Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Tek sad videh ove poruke, nesto me je zezao internet na telefonu, pa je ispalo da sam ponavljao poruke, jbg :)  Nisam se uzbudio sada, bio sam uzbudjen kada smo isli da ga cupamo iz dvorista u koje je uleteo, slavili smo momacko vece malo i tako..... :D

@Dovla, ja sam samo predocio kolegama da znaju, a oni kako hoce, mada to sto bi on mozda i potvrdio ne menja nista da je bio dobro udaren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par puta sam video automobile za koje je naplacena totalna steta i normalno su popravljeni kasnije i voze se i registruju kao da se nista nije desilo ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema veze ovo je za totalnu stetu i ponistenu saobracajnu da smo normalna zemlja

 

Treba pokrenuti peticiju za strozije kaznjavanje ovoga, i menjanje zakona, ako vec nema adekvatnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ce neko da se cudi kad cuje vest oblika: "Auto iz nepoznatog razloga skrenuo na levu stranu puta i udario u..."  :(

Ja bih (da sam neka vlast) za te sto su iz nepoznatog razloga skrenuli... otkazale kocnice... i sl... prvo proverio od koga je kupljen auto. :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zasto je neko skrennuo  od jednom u levu traku  nije kriv auto nego taj sto upravja sa njim  ne moze da se vozi preko pruznih prelaza 60km na cas i tera preko rupe ko da je auto" put  i sa tako rasklocanim autom baja izadje na pravac i nagazi 150km .   I isupa mu se kugla propala na ramenu i eto ga na levoj strani ili spona  ljudi misle da ima razlike izmedju, skuplje i luksuznije modele  za razliku od ostalih ali niko ne shvata da spona drzi pravac na svim automobilima od juga do rols rojsa i zato neka se otkine spona na bilo kom modelu  eto leve trake i naravno sa smrtnim ishodom. nisu tu krivi ni majstori ni auto placevi nego sami vozaci . :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnormalnija procedura svuda u svetu je da se po isplacenoj totalnoj steti,koja podrazumeva strukturalno ostecenje vozila koje nedozvoljava 

vracanje vozila u prvobitno stanje, bez opasnosti od narusavanja stepena pasivne bezbednosti,je da se vozilo vise nikada ne moze registrovati.

Cak je i radjeno ispitivanje za vozila kod kojih je dolazilo do havarija koje ne zahtevaju totalnu stetu a doslo je do ostecenja na krakovima sasije,da

su ta vozila 45% nebezbednija pri nezgodama,mislim da je to radio, top gear ili fift gear sa ford fokusom.

A poznato je kako su nasi majstori prinudjeni da skrpe nesto zato sto to kaze prevarant koji zeli brzu zaradu ne razmisljajuci o porodicama koje to

vozilo debelo plate u nadi da su u njemu bezbedni makar onoliko koliko je fabrika obecala.Prvi smo u svetu smislili simulatore za air bag chek lampice da kupac ne

bi video da ga uopste nema strasnooooo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve se slazem ali ko se ne razume i ne zna da kupi dobar polovnjak neka zbere lovu i kupi nov bilo koj auto  jer novo je novo i nema prevare i ja kad bi imao dovojno finansija nikad ne bi vozi polovnjaka  jeste da cackam sam mehaniku  ne placam  sve ali  novo je novo .   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas, nažalost još uvek, legalno je da se auto koji je totalisan (proglašena totalna šteta na njemu) popravi, proda i opet učestvuje u saobraćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda podhitno treba da se izglasa zakon da ta  unistena vozila idu pod presu a ne u radionicu inace nece da bude dobro sa tim zakonom dzabe onda i upaljena svetla danju i svega drugog nesrece se tako nece spreciti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalnu stetu kod nas cesto proglase osiguravajuca drustva- i za kola koja se mogu popraviti bez problema, ali im se tako vise isplati, jer bi za popravku da livise para nego sto isplate za totalnu stetu... Ali to je vec druga prica... ovaj auto o kome pricamo je bio samo za otpad! Interesantno da nije snimao motorski prostor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalnu stetu kod nas cesto proglase osiguravajuca drustva- i za kola koja se mogu popraviti bez problema, ali im se tako vise isplati, jer bi za popravku da livise para nego sto isplate za totalnu stetu... Ali to je vec druga prica... ovaj auto o kome pricamo je bio samo za otpad! Interesantno da nije snimao motorski prostor.

 

bas tako pocetkom godine sam imao jedan veliki maler kupim auto i krenem od lika nisam prosao ni 5 km stanem na semafor na zrenjaninskom putu i neki baja me spici od pozadi i nabaci na auto ispred mene... ostecena hauba prenji branik levo krilo farovi i zadnji branik sasija nigde pomerena... majstor dao predracun na 92hiljade din a najveca cifra koju osiguranje moze da isplati za taj auto je totalna steta i to je bilo 85 hiljada, majstor se uklopio u tu cifru proglasena totalna steta a auto je bio u voznom stanju posle udesa....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, ja pricam isto iz svog iskustva. Imao sam pre pet godina popravku na yugu starom 3 godine koja je kostala oko 1200 eura. Kad pogledas auto, nista mu ne fali... odvezao sam ga kod majstora bez problema - udaren prednji desni cosak. Za zamenu: hauba, blatobran, gornji i donji vezni lim + farbanje svega (jedva da se videlo, moglo se sve ispravljati, al ovlastenog majstora mrzelo), far kompletan, plasticna maska, obloga blatobrana. Nista od vitalnih delova niti bilo cega sto bi smetalo u voznji!!! umalo nisu proglasili totalnu stetu za par limova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti totalno slupani automobili ako su benzinci  posle sklapanja  i moze da teraju  ali ako su dizeli popusti ce  na spojevima  sasija  video sam dosta slucajeva  tamo gde  je vareno spajano stavjana sirova guma  posle vibracija usled eksplatacije dolazi do popustanja  pa auto se razljebi pa jede gume  katastrofa . :ouch:  :realmad:  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveca stavka bili farbanje I ruke - naravno... a sredili ga za jedan dan, ako zanemarimo vreme susenja! "Hocu majko hocu u gradsku cistocu"...ovaj... htedoh reci autolimare! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 2 kolege koji su totalirali auto i dan danas su na cesti. Obojica su zavrsila u kanalu, jedan je cak i krov razbio i sve je popravljeno. Tom kolegi neki rod radi s takim autima, otkupljuje totalke, popravi i proda. Ne znam kako, ali ocito mu uspjeva. Najgore u cijeloj prici, sto dejica kaze, oba su dizela. To nitko ne kontrolira, uredno se registrira, a sto su opasni za sebe i ostale nikom nist

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam video u zadnje vreme posle vecih udesa skidaju panduri tablice sa vozila pa kad se sredi auto ide na tehnicki pa tek kod njih da vrate tablice, e sad sta im je merilo tj na osnovu cega odlucuju da li da skidaju tablice ne znam... verovatno ako vozilo nije u voznom stanju posle udesa onda skidaju tablice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom kupovine obratiti pažnju:  http://www.polovniautomobili.com/oglas4125367/fiat_croma_19mjt_dynamic_navi/

 

Kilometraža na oglasu je 139.865, juče sam ga gledao u Balkanu kada su ga skinuli sa šlepa, kilometraža na satu je bila 199.800, ono što sam gledao na njemu odgovara kilometraži sa sata. menjač je skidan (čini mi se da je čak stavljen novi), menjane su sajle menjača, a to se na tom modelu i radi na toj km, donji deo hladnjaka je poprilično ulupan(opet normalno za tu veću km, jer na tom delu nema zaštitnu mrežicu). lepo pali, ne dimi, ne prikazuje greške, na leru radi loše, verovatno je neka dizna, klima ne radi, gume prednje loše neravnomerno trošene, prilikom bržeg puštanja kvačila lupa nešto napred, mislim da nije iz menjača, možda je neki nosač. Estetski je u ok stanju, uz jedno detaljno pranje svega i poliranje mislim da će proći na tu kilometražu iz oglasa. 

 

New_Picture.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na oglasu slike iz Italije, ali bez kilometraze. Hoce to ko ne zna. Odlican ulov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...