Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Postoje ljudi kojima nije bitno kakav auto voze, u kakvom je stanju i sl. shodno tome ga i odrzavaju t.j. neodrzavaju. Tako da ima kupaca za tih 90% krseva.

A dok je tako nasi nakupci ce uvoziti lomove ovde u SRB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 90% automobila kod nas u krs stanju, jel to znaci da i 90% nas vozi krseve ili smo jednostavno imali srece i upali u onih 10% koji voze dobre automobile? :)

Nije niko to rekao. Ne mora da kontriras sve zavisi kasnije i do odrzavanja. Kazemo da ne dodji svaki auto u full stanju, nego nu treba ulaganja da bi bio dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte primer ovde na forumu, na prste se mogu nabrojati clanovi koji su imali vecih problema sa svojim tek kupljenim automobilima, mislim da ako strada nesto posle vise od godinu dana, ne mozemo da krivimo prodavca i da kazemo da nam je prodao krs :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

je generalno mislim da je retko ko od nas kupio kola i da im bar nesto nije falilo sto prodavac  precuti u fazonu da kao ni on nije znao.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da mora ali se valjda podrazumeva da se to mora i reci ili bi bar trebalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kazem krs ne mislim u onom kladicnom smislu, auto koji izbacuje plavi dim i koji se raspada. Konkretno ja trenutno vozim 2 krsa, jedan je star 18 a drugi 13 godina. Realno auto od 10 godina je u preko 90 posto slucajeva krs u koji uvek moze jos nesto da se ulozi. Ovde na forumu ima do 3 automobila starija od 10 godina a da nisu krs :) Milosnis ako sam dobro zapamtio nick, ima sjajnu Kappu i ima mozda jos 2-3 auta u slicnom stanju, ostalo su realno krsevi. Citam pre neki dan raspravu u jednoj temi o odlicnoj 156-ici za koju vlasnik kuka kako stalno nesto mora da cacka i da popravlja pa mi bese zao sto sam morao da prodam prosle godine moju 156sw koja je bila zaista sjajno ocuvana, mozda medju 3 slicne u Srbiji. To je bio auto koji nije krs ali nije presao ni 100000 kad sam je kupio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racing, ne racunamo zamenu guma, ulja, seta kvacila, mislio sam na vece intervencije oko motora, gde steta moze da kosta i kao pola auta 

A dobro,tu se mogu sloziti sa tobom,da je malo primera da bas u toj meri auto-placevi  uvaljuju takve automobile.Ali je jos jedna stvar cinjenica,da je velika vecina auta kod nas sto se nadju na auto-placevima pretrpela nekakvu  intervenciju na limariji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet kazem, mora da pretrpi kad je 10-15god staro :D

Veliki problem je sto su i kupci mnogo nerealni pri kupovini polovnjaka. Onaj je lud jer je skup, onaj uvaljuje krsa ali je jeftin...nema kraja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kod nas to jos nije regulisano ili jeste ali se ne postuje...pa i u Nemackoj na placevima imas krseva,ali pise na njima sta im fali i zasto su jeftini,a oni sto su skupi  zna se i zasto su....alikod nas imas dosta primera  vise cene auta kojima nesto fali i onda ako neko dodje ko nadje te nedostatke na autu jednom mozes skines cenu i po 500-600 eura...pricam o kolima koji su u rangu do 3-4 hiljade eura,pa ja sam na mome skinuo cenu  400 eura

Edited by racing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno,kad uzimas polovnjaka ne treba da se zaleces. Znam ljude koji su kupili auto za pola sata,sad da l ih sluzi ili ne,ne moze to tako da se gleda. Poterao sam ga,ide lepo kupuj odmah. Kad je uziman ovaj stilo karavan sto je sad kod mene,pa nekih mesec i po dana smo trazili,nailazili smo na razne nasminkane,na krseve kao sto neko rece,cak i jedan oglas u valjevu,verovatno skinute slike sa interneta a drugi auto. Znaci kad smo gledali taj,drugi enterijer unutra,sve drugo,neki cigani bili,neka muljaza opasna :D 
I na kraju posle toliko vremena,uzet je u Zrenjaninu. :) Za ove 4 godine,sem remenice radilice i seta kvacila,to je sve ove godine zamenjeno,nista nije menjano. Mali servis i ostalo odrzavanje se podrazumeva,i zato za ove 4 god. nit je ikada ostao na putu,nit je imao vecih problema. :) Auto je sa pravom kilometrazom,sa 146000 predjenih km.. E zato ja sad gledam svaki dan polovnjake,tacnije stila 3v,i nikako ne mogu da nadjem ono sto hocu,mozda zato sto je karavan u stvarno super stanju,mozda zato sto sam malo prezahtevan. Ali ne volim kad pogledam pojedine oglase i kad pogledam onako prljav enterijer,nema patosnice,itd znam da se to sve moze srediti,ali... Kad je unutra tako odrzavao,mogu da zamislim kako je sve ostalo odrzavano. Zato kad bude doslo na red da se uzima,ako budes nasao nesto slicnom mom karavanu,necu zaliti svaki dinar koji cu dati,sigurno :D 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

je generalno mislim da je retko ko od nas kupio kola i da im bar nesto nije falilo sto prodavac precuti u fazonu da kao ni on nije znao.......

Da li stvarno mislis da to prodavci znaju, vecinu ne znaju ni oni, kupuju djuture sta im naleti pa prodaju a ti se uzdaj u se i u svog majstora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to jeste tako,u pravu si ti i ja sam vodio majstora sa sobom,zato smo i skinuli toliko cenu i doveli auto u top stanje ,ali je to zalosno da neko sme da prodaje nesto sto nije prikazano u pravom stanju

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stizu krsevi

 

Odavno su stigle 159 krsine.Ja ih svakodnevno vidjam.To ronda,pusi,skripi...ne secam se kad sam video lep i ocuvan primerak.

Mahom policajke iz Italije u kombinaciji sa shvatanjem naseg naroda o odrzavanju(neodrzavanju) auta dobijas recept za katastrofu kad zelis dobru Alfu da kupis.

Da kupujem takav auto za sebe gledao bih samo one najskuplje u oglasima ili nesto na stranim oglasima...

 

Secam se kad je drug kupovao pre oko 2 god,nasao najskuplju u Balkanu i otisao i uzeo.Dogovorili se za 5 min,a pre toga se nagledao svega i svacega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio auto od kolege sa posla, slepo verujuci... Provozao auto na 15 min i dao pare. Redovno radjeni servisi, kocnice ekstra, kvacilo skoro zamenjeno, drugi auto u kuci, auto na 150 km/h potpuno miran, ide pravo kao strela, gume odlicne, trap bez greske...

 

Ali bio ispucavan airbag a to sam saznao tek posle kupovine, ne pitajte me za detalje. Znaci kolega sa kojim i dan danas svaki dan radim.

 

U principu sredio sam airbag i presao sa njim 100 000 km bez problema! Od kvarova je bio senzor radilice, servo motor, termostat, ostalo je sve u domenu odrzavanja. Nikada problem na putu

 

Mene muci sto mi nije rekao za airbag, zena ga udarila i tada je promenjen far i vezni lim. Ja bih taj auto kupio u svakom slucaju, ali gledam tog coveka drugim ocima, a realno gledano kupio sam dobar auto, sluzi me fenomenalno...

 

 

Poenta pisanja je da precuti i onaj najblizi, samo da ga proda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zato i jesmo  tu gde  smo.......

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta pisanja je da precuti i onaj najblizi, samo da ga proda...

 

Sa svojima (rodbina,prijatelji...) ni u kakav posao ne treba ulaziti,to je zlatno pravilo!! Naravno,kao i u svemu,cast izuzecima,ali verujem da ih je jako malo.... Ja sam imao par prilika za tako nesto,ali nisam hteo da se upustam ni u sta sa meni bliskim ljudima (kum,pasa...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to sve i sam, ali onda dolazimo do one dileme, auto sa placa ili od poznatog coveka...

Opet kazem, ja sam autom zadovoljan, imao sam razgovor sa kolegom prodavcem cisto da zna da nisam glup i da sam video o cemu se radi, ponudio mi je pare nazad ali zadrzao sam auto i za 50 evra resio airbag.

Inace rekao mi je da je izvadjen airbag iz volana i iskljucen na dijagnostici jer je taj auto vozila njegova trudna žena, a upalio je gresku jastuka pa se plasio da se sam ne ispali... Nije nemoguce, ali ja mislim da je zena imala cukanje jer nisu isti levi i desni far, a vezni lim je bez greske, pretpostavljam da je zamenjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno kad, prilikom prodaje, bi naveo svaku moguću manu na autu koji voziš preko 90% ljudi bi odma odustalo.

 

Realno kod nas se i ne prodaju kola dok ne nakupe par mana :smoke: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svugde je to tako, samo što se u razvijenim zemljama često kupuje nov auto pa kad dođe vreme da se radi veliki servis, diskovi, kvačilo i još ponešto onda se prodaje auto i opet kupuje nov,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno kod nas se i ne prodaju kola dok ne nakupe par mana :smoke:

U gro slucajeva je tako, ali nisu svi "vacarosi"... Mada na takav auto je retko naleteti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svugde je to tako, samo što se u razvijenim zemljama često kupuje nov auto pa kad dođe vreme da se radi veliki servis, diskovi, kvačilo i još ponešto onda se prodaje auto i opet kupuje nov,

tacno,samo sto se tada navede sta fali,a kod nas se takav auto doveze i napise top stanje  hahahaha

Evo ovako ja bih to da rezimitam na sledeci nacin,kod nas je situacija takva kakva jeste,sa njom se moramo pomiriti ,tako da bih ja sugerisao svima koji se odluce da kupe polovan auto kod nas uvek racunaju da ulaganje u tek kupljen auto ide od 500 do 1000 eura.I kada sa tom pretpostavkom budete kupovali auto mirno cete spavati  :D  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto i da stvarno jeste u TOP stanju u tom momentu kada ga uzimate, to vrlo brzo može da se promeni, jer je to polovan auto. Ne postoji auto koji je prešao 150k km, a da mu se kvačilo nije trošilo, da elementi oslanjanja vrše svoju funkciju kao novi, da su dizne kao nove, da nisu zaprljane usisne grane, katalizatori, određeni senzori itd... Ne postoji auto koji će biti nov posle toliko kilometara, tako da tu nema priče...

Ja sam uvek svestan šta na određenoj kilometraži mogu da očekujem kao kvar, i to tako prihvatam i doživljavam kao normalno održavanje automobila starog 9-10 godina koji iza sebe ima 200000km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...