Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa estetika je ono sto privlaci na prvu loptu. U moru drugih na oglasima, ti ces nekog zapustenog da otpises, a odes da pogledas nesto nalickano. Spolja gladac unutra jadac :)
Nema pravila.

 

Ja recimo sebi ne bih nikad kupio ovako zapusten auto :)
Ali sta znam, fino radi i dobro se ponasa u voznji. Nema nekih zvukova, skriputanja, nista.

 

Teca ce to polako sve da dovede u red :D A i vadi ga mnogo sto je tek registrovan.
Inace, covek platio registraciju 21.500. Jel moguce da je to nesto jeftinije jer je to teretni auto, ili?
Meni za 59kw treca registracija bila 23.000 :/

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vecini slucajeva je tako, nisu predrasude bez razloga :D

Ali preprodavci to iskoristavaju i zbog toga imamo nasminkane lesine, drugar gledao nekog fiata mjet negde pre, auto ispoliran, enterijer odlican, a ono gori check engine, kao glupost je neka smara ga da resi jer auto radi/pali/ide, gume jeftine sa jedva polupristojnom sarom, servis radjen na 30.000km sa jeftinijim delovima, kvacilo tvrdo, lupka pri gasenju itd.

Ali da ga pogleda neko spolja rekao bi nema dalje :)

Drugar koji je uzeo alfu 156 jtd od mene je polirao, brisao, mackao kozu, imao 5-6 krpica i brdo bocica raznih.

Za godinu ipo dana je samo jednom dolio ulje, a trebao je i veliki i mali servis da odradi, trap je poceo da se cuje posle godinu dana i nekoliko meseci posle i zamajac, citavo vreme vozio na istim gumama, posle ga prodao fazon ne isplati mu se da ulaze.

Ironicno u celoj prici je sto je prodao za par dana jer je eksterijer/enterijer bio odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, treba da se ode i pogleda. Ti na oglasu mozes samo da vidis kako to izgleda, tek kad upalis i provozas vidis sta kupujes.

Ja sam mu odmah nabrojao sta ima od ulaganja ako hoce da mu bude pristojan :D

Farovi da se ispoliraju, dubinsko pranje obavezno, poklopac akumulatora, mali servis pod hitno, i vlasnik nam je rekao da mu je vec vreme da se radi, amortizeri gepek vrata ne drze, moraju da se zamene ili ce da ubiju nekog :D

E sad, dalje ce vreme da pokaze svoje.
Rekao sam mu prvo da obrise ovo sto je masno od ulja pa da prati odakle tacno ide i koliko zapravo masti.

 

Svidja mi se sto su stakla pozadi fabricki zatamnjena. Imaju V oznaku, ja mislim da je to to?

Mogu li stakla sa zadnjih vrata sa karavana na obican petovratni Stilo? HAHA

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lakse se auto dovede u ispravno stanje nego da se sredjuje estetski, tom logikom se vecina ljudi vodi. Sve sto je mehanicki lose tipa spona-zamenis, kvacilo-zamenis, turbo..a ako treba da se pegla i farba onda je i sluplje i retko kad ispadne dobro. Il se ne pripremi lepo, il ne pogode boju, itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , ali kompletan enterijer kupiš za stotinjak evra. Par sati posla da sve izmenjaš.

Što se tiče limarije tu se već nekako komplikuje situacija (tu ne mislim na delove koji se šrafe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ovo sto Mica kaze - ne treba biti uvek iskljuciv, mozda je coveku frka za pare, nasao novi auto, treba mu novac za nesto bitnije...

Da nadjem sebi novi dobar polovan auto i da je hica da ne ode, bas bi mi bilo do cenjkanja i gubljenja vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naglaseno nehavarisan

2222222224.jpg

a kontam zasto je menjan branik, zasto gori lampica za airbag

 

13620001_1176672802382896_8780362730826353066_n.jpg13645335_1176673009049542_2418116530936531889_n.jpg

 

ko se bolje razume moze da provali i po motornom prostoru mozda dal nesto fali i tako

 

13599838_1176673089049534_8491289542342146095_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim oglase povremeno i primetio sam da je ova Linea skoro godinu dana neprodata, a jedina je dizel....
Pomislih da nije medju ozlogasenima?

 

LINEA.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto je to uopste pisao, ajde ja uvezen 2015 pa da napomene, al koja je razlika 2008 i 2010.:unsure:

 

Al vidi se da je ljubitelj (ako je uopste to on radio), skinuo je hrom oko maske, prozora, stavio lepse felne, i promenio komande klime, bili su oni ocajni prekidaci kao sa sporeta, na koje se svi vlasnici bmw-a zgrozavaju.:D

 

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bas lep i sa lepom opremom, a treba racunati da ima bar 300.000, da ne pominjem da mu je mozda skinuta i prilikom prvog uvoza, a izgleda bolje nego vecina automobila sa manje od 100.000 pravih. Neko voli i odrzava, a neko samo aka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naisao sam na nesto jako sumnjivo...

Radi se o istoj delti, oglas #1 je kao sto se vidi postavljen pre 12 dana, covek je u Subotici, cena 7150, godiste 2008???

 

Oglas #2 je iz Smed. Palanke, postavljen pre 2 sata, sa 500 evra manjom cenom, godiste 2009???

 

Naravno opis oglasa je "Sve perfektno, bez ulaganja, svaka provera i dogovor..."

 

Ono sto mi govori da se radi o istim kolima...iako je razlicito godiste, iste gume, na oba oglasa reg. istice marta 2017, obe nemaju upaljac, obe iste ogrebotine na volanu, prvi oglas je iz subotice, na drugom oglasu iz Smed. Palanke - table subotica, oglas broj dva, slika 16 vidi se crvena brojanica oko retrovizora...isto se vidi na oglasu broj 1...

 

Oglas #1

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8101688/lancia-delta-19-twin-turbo

 

111.jpg

Oglas #2

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8757263/lancia-delta-19-mjtd-140kw

 

2.jpg

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba zvati oba broja i saslusati im price, bas me zanima sta kazu...

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao oglas broj jedan...kaze auto nije trenutno tu i moci ce da se pogleda za 5-6 dana, otisla je ako sam dobro razumeo cerka na more, hmmmmm....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste isti auto, vidi se i po okviru tablica.

Kakva glupost. Inace je taj auto dugo na oglasima, vec ga je neko sa foruma pomenuo.

Deluje lepo, ima full opremu zaista i meni se dopalo sto nije iz uvoza, bar je kolko tolko odrzavana, pogotovo ako idem logikom da je neko dete vozio u njemu.

 

E sad, prilicno je moguce da je bila neka zamena vozila u medjuvremenu, posto je dolazila u obzir i zamena vozila i novi vlasnik je spustio cenu vozila, jer mu eto odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao ga opet, rekoh "Vota fak iz dis?", covek se cudi, sta, kako...nema pojma...

Ja mu dam broj sa tog oglasa, on kuca na svom fonu, i izbaci mu iz imenika kao Dusan Palanka, ima 50 poznanika iz Palanke kaze..ne zna o cemu se radi, kaze da ce me nazvati... :rofl:

 

Jos mi ne veruje, ma kao nije to ta...ja rekoh jel ste vi sakrili tablice na vasem oglasu...rekoh na ovom drugom oglasu vasa registracija Su-071-CU, sta li vec, kaze on jeste... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je bila zamena, covek treba da kaze da je prodao auto.

A mislim da se varas za to sto mislis da nije iz uvoza da je bolja.

Kad prodje auto odredjeno vreme kod nas, napuni se najjeftinijim delovima, odrzava se sta mora dok iz uvoza mozes da ocekujes mnogo cesce uredno odrzavan auto. Naravno i ovde postoje izuzeci, ali ih mnooogo malo ima. I sediste je fora u vecini slucajeva da se ljudi naloze misleci da je polako vozen

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad treba nazvati oglas broj 2, da vidimo sta kaze Dusko :D

Skontao sam sta je...

Menjao se sa nekim, a ja sam pozvao njegov oglas gde je veca cena za 500 evra, pa se verovatno misli vratim ja kola za Suboticu za 5-6 dana i dam tebi po 7000, da liku iz Palanke 6500 i svi srecni...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha

Covek nasao priliku da zaradi 500 ojra :)

 

Nego sto se tice automobila iz uvoza. Vecina tih sto dodju kod nas su vozila kojima je taman doslo na red mnogo toga da se radi.

Nisu to ta vozila koja su super odrzavana, sve sredjeno na njima i sada se prodaju. Ta mozes naci na stranim sajtovima i njihova cena je veca od one koja je za ista vozila u Srbiji, a racunaj dovozenje i uvoz.

Tamo je odrzavanje skuplje, delovi skuplji, usluge mnoooogo skuplje.

 

Recimo ja sam kupio Grande Punta iz uvoza. U narednih 15k sam mu radio: zamajac, kvacilo, termostat, akumulator, sve nosace motora, lezajeve prednjeg i zadnjeg levog tocka, remont kompresora klime i punjenje, prednje plocice, zadnje amortizere, remont 2 dizne i veliki servis. Racunaj kojim hoces cenama. Moglo je to da se vozi i tako, bez remonta kompresora, novih amortizera, remonta dizni, produzenog velikog servisa, sa zamajcem koji se cuje i dotrajalim nosacima. Termostat, akumulator i lezajevi tockova su morali. Ali to onda nije to. Mozda je to nekom perfektan auto iz uvoza, a ja verujem da su 90% takvih.

 

Veliki servis nisam odmah radio, zaista je sve bilo u super stanju, realno 20-30k staro, kao sto pise na motoru, ali ne verujem bas u sve sto pise. Cak i 15k kasnije kad sam radio servis, sve je bilo u super stanju. 

Koliko je to vozilo kostalo tamo (sto mogu da pretpostavim), to sto sam ja odmah radio bi tamo kostalo jos 70% cene vozila, sto nikome nije padalo na pamet da plati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda da uzimas/uzimam tu deltu ili bilo koju realno treba 10 dana da da na probu, cisto da vidis da u narednih 15k ne moras da ulozis jos 5000 evra da bi dobio kola u dobrom stanju...ne znam ni sam, sve je macka u dzaku hebeno

 

Inace kaze lik za deltu da je izvadjen DPF, ugasen softverski i da hoce malo da baci crnog dima po gradu samo kad se lenje vozi...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...