Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa dobro, može da se vozi do sledećeg velikog servisa i onda kreće žurka, ako već i sada ne pije ulje :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7454465/fiat-bravo-20-emotion

 

New_Picture.jpg

 

Zlatni metalik bravo 2.0 mjet

NS236VĐ

 

Ovo je auto za izbegavanje u sirokom luku.

Hteo sam ga kupiti pre 4-5 meseci, od vlasnice u NS, koja je izgleda prodala auto ovom coveku pa ga se on sad pokusava resiti.

Auto sam odveo na pregled kod Stojanova, kad su ga podigli majistori se nisu mogli nacuditi, gde god pogledaju ne valja.

Faraban i lupan je ceo osim krova, nazad udaren, samo branik promenjen a sipka ispod branika ostala udarena i to dobro.

Auto dimi, skinut dpf, curi ulje i antifriz, kilometraza je preko 300 000 najmanje.

Prvu godinu je presao 95000km nasli u istoriji pa sad zamislite koliko je za jos 5-6 godina mogao preci.

Tu sam prekinuo pregled tako da dijagnostiku nisu ni radili, ko zna sta jos tu ne valja.

 

P.S. ne pisem cesto na forumu, vise citam,ali bilo bi mi zao da se neko prevari i kupi ovaj auto jer ima toliko mana da nista ne vredi.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to se kaze samo po sebi,kada takav auto vidite  kod nas i kosta manje nego isti takav ,mozda i losiji u zemlji iz koje dolazi.Ja moj kada sam kupovao imao je "pravih"  140 000, a na bordu nadjeno 200480 km.Samo sto sam bio svestan da auto od 11 godina mora da predje vecu kilometrazu od pokazane na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i preko dobar auto košta isto kao kod nas,možda malo manje,al dok se plate svi troškovi dođe mu na isto.I vrabci na grani znaju šta se kod nas uvozi.

 

Još su bolji oni što odu an aukciju pa kupuju na više komada,tek se tu svašta uvozi.

 

A i naš čovek ubio bi se kad bi recimo kupio za novac koji ima malo stariji,a očuvan auto,ne on će pre sve pare da da za mlađe pa i sve da je lomina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona plava Alfa, nisam siguran, ali mislim da je ta. Dugo je stajala na placu kod Oskara u Novom Sadu, ne znam sta joj je, ali samo menja vlasnike i stalno je po oglasima. Ne garantujem, ali mislim da je ta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove su verovatno najjeftinije, ali su im bas pale cene. Pratim cene za C segment 2011+ ili novo, 159 nisam odavno gledao, prilicno sam se iznenadio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prodavce lose, za kupce dobro, sto to automatski povlaci kompletno obaranje cena za model.

Secam se kako je Stilo odjednom dropnuo sa cenom kada su masovno poceli da stizu lomovi iz uvoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prodavce lose, za kupce dobro, sto to automatski povlaci kompletno obaranje cena za model.

Secam se kako je Stilo odjednom dropnuo sa cenom kada su masovno poceli da stizu lomovi iz uvoza.

Moj nije bio u losem stanju kada sam ga uzeo ali nije bio dobro uzupcen,pa se gasio na leru i to smo resili za dvadesetak minuta.Ima dosta primera takvih auta da je doslo kod nas,da su lose uzupceni i kao takvi sa "greskom" prodavani.Samo kod mene u selu dosla tri komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prodavce lose, za kupce dobro, sto to automatski povlaci kompletno obaranje cena za model.

Secam se kako je Stilo odjednom dropnuo sa cenom kada su masovno poceli da stizu lomovi iz uvoza.

Pa meni je u planu da uzmem za sebe stila 3v,ali kad pogledam sta sve prodaju na polovnjacima,muka mi od toga. I iskreno mislim da necu naci ono sto trazim. :) Pored stila trenutno sto bih uzeo je alfica 159,ali za to treba malo vise investirati :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bude doslo na red da se uzima,a ima vremena do tad,sigurno necu gledati cenu,nego auto u kakvom je stanju :) Kad bi nasao bar nesto priblizno mom karavanu,ne bih dinara zalio :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se kako je Stilo odjednom dropnuo sa cenom kada su masovno poceli da stizu lomovi iz uvoza.

Moj nije bio u losem stanju kada sam ga uzeo ali nije bio dobro uzupcen,pa se gasio na leru i to smo resili za dvadesetak minuta.Ima dosta primera takvih auta da je doslo kod nas,da su lose uzupceni i kao takvi sa "greskom" prodavani.

Ma ja sam mislio na period 2009-2010, ovo su sada vec smesne cene koje se drze vec duze vreme (sada svaki ocuvani Stilo ima daleko vecu upotrebnu nego trzisnu vrednost). Tada je sa nekih 6-7000 EUR, vrlo brzo spao skoro 30% sa cenom, cim su masovno poceli da uvoze lomine. Pogotovo od kako je JTD/MultJet, od pocetnog nipodastavanja, prerastao maltene u kult u Srba (sto mi je takodje smesno kao i svojevremeno ovo prethodno pomenuto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bude doslo na red da se uzima,a ima vremena do tad,sigurno necu gledati cenu,nego auto u kakvom je stanju :)

To sam sam čekao da cujem. Trazi na oglasima plavog stila :D hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas krševi stižu u 90% slučajeva. Alfa 159 je model sa jako širokim rasponom cena i može da se kupi od 4500 do 15000€ tako da možete misliti kakve su ove od 4500. Kada sam gledao 166 za sebe našao sam jednu baš dobru u Holandiji, sa TI opremom, 2004-5 godište i sa 2.0 motorom, dobro očuvanu i sa manje od 150000 na satu i koštala je 4500€ tamo. Kad bi je uvezao ovde izašla bi me 6-6500 sa velikim servisom a kod nas nema nijedna skuplja od 3500-4000 i to dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 90% automobila kod nas u krs stanju, jel to znaci da i 90% nas vozi krseve ili smo jednostavno imali srece i upali u onih 10% koji voze dobre automobile? :)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko ume da probere i saceka, moze lepo da prodje.

Sto se moze videti i na ulicama, od Silvane do Nirvane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...