Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne znam zasto svaki drugi auto u oglasima ima pozadi sediste za dete? Koja je to fora, udaraju na patetiku ili poklanjaju sediste? :)

Posto mi deca imaju 5 i 11 godina, izbegavam kola sa tim momentom na zadnjem sedistu. Takodje mi nije jasno zasto je pola automobila slikano na nekim podlogama s kockicama, ispred neke vile (pored koje samo moze da se provoza ponekad) ili ispred neke autokuce koja nema veze sa oglasom. Ja tih 50% oglasa momentalno preskacem, imam neki los predosecaj u vezi tih prodavaca tj preprodavaca. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima modela sedista koji se tezo skidaju, pa coveka mrzi da se cima, a mozda samo i ne razmislja ... Po meni nista za izbegavanje, a to sto se slikaju ispred lepih kuca ili na lepim mestima, to bi trebalo da privuce paznju kupcu. Video sam oglase slikane pored kontejnera ili u nekim vuko*ebinama, na takve manje obracam paznju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao fabiu sa jambolijom na sedistima slikanu pored traktora, da je blize sigurno bih je pogledao. Nekako idem kontra logikom, da ko ima dobarauto ne mora mnogo da se trudi da ga proda te i ne misli na ruzne detalje i okolis :) Vise me brinu bas TI sto se previse trude da privuku paznju.

Opisi su takodje fenomenalni :) 

Treba otvoriti posebnu temu "Smesni opisi nasih preprodavaca", da se malo smejemo svi zajedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima raznih prodavaca, kao i raznih kupaca, ja kad sam prodavao auto, javio se covek, zamolio me da odem do bolnice da njegova rodjaka pogleda auto ... Ja razmisljam, sta moze zena da zna oko auta, otisao tamo, zena gledala u auto kao tele u sarena vrata ... zevala par minuta i kaze recicu ja njemu da je auto u redu ... :D

A bilo je i par slucajeva da prvo zovu i pitaju za cenu, a posle postavljaju druga pitanja

Sto se tice teme, ona postoji 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio sa surakom da mu pogledam ovaj C-Max 2011 u Kragujevcu.

Prethodno sam nazvao prodavca i rekao mu da se bavim kolima i da  mi posteno kaze  dali je nesto radjeno  na autu i nisam zahtevao da auto bude u prvoj boji ali da mi kaze ako je nesto menjano jer sam vec jedan takav u Beogradu gledao pre neki dan.

Kaze  da nista nije dirao i da je auto ceo dosao na sta sam mu rekao da me to bas briga sto je ceo dosao nego da mi on posto se bavi trgovinom kolima posteno kaze  dali vidi neke nepravilnosti jer  treba da predjem skoro 250km do njega.

Kaze sve je ok.

ŽUpalim ja moj Bravo i pravac KG tempom od 150-160 km/h  i stignemo tamo i cim sam izasao iz  kola primetim zadnja gepek vrata da su radjena a zatim polako krenem u krug kad ono ceo auto farban a pritom je jedan far iz 2014 a drugi je fabricki iz 2011 godine. Hauba ne stoji kako treba,blatobrani rastrkani a motor kad se ugasi nesto grebe ako ga ugasis sa pustenim kvacilom ali nije zamajac jer motor je vec ugasen a ono onda pocne da mjauce.

Upitam ga a sta je ovo a on ce da to dosad nije cuo a i da nije mogao jer sedi u autu kad  ga ugasi.

Ja ga gledam sa nevericom "Pa jel on  misli da smo mi bas toliki papci?????"

Pitam ga za tu havariju a on ce da nije imao vremena da ga pogleda ozbiljnije.

Pa sto mi to zemljace nisi rekao preko telefona nego sad kad sam presao 250km???

Znaci ovaj C-Max  a samim tim verovatno i taj plac mozete slobodno da zaobidjete jer  su ljudi  lazovi  i teraju vas da potrosite pare   jer eto nas dolazak danas sa putarinama i gorivom je kostao 5000 dinara a on se nije nasao da ponudi cifru za njegove lazi.

Pored je stajao jos jedan Scenic  na kom smo takodje nasli nepravilnosti na limariji.

Evo slika o kom se placu i autu radi. 

 

C_max.png C_max_2.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule, trebalo je mozda da nekoga od nas iz KG-a kontaktiras da skoknemo i pogledamo, da ti damo zeleno ili crveno svetlo, a ne na prvu da bijes put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule ti u zadnje vreme nešto često nalećeš na te nazovi poštene i iskrene trgovce. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.2.2016. at 6:10 PM, Nenad777 said:

Ne znam zasto svaki drugi auto u oglasima ima pozadi sediste za dete? Koja je to fora, udaraju na patetiku ili poklanjaju sediste? :)

Posto mi deca imaju 5 i 11 godina, izbegavam kola sa tim momentom na zadnjem sedistu. Takodje mi nije jasno zasto je pola automobila slikano na nekim podlogama s kockicama, ispred neke vile (pored koje samo moze da se provoza ponekad) ili ispred neke autokuce koja nema veze sa oglasom. Ja tih 50% oglasa momentalno preskacem, imam neki los predosecaj u vezi tih prodavaca tj preprodavaca. :whistle:

Ovo sam i ja primetio i takođe mi je za izbegavanje.

Znači ili da očekujem mnoštvo hrane i povraćki po sedištima ili šta ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ocekujes da je vozen polako, lagano , zbog dece.....znas kako te nerviraju ovi porodicni sporaci sa L-om :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha

Ono što je najsmešnije i najtužnije a gledam svaki dan po skoro osam sati je to da vozači-ce koje prevoze decu pozadi voze nebezbedno i da dosta divljaju u saobraćaju. Nervozno i prebrzo verovatno zbog korisnika tih sedišta koje nisu vaspitali na vreme pa im u toku vožnje idu na k...... živce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije kod nas :) (nadam se da nije ova dosla ovde jer je ista boja kao moja)

malo se bolje probunari i nadje se zaboravljena nalepnica od sevisa

12932835_10208999905905645_3457587115793796225_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/2/2016 at 8:55 PM, Dule 021 said:

Danas sam bio sa surakom da mu pogledam ovaj C-Max 2011 u Kragujevcu.

Prethodno sam nazvao prodavca i rekao mu da se bavim kolima i da  mi posteno kaze  dali je nesto radjeno  na autu i nisam zahtevao da auto bude u prvoj boji ali da mi kaze ako je nesto menjano jer sam vec jedan takav u Beogradu gledao pre neki dan.

Kaze  da nista nije dirao i da je auto ceo dosao na sta sam mu rekao da me to bas briga sto je ceo dosao nego da mi on posto se bavi trgovinom kolima posteno kaze  dali vidi neke nepravilnosti jer  treba da predjem skoro 250km do njega.

Kaze sve je ok.

ŽUpalim ja moj Bravo i pravac KG tempom od 150-160 km/h  i stignemo tamo i cim sam izasao iz  kola primetim zadnja gepek vrata da su radjena a zatim polako krenem u krug kad ono ceo auto farban a pritom je jedan far iz 2014 a drugi je fabricki iz 2011 godine. Hauba ne stoji kako treba,blatobrani rastrkani a motor kad se ugasi nesto grebe ako ga ugasis sa pustenim kvacilom ali nije zamajac jer motor je vec ugasen a ono onda pocne da mjauce.

Upitam ga a sta je ovo a on ce da to dosad nije cuo a i da nije mogao jer sedi u autu kad  ga ugasi.

Ja ga gledam sa nevericom "Pa jel on  misli da smo mi bas toliki papci?????"

Pitam ga za tu havariju a on ce da nije imao vremena da ga pogleda ozbiljnije.

Pa sto mi to zemljace nisi rekao preko telefona nego sad kad sam presao 250km???

Znaci ovaj C-Max  a samim tim verovatno i taj plac mozete slobodno da zaobidjete jer  su ljudi  lazovi  i teraju vas da potrosite pare   jer eto nas dolazak danas sa putarinama i gorivom je kostao 5000 dinara a on se nije nasao da ponudi cifru za njegove lazi.

Pored je stajao jos jedan Scenic  na kom smo takodje nasli nepravilnosti na limariji.

Evo slika o kom se placu i autu radi. 

 

C_max.png C_max_2.png

 

 

Jes da je prošlo mesec dana la otišao si kod najvećeg prevaranta,ovo je u komšiluku mog dede,jedini gori od njega je Goran i njegov ćale :mellow: ko kupuješ nešto u Kragujevcu Aerodorm,Sušicu i Vinograde izbegavaj jer svi koji rade su prevaranti ko da su u Šapcu porasli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemu ništa,al krševima koje prodaje je falilo mnogo,neki su obmotavani oko bandera,neki prevrtani na korv,neke gasili vatrogasci,skoro neke vadili iz poplave :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nekome se ne isplati da pređe tih 250km da vidi nešto što nije vredno gledanja,na slikama je to sve super,preko telefona mu samo još krila fale da bude avion,a kad dođeš ono :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, DaliborLazarevic said:

Fiat Stilo MJet i to 2006 godiste za samo 2000 evra i jos nije fiksno.Ma vazi a sitna ulaganja verovatno turbina i menjac lol

stilo.PNGstilo2.PNG

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7593628/fiat-stilo-mjet

 

 

Kakav je bre ovo kalkulator registracije? Za mjtd 120ks jeftinije nego meni za jtd 80ks? :D

Stilo ko Stilo, mada slikan nocu, ko zna sta krije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam gledao stila ali cena sve govori za 2000 i to 2006 godiste.Da mu fale stvari fale 100%.Za stilkana od 2000 mozes da nadjes samo 2002 godiste i da mu fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kriza je uopste ne mora sad da znaci da je toliki raspad, pise da je vlasnik, mozda mu hitno za pare ili sta god, dok se ne pogleda uzivo ne bih ga deklarisao da je za izbegavanje, nikad se to ne zna...Pokupe to preprodavci malo usminkaju i podignu cenu posle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Nemojte da izbacujete u ovoj temi vozila koja niste ni pogledali. Mozda je auto korektan a coveku hitno za novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se malopre vratio iz Vlasotinca, vozio teču da gleda/pazari jednog Stila. Isto karavan, bela boja, 2005. godište (jtd, nije multijjet), registrovan pre 3 dana, cena 2050 evra :)

Ja sam prvi bio sumnjičav, to godište i te pare. Al reko nije daleko, ajde da odemo.

 

Čovek je kupio auto 2007. godine, on ga uvezao iz Italije, sa 70,000km. Od tada je kod njega. Sad ima 206.000 i neku stotku preko.

 

Auto je VAN, vodi se kao teretni ali je registrovan na 5 osoba i dodata je zadnja klupa naknadno (enterijer je bele boje a zadnja klupa plava). Generalni utisak je da je auto zapušten. Beli tapaciri su skroz zamazani, bele plastike donjeg dela table prljave, prednja bela sedišta umazana. Spolja po koja ogrebotina i ulubljenje od kamenčića, otvaranja vrata negde uz zid, i slično, nije strašno.

 

Lepo pali, nosači dobri, ništa se ne zatrese (za razliku od mog :D rešio sam odma da prvom prilikom zamenim donje nosače :D ), ništa ne škripi oko PK kruga, kvačilo dobro, ne trese se kad polazi

Jedino je malo više nego obično masno tamo ispod klapne.

 

Nije auto sređivan za prodaju, nije lickan, ulaganja nije da nema. Motor fino radi, zamajac se ne čuje, ne zvekeće, ne lupa ništa. Dobri trapovi, pogodio sam 2 rupe u vožnji i dosta dobro upija :D

 

Inače sam prvi put provozao Stilo od 85kw :D Šta znam, generalni utisak je da auto tog godišta, u tom stanju i vredi tih 2000 evra. Ja ga sebi recimo ne bih kupio jer sam picajzla i volim da je sve čisto. Ovaj je unutra baš zapušten. Teško da bi i dobio više od 2000e za auto u takvom stanju, pa sve i da je 2008. godište.

 

Jedan grejač ne radi, što je vlasnik još preko telefona napomenuo. Treperi lampica za grejač nekih minut-dva od paljenja i onda se izgubi.
Koliko smo mogli kroz Vlasotince, trećom do 3500rpm, nije palio check engine, fino vuče, nema dima, nema pločicu na EGR-u.

 

Teča odlučio da pazari pa će on to polako da dovodi u red. Razume se čovek oko mehanike, voli sam da čačka.

 

Eto, rekao bi neko ma kakvo crno 2005. godište za 2000 evra :D Ne može na slepo ništa da se priča. Odeš, pogledaš, sigurno ćeš i da vidiš zašto je ta cena. Sve ima svoje

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...