Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
MarkozGrande

Fiat Grande Punto - ne radi zadnje svetlo / osigurač zadnjih svetala

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Imam problem sa zadnjim desnim pozicionim svetlima koje ne rade.

Sijalice su proverene i nisu pregorele, svi osigurači su ok, i migavac i stop svetlo u toj svetlosnoj grupi rade normalno.

Svo ostalo osvetljenje na automobilu radi normalno.

Kontakti su svi očišćeni ali na samom priključku nema struje kada se upale svetla što znači da je prekid negde pre mesta priključenja.

Da li neko ima ideju gde bi mogao biti problem?

Inače auto je 2006. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li ti svetli lampica upozorenja za svetla?

Da nije kakav gladan pacov u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde između grla i osigurača? Uzmi glimericu i gledaj najjednostavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalila se lampica da neko svetlo nije dobro, ja iskljucim pa opet upalim svetla nema greske, pa sam jutros otvorio da vidim sta je zanji levi far i video sam da je SVE mokro i da ima crnog kao sto ima na slici pa sam uzeo i misio sam da je prljavo i uzeo cetkicu za zube  da izbrisem, kad ono se sve vise pojavljuje crno. Moje pitanje je da li moze da se otvori da premazem sa bronzom ili ne moze ? ako moze neko preko painta (program) da mi zaokruzi gde da otvorim.

Hvala.

 

cxcb480195.jpg
 
cxcb480196.jpg  cxcb480197.jpg
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mili Bože ne znam jesam li ovo dobro preveveo?

Ako jesam, možda bi ti jednostavnije bilo da pogledaš na otpadu drugu lampu pošto je ova baš stradala.

Nisam to nikada proučavao ali mislim da bez grejanja to neće ići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da ne kažem ćao svima kao draga nam Zorannah.

 

Prvo, izvinjavam se što vadim temu iz naftalina.

 

Situacija je sledeća. Jutros mi prijavi da proverim stop svetla. Proverim ja, stvarno, levo ne radi. Dođem doma, parkiram se, spustim šrafciger, krenem da petljam, skinem plastiku, dodjem do sijalica i kad imam šta da vidim. Plastika mi je bila puna vode. Neko divno ljudsko biće mi je udarilo plastiku, ona naprsla, kondenzacija se pravila, voda odradila svoje i nakupla se rđa na kontaktu. Osušim ja, sastružem, stavim novu sijalicu (stara je pregorela, zbog toga mi je prijavio upozorenje, jelte). Vratim sve, i dalje ne radi. a odjednom ne radi ni migavac. Skinem ja sve opet, proverim sijalicu migavca, ona u redu, nije pregorela. Iskren da budem ne znam šta da radim.

 

Ako neko ima savet kako da skinem sve, a da ne oštetim žice, pa da osušim dobro, i sastružem svu rđu, bio bih zahvalan. Ako ne, preporuka za majstora koji bi to zamenio bi dobro došla.

 

Inače, 2006. godište, 1.9 multijet, ali ne znam jel to ima neke veze :)

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti 

 

Pozdrav, da ne kažem ćao svima kao draga nam Zorannah.

 

Prvo, izvinjavam se što vadim temu iz naftalina.

 

Situacija je sledeća. Jutros mi prijavi da proverim stop svetla. Proverim ja, stvarno, levo ne radi. Dođem doma, parkiram se, spustim šrafciger, krenem da petljam, skinem plastiku, dodjem do sijalica i kad imam šta da vidim. Plastika mi je bila puna vode. Neko divno ljudsko biće mi je udarilo plastiku, ona naprsla, kondenzacija se pravila, voda odradila svoje i nakupla se rđa na kontaktu. Osušim ja, sastružem, stavim novu sijalicu (stara je pregorela, zbog toga mi je prijavio upozorenje, jelte). Vratim sve, i dalje ne radi. a odjednom ne radi ni migavac. Skinem ja sve opet, proverim sijalicu migavca, ona u redu, nije pregorela. Iskren da budem ne znam šta da radim.

 

Ako neko ima savet kako da skinem sve, a da ne oštetim žice, pa da osušim dobro, i sastružem svu rđu, bio bih zahvalan. Ako ne, preporuka za majstora koji bi to zamenio bi dobro došla.

 

Inače, 2006. godište, 1.9 multijet, ali ne znam jel to ima neke ve

Cao druze isti problem sam i ja imao,rdja na celoj ploci ali to se da srediti malo se osmirgla pa se naprska wd i ploca bude ok,medjutim problrm je bio u samom dzeku jer je masa izrdjala skroz dolazolo je do gubitka kontakta tako da cas radi a cas ne radi.

Propblem sam resio zicom jer sam preletovao masu.

Ili isto a uradis samo pre toga proveri zice na dzeku,ili ako to ne znas resenje je novi dzek (musko zensko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti 

 

Pozdrav, da ne kažem ćao svima kao draga nam Zorannah.

 

Prvo, izvinjavam se što vadim temu iz naftalina.

 

Situacija je sledeća. Jutros mi prijavi da proverim stop svetla. Proverim ja, stvarno, levo ne radi. Dođem doma, parkiram se, spustim šrafciger, krenem da petljam, skinem plastiku, dodjem do sijalica i kad imam šta da vidim. Plastika mi je bila puna vode. Neko divno ljudsko biće mi je udarilo plastiku, ona naprsla, kondenzacija se pravila, voda odradila svoje i nakupla se rđa na kontaktu. Osušim ja, sastružem, stavim novu sijalicu (stara je pregorela, zbog toga mi je prijavio upozorenje, jelte). Vratim sve, i dalje ne radi. a odjednom ne radi ni migavac. Skinem ja sve opet, proverim sijalicu migavca, ona u redu, nije pregorela. Iskren da budem ne znam šta da radim.

 

Ako neko ima savet kako da skinem sve, a da ne oštetim žice, pa da osušim dobro, i sastružem svu rđu, bio bih zahvalan. Ako ne, preporuka za majstora koji bi to zamenio bi dobro došla.

 

Inače, 2006. godište, 1.9 multijet, ali ne znam jel to ima neke ve

Cao druze isti problem sam i ja imao,rdja na celoj ploci ali to se da srediti malo se osmirgla pa se naprska wd i ploca bude ok,medjutim problrm je bio u samom dzeku jer je masa izrdjala skroz dolazolo je do gubitka kontakta tako da cas radi a cas ne radi.

Propblem sam resio zicom jer sam preletovao masu.

Ili isto a uradis samo pre toga proveri zice na dzeku,ili ako to ne znas resenje je novi dzek (musko zensko)

Hvala na savetu. MIslim da je novi džek neophodan, ovaj je dosta oštećen, pa kada već sređujem da sredim to kako treba.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pisalo CHECK RUNNING LIGHTS danima,proverio sijalice po knjizi sve redom i rade.Na kraju desna stop sijalica zamenjena iako je prethodna bila ispravna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...