Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Da li vaš traktor može ovo - Kirovec K700 akciji

Recommended Posts

Pa ovo je traktor, samo veeeeliki. Vuče sve što treba. Inače Kirovski Traktorski Zavod pravi odlične traktore, buldožere i ostale skalamerije. Evo, da ne bude da samo kudim rusku autoindustriju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

traktor !?

koliko se ja razumem traktor obicno koristi ovaku neku prikljucnu alatku

Jel mi se ucini ili su ovo BiH table??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više liči na rusku budalu, doduše mogao je da ga zaroni još metar i onda bi bio utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto odmah budala. Da li ste vi svesni da je Rusija ogromna zemlja (i dalje je najveća na svetu za neupućene), bez puteva u dubini teritorije, sa jako surovom klimom. Rusi sami za sebe u zezanju kažu: šta sve rusi neće da smisle i naprave, samo da ne prave puteve. Pogledajte malo klipove sa ruskim kamionima u tajgi, pa idu kroz metar blata bez problema. Lično sam to i video u Sibiru, nemaju tamo šta da traže Mečke, MAN, Scania i ekipa. Na asfaltu je ok, ali van puta caruju Urali, Krazovi, Kamazi sa pogonom na sve točkove, i naravno češke Tatre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video nijedan dobar razlog zašto je nakvasio patike.

Caruju zato što su to njihovi kamioni, puno jeftiniji, trpe svako gorivo i ruja zna da ga popravlja.

U Skandinaviji ili na Aljasci sigurno se nećeš nagledati ruske tehnike.

Unimog je zakon kamionče, sve može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, jesi li pogledao ceo klip, vidiš da je u koritu reke, i da je verovatno hteo da je pređe, pa je upao u rupu. Šta tu nije jasno. Primer ultimativnog radnog kamiona je Ural 4230 i drugi Urali. Nisu najjači, najbrži, najkomforniji, ali su jeftini i pouzdani, i trpe neverovatnu torturu. Naravno, prednost je što ih svaki majstor Pera može popraviti. Živeo sam 7 godina u Rusiji, i vrlo dobro sam upoznat sa uslovima tamo.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne budi dete, ovaj upao a drugi ga čeka sa kamerom. Sve je jasno. Naš Fap 2026 gazi dublju vodu kao od šale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bio problem Rusima da voze mecke i skanie, kad budu imali puteve vozice verovatno, kao sto u Moskvi voze limuzine i dzipove, moj teca je vozio kamion po Rusiji i kaze da izmedju nekih gradova uopste nema puta, krenes asfaltom i odjednom samo zemlja i kamen, nema puta, nema znakova, na kamenu ispisano neko slovo ili broj i posle nekog vremena izadjes u drui grad ... Tako da kamioni domace proizvodnje sasvim vrse posao. I KOJI JE TO AUTO BOLJI OD MOSKVICA ???

U skandinaviji imaju puteve i asfal, pa da im ruske masine ne bi poderali standard verovatno ih i ne uvoze

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za ivan.ik: Ruska sila protiv smrdljivog kineščine :D

Pa ti kupi nešto kinesko. Molim bez glupih komentara zašto ga je vezao za branik, kabinu itd. E pa nije, vezan je za šasiju, koja se odvalila. Inače u Sočiju i okolini sam video desetine ovih krševa od kineskih kamiona, baš sa ovim znakom. Ima ih i drugih, to je kod njih poznato, udare ti brend koji hoćeš. Kažu rusi da su teško đubre ti kineski kamioni. Doduše, ni svoje ne hvale, ali je nov Kamaz svakako 100 puta bolji od novog kineščine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko hvala za pažnju.

Nego nikako ti i Tex da se razpišete vezano za avio tehnologiju.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego li pocnete kuditi i ruzitki ruske kamione upitajte se zasto je Kamaz tako uspesan na Dakar reliju! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zil ima 2 benzinska motora od po 165ks i svaki pokrece po jednu stranu,vrlo mocno kad se vidi i cuje uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JCB Fastrac je najbrži traktor na svetu

 

jcb najbrzi traktor.jpg

 

Modifikovani JCB Fastrac je postigao prosečnu brzinu od 135.191 milja na sat (217.570 km/h), što ga čini najbržim traktorom na svetu. Pokreće ga modifikovani 7.2 litarski dizel motor sa 746 kW/1.015KS i 2500 Nm, u kombinaciji sa 6-stepenom transmisijom. JCB Fastrac je takođe dobio i manju, lakšu i aerodinamičniju kabinu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

automarkethr.jpg AutoMarket.hr video: Drag race - Zetor vs Ursus

 

Juraj Šebalj i Miroslav Zrnčević organizovali su nesvakidašnju drag trku. I ova je na četvrt milje (402 metra), ali...ipak sa ''dodatnim teretom'' - pogledajte video:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...