihode. Još jedan primer da su ulagali samo tamo gde su znali da mogu da zarade.

 

Kako prenosi Tanjug, generalni direktor grupacije Volkswagen, Martin Vinterkorn, izjavio je da se njegova kompanija uhvatila u koštac sa problemima i dao obećanje o ostvarivanju napretka na planu obaranja troškova i podizanja profitabilnosti. U izveštaju dostavljenom akcionarima na godišnjem sastanku kompanije u Hanoveru, Vinterkorn (67) je naveo i da je nova tehnologija proizvodnje vozila već primenjena na većem broju modela i da će doprineti obaranju troškova i većoj proizvodnoj fleksibilnosti.

Nemačka automobilska grupacija, kako javlja AP, ima problem sa podizanjem profitabilnosti u svom ključnom brendu - Volkswagenu, kao i sa gubitkom tržišnog udela u Sjedinjenim Državama.

Eto kako je super kada godišnje prodaš 450k Golfova i zaradiš na svima njima manje nego neki drugi proizvođači na 150k-200k svog modela.

Da li će Fiat uspeti u tome da ''poskupi'' svoje automobile, to je već druga stvar. Kako će pozicionirati brendove unutar grupacije takođe. Ostaje nam da vidimo, vreme će pokazati. Za sada, sve ono što su izbacili sa tom novom idejom (Chrysler modeli za USA, Jeep modeli worldwide, kao i par novih Fiat modela u poslednjih par godina), je uspelo da uradi upravo to. Da se prodaje, i da se prodaje skuplje.

U narednih 18-24 meseca ćemo videti gde je Alfa tu, kao i novi Fiatov B i C segment za Evropu (ne samo za turke).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zato sam zaključio da iz toga ne može ništa da se nauči, a kamoli da se ugleda bilo ko. Ni Fiat, ni VW, ni bilo ko.

Može samo da se nauči kako da svake godine prodaješ sve manje i manje DS automobila.

Još jednom...Fiat je već imao tu priču pre 7 godina. Napravio Deltu, ona igrala na tu kartu da bude bolja, luksuznija, komfornija, kvalitetnija, smelijeg dizajna...i skuplja od ''narodnog'' modela (Nuova Bravo) na kojem se bazirala.

Slazem se i za DS i za Deltu ako pricamo o broju prodatih modela. Ali ja pricam iskljucivo o dizajnu, slozicemo se da isto to moze da se napravi i prodaje i za dosta manje para? Sto vise gledam Delte, sve mi je manje jasna tolika ondasnja razlika u ceni u odnosu na Bravo, jer ne nudi nista posebno vise u poredjenju sa njim. Sem atrakcije, za nijansu vise kvaliteta i njihove zelje da zarade. Slicno vazi i za DS, ali opet ponavljam, iskljucivo sam pricao o dizajnu.

 

Prepustiti - nemam novi model, neću da ponudim nov model iz tih i tih razloga (o kojima može da se raspravlja).

Izgubiti - imam nov model, ponudio sam ga tržištu, ali sam onda ''izduvao'' jer ga tržište nije kupovalo.

Koja od ove dve situacije se dogodila sa Fiatom u B i C segmentu za Evropu?

Grande je izašao 2005., nuova Bravo 2007. godine. Posle toga ništa. Ja bih rekao da to ipak znači prepustiti, a ne izgubiti.

Realno gledano, pogledajmo rezultate prodaje za Stilo (ja ga po forumu zovem nesrecni Stilo (za Fiat), iako ga vozim), koji su bilo losi. A sta tek onda reci za Bravo, koji se prodao u duplo manjem broju primeraka. Licno mislim da su recimo taj C segment izgubili, a i da su hteli da se vrate, tesko bi im to poslo za rukom. Iz tog razloga su se svesno povukli iz tog segmenta, bar ja tako to vidim.

 

Blago je veća konkurencija u small MPV (gde je familija modela 500L), nego u small SUV (gde su 500X i Jeep Renegade), tj. više modela se nudi na evropskom tržištu u kategoriji small MPV.

Da, u smislu broja modela, jeste nesto veca. Ali sam mislio da je nezahtevnija u odnosu na small SUV, gde imas vec i Audi Q3, npr. I jedva cekam da vidim kako ce Fiat proci u tom segmentu, naravno zelim im sto bolje rezultate.

 

Mislis da Sergio Ramos ne bi voleo da ima model koji je prodat u 450 000 komada u Evropi kao pomenuti Golf

 Ne bi. Čak je i izjavio to nekoliko puta poslednjih godina.

E, hebi ga sad :D . Jeste da idu na manji broj komada i vece cene, ali koji to menadzer/prodavac ne bi voleo da vidi ovakve cifre :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mislis da Sergio Ramos ne bi voleo da ima model koji je prodat u 450 000 komada u Evropi kao pomenuti Golf

 Ne bi. Čak je i izjavio to nekoliko puta poslednjih godina.

E, hebi ga sad :D . Jeste da idu na manji broj komada i vece cene, ali koji to menadzer/prodavac ne bi voleo da vidi ovakve cifre :) ?

 

Martin Vinterkorn. :)

Glavni baja u VW baš rekao pre manje od mesec dana svojim akcionarima da to što prodaju mnooogo, ali malo zarađuju po svakom prodatom autu nikako nije ok, da nisu efikasni.

Izjavljivao je on to i prošle godine, krenuli su i sa planovima mera. Smanjiće broj modela, još više će deliti delova i komponenti između VW, Škoda, Seat modela, čak i unutar VW modela će još više deliti komponenti, poput npr. Pola i Golfa....ima o tome dosta na internetu.

 

Idealno je prodati mnogo, i prodati skupo, tj. da zarada po prodatoj jedinici bude veća.

Kao što znamo, zarada će biti veća ili ako povećaš prodajnu cenu (ali, to ne možeš dizati koliko hoćeš zbog konkurencije), ili ćeš smanjiti troškove proizvodnje, pa tako opet povećati profit. Vidimo da je VW odlučio da smanjuje troškove proizvodnje, da njih seče kako bi povećao profit jer realno, nemaju oni gde više da dižu prodajnu cenu Golfa ili Pola u odnosu na konkurenciju.

Fiat je sa druge strane odlučio da poskupi svoje automobile, plus da smanji troškove proizvodnje otvarajući novu fabriku u Evropi u Srbiji, gde je dobio niz podsticaja, plus ima manje troškove proizvodnje nego i u Poljskoj, a kamoli u Italiji. Vidimo da će po prvi put i C segment praviti u Turskoj, gde je opet jeftinije nego u Italiji.

 

Prepustiti - nemam novi model, neću da ponudim nov model iz tih i tih razloga (o kojima može da se raspravlja).

Izgubiti - imam nov model, ponudio sam ga tržištu, ali sam onda ''izduvao'' jer ga tržište nije kupovalo.

Koja od ove dve situacije se dogodila sa Fiatom u B i C segmentu za Evropu?

Grande je izašao 2005., nuova Bravo 2007. godine. Posle toga ništa. Ja bih rekao da to ipak znači prepustiti, a ne izgubiti.

Realno gledano, pogledajmo rezultate prodaje za Stilo (ja ga po forumu zovem nesrecni Stilo (za Fiat), iako ga vozim), koji su bilo losi. A sta tek onda reci za Bravo, koji se prodao u duplo manjem broju primeraka. Licno mislim da su recimo taj C segment izgubili, a i da su hteli da se vrate, tesko bi im to poslo za rukom. Iz tog razloga su se svesno povukli iz tog segmenta, bar ja tako to vidim.

 

B i C segment u Evropi su se mnoooogo promenili u poslednjih 15-tak godina. I tek će u narednih 10 godina dolaskom Kineskih automobila. Konkurencija koja je u njemu ionako najjača, postaće još jača.

Samim tim, svi proizvođači će u njemu moći samo da sanjaju cifre prodatih primeraka konkretnog modela koje su nekada imali. VW je znao da proda i preko 700k Golfova tokom godine u Evropi (1999. godine), sada su super zadovoljni sa rasponom 450k-550k. U poslednjih 5 godina samo su jedne godine prebacili 500k Golfova. Nije samo Fiatov predstavnik u C segmentu imao pad u broju prodatih u odnosu generacije koje slede jedna drugu, nego se to dogodilo i ostalima. Konkurencija je sve jača. Prvo su došli japanci, pa korejanci, pa su sledeći kinezi.

 

Isto je i u B segmentu.

VW Polo se u drugoj polovini devedesetih vrteo na debelo preko 400k godišnje...pa onda u prvoj polovini 2000-tih pao na oko 350k.

2005. godine je prvi put pao na ispod 300k godišnje, i od tada (poslednjih 10 godina), samo se dva puta vratio na preko 300k. Sada se vrte na između 250k i 300k godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali su i najdalje otišli u odnosu na ostale po pitanju deljenja platformi, efikasnosti proizvodnje. Najdalje po pitanju smanjenja troškova.

Time mogu da bude najelastičnijih od svih, da najbrže izbacuju nove modele u okviru grupacije, da time smanjuju troškove razvoja i istraživanja, da stalno smanjuju i smanjuju broj godina između generacija modela (ubrzavaju cikluse), i time da se još bolje bore protiv konkurencije.

 

---------------------------------------------

 

Nego, evo ga DS5

 

 

Još da se auti ne prave samo da budu lepi (jer nisu za muzej), nego za prodaju...gde bi bio kraj DS5.

Ovako će ovaj lep auto sa videa biti tokom ove godine prodat u celoj Evropi u oko 10.000 komada...

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spirit of avant-garde :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako bi mogao da izgleda novi Citroen C5

 

132609-citroen%20c5%201.jpg

 
Prvo podsećanje da su nedavno izvori bliski francuskoj grupaciji PSA Peugeot Citroen nagovestili da će ova kompanija odustati od hidrauličnog oslanjanja. Po informacijama insajdera, PSA naime namerava da odustane od Hydractive hidropneumatskog oslanjanja zbog smanjenja troškova i zbog činjenice da tehnogija nije dovoljno popularna među kupcima. S tim u vezi se navodi podatak da je prodaja Citroena C5 sa takvim oslanjanjem prošle godine pala na 10.000 komada, pa u PSA smatraju da je od nje potrebno odustatati nakon što za nekoliko godina prestane proizvodnja aktuelnog C5. Za neke je ove odluka prilično iznenađenje, budući da deo PSA grupacije čini i marka DS, kod koje bi hidraulično oslanjanje imalo savršen smisao.
U međuvremenu, francuski mediji se bave novim C5 pa je tako magazin Auto Plus objavio nekoliko novih rendera njegovog mogućeg izgleda. Ako je suditi po njima, novi C5 će dobiti prednji deo inspirisan C4 Picassom.
 

132611-citroen%20c5%20111.jpg

 
Po nekim ranijim najavama, novu, i to trećeu generaciju Citroena C5 na tržištu možemo učekivati sledeće godine, i to opet u dve karoserijske verzije.
 

132610-citroen%20c5%2011.jpg

 
Ovaj model će u novoj generaciji navodno biti duži za 12 cm (imaće oko 490 cm), a uz duže međuosovinsko rastojanje nudiće i više mesta u unutrašnjosti. U gami će biti više benzinaca i dizelaša, a pominje se i hibridna verzija Hybrid4.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno i nije mi nesto ljep

Starije generacije su bile klasicno francuski cudne, ali su imale ljepu liniju, bar meni. Ovaj mi ima zadnji kraj ko novi Leon/Toledo, a na prednjem mi ima previse tih usisa, resetkica i izbocenja pa mi stvara dojam kao da je sve samo nabacano. Ali valjda Citroenovi dizajneri znaju bolje od mene sta se ljudima svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Citroen C5 potvrđen za Kinu, ali ne i za Evropu

 

132610-citroen%20c5%2011.jpg

 
Kako prenosi Mojauto, Citroen je već najavio da će zameniti svoj C5 model, a izvršna direktorka firme Linda Džekson je u razgovoru sa magazinom Automotive News Europe potvrdila da je jedino sigurno da će se nova generacija modela prodavati na kineskom tržištu. ''U Kini postoji jasna potreba za segmentom u koji spada i C5 tako da ćemo na tom tržištu svakako ponuditi novu generaciju'', rekla je Džekson. ''Sledeće pitanje je: da li nam se isplati izlazak na druga tržišta? Za sada ne znam odgovor na to pitanje.''
 

132609-citroen%20c5%201.jpg

 
Džeksonova je dodala da postoji znak pitanja da li će se nova generacija C5 prodavati u Evropi.
 

132611-citroen%20c5%20111.jpg


''Kada pogledamo tržište, jasno je da se ovaj segment značajno smanjuje pre svega zbog novog SUV segmenta'', objasnila je ona. Evropske prodaje C5, koji je u ponudi u limuzinskoj i karavan verziji su od prošle godine pale za 27 procenata na 17.911 prodatih jedinica, dok su prodaje SUV i krosover modela svih firmi u poslednjih godinu dana porasle za 21 procenat na starom kontinentu. 
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...