Jump to content
FAS Goran
milan-jtd

Punto mk.2 - prokišnjava / skidanje kedera

Recommended Posts

IMG_20120724_220909.jpg IMG_20120724_220941.jpg

Slike govore sve, sta mislite, moze li to da bude do kedera?

Gde moze da se kupi keder i koliko kosta, zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šoferka ti je lepljena, ako ima neke kedere to su oni čisto zbog estetike. Teško da ćeš moći kvalitetno i dugotrajno sam da rešiš taj problem. Sumljao si da je auto lupan ? Čisto proveri da li se šoferka slaže sa ostatkom auta, može da se desi da je loše menjana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je na primer bio slican problem sa prokisnjavanjem. Ja mislio da ulazi negde kroz siber medjutim ispostavilo se da je sve bilo zbog radio antene koja se nalazi na krovu na prednjoj strani. Voda je ulazila izmedju one gume od antene i lima od krova. Fleka je bila samo na desnoj strani neba jer su mi kola ispred zgrade parkirana pod malim desnim nagibom. Stavio sam onaj ceresit silikon za kupatila i ponovo ucvrstio antenu i nema vise da kapne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soferka jeste menjana, i to kod mene... Znaci moze biti da je lose zalepljena?

Video sam jutros da je keder vrata, onaj sa gornje strane sto ide duz celog krova i spusta se do retrovizora, pukao negde na sredini vrata, duzine negde oko 10ak cm. Mozda se i odatle sliva?! A provericu antenu, jeste malo klimava. Provalio sam da mi je mokar patos kod vozaca... sreci nikad kraja.

Inace od kad je zamenjena soferka (januar), ovo mi je prvi put da primetim vlagu u kolima, tako da se tesim da je do kedera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike kedera, to je u stvari lajsna koja ide celom duzinom auta, sve do retrovizora. Ima li to negde da se kupi novo ili da jurim otpade?

IMG_20120725_183323.jpg IMG_20120725_183334.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupovao pre nekih godinu dana za jednog drugara za golfa III te kedere (nove) za vrata subotom na Bubanj potoku...taj lik se nalazi na sredini pijace, i ima sve zive gumene i plasticne lajsne, kedere itd...verovatno ima i za puntica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mesto na kederu za koje mislis da je pocepano je ustvari mesto na koje se montiraju krovni nosaci to isto tako imas i na zadnjim vratima, a to sto ti pusta vodu velike su sanse da u tom uglu soferka nije dobro zalepljena pa propusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma je svakako iscepana, to se uzivo jasno vidi, nisam se setio da pogledam sa druge strane kako je. Ide godisnji, na more se ne ide pa cu da posvetim malo vise vremena lickanju auta. Sa crevom i blagim mlazom cu valjda da lociram rupu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako voda prodje kroz taj keder na krovu nema sanse da prodje i kroz drugi keder sa unutrasnje strane kod tebe ce pre biti da ti gornji desni ugao soferke nije dobro zalepljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si druze u potpunosti, soferka je problem. Juce mi ponovo prodrla voda u kabinu. Jos neki dan pa cu da poskidam kedere i natenane da vidim odakle curi. Pa ziva guma...

Hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi ovih dana izlakirati krov kod prijatelja zbog izbledele boje, e sad da bi mu ustedio vrijeme zbog guzve trebao bi skunuti kedere gumene sto se nalaze sa strana na krovu i onaj tanki sto ide uzduz sajbe, da li mi mozete reci kako se najlakse/pravilno skidaju te gume?

Vec sam skontao kako skinuti antenu i prskalicu zadnju :)

 

I preporuka vasa, da li da zacepim rupicu od antene i prelakiram krov tako, sta mislite hoce li ljepse izgledati bez antene kad vec lakiram? :)

Radio ionako rjetko slusam, a planiram staviti antenicu ispod tapacira krova tako da bi i dalje imala dobar signal.

 

 

Hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si druze u potpunosti, soferka je problem. Juce mi ponovo prodrla voda u kabinu. Jos neki dan pa cu da poskidam kedere i natenane da vidim odakle curi. Pa ziva guma...

Hvala na pomoci

Druže, da li si rešio ovaj problem na kraju? Imam identičan problem tj. Na istom mestu vlaži.. Juče prvi put primetio kad je bila ona jaka kiša. Treba da odem do euroglasa al traže oko 5000 dinara za demontažu i montažu šoferke pa bih rešio problem ako je moguće nekako jeftinije.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sramota me, ali jos uvek nisam...

NIkako da odvojim 4000, koliko u Glass servisu traze za demontazu i ponovnu montazu soferke. Tesim se da je leto pa nije hitno, do jeseni cu valjda srediti. Ali definitivno mora sofersajbna da se skida i ponovo lepi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/26/2013 at 9:27 PM, milan-jtd said:

Sramota me, ali jos uvek nisam...

NIkako da odvojim 4000, koliko u Glass servisu traze za demontazu i ponovnu montazu soferke. Tesim se da je leto pa nije hitno, do jeseni cu valjda srediti. Ali definitivno mora sofersajbna da se skida i ponovo lepi.

Drug jel si resio problem?! Na istom mestu mi se stvara ista fleka kad je kisa...sta je resenje bilo?! 

On 8/26/2013 at 5:07 PM, zexx986 said:

Druže, da li si rešio ovaj problem na kraju? Imam identičan problem tj. Na istom mestu vlaži.. Juče prvi put primetio kad je bila ona jaka kiša. Treba da odem do euroglasa al traže oko 5000 dinara za demontažu i montažu šoferke pa bih rešio problem ako je moguće nekako jeftinije.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Jel si resio ti? Na istom mestu ista situacija?! Stara tema ali koje je resenje bilo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, ja i zboravio na tu situaciju! Tada su bile one silne poplave, uzasno mnogo kise i secam se da je voda toliko prodrla da je prespojila oborena svetla. Sama se upalila!

I onda sam konacno oterao u glass servis i to je bilo reseno, Odlepili soferku, ocistili i ponovo zalepili, mislim da je ceh bio oko 5000 din.

 

Inace pamtim to jer, isterao sam auto iz glass servisa i rekoh da ga ponovim odmah novim brisacima, i dok sam menjao brisac, zakacim i oborim dignutu polugu BEZ brisaca i razbijem soferku!!!

Ej razbijem soferku kojoj jos stoje trake za fiksiranje lepka!!! 

 

I tako sam prodao auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milan-jtd

 

Hahaha, hvala baki na odgovoru, znaci soferka negde pusta?! A cudno je sto bas tu na to mesto vlazi gde i tebe, to je nekako iznad soferke malo...znaci ne gine i meni ista intervencija...cccc ja se nadao da je nesto drugo i kad videh tvoj post obradova se jer na identicnom mestu je! Hvala svakako brate

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...