Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Skroz posten oglas, covek lepo sve slikao... 

 

Eno i Corsa sa 127.000, a na slici 288.000km.:D

 

To na oglasu mora da stavi zbog bolida, koji ne znaju sta hoce, a takvih je najvise.

 

Inace auta su mu kao sa otpada, al bukvalno...:sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle poceti... :)

Kada sam kupovao brava, pred kraj cele te price, posto sam ispucao sve delte - bilo je ili bravo (sadasnji moj) ili alfa (ova). Hteo sam alfu, hteo sam 1.4T, stvarno mi se svidela, sve se uklapalo...

 

Brava sam vec pogledao dva puta i ono ok, uzeo bih ga, ali da vidim alfu kada stigne, nisam imao mira... zovem plac JP company na kom se nalazi alfa, u opisu stoji "Vozilo u dolasku"...

Na slikama prasnjava, prljava, prasnjava unutra, felne crne, na zadnjem spojleru, odnosno delu iznad zadnjeg stakla ispucao lak, mislim nista strasno

 

Nazovem ja - ja rekoh kada stize...e druze...samo sto nije stigla, tu je, stize, nazovi za 2 dana

Nazovem za 2 dana, eeeej stize u subotu, nazovem u subotu, eeej samo sto nije stigla
Nazovem opet, druze, zaustavili mi kamion na SLO granici, bla bla bla, mozda sam jos jednom zvao, i odustanem, odem kupim brava. Kraj price sa alfom. Nisam vise nikakve oglase gledao...

Medjutim, pre 15-ak dana dolazi mi koleginica i kaze vidi sto sam kupila kola sinu, zna da volim i da se razumem (da kazemo :) )

Kad, to je ta alfa vidim ja...ja ljubomoran :wub: jaooo pa rekoh ja hteo kupim ta kola, aaaa, hocu da ih vidim, kad bude dolazio sin da mi javite itd...na slikama se sjaji kao pasje scudo, vidim polirana, kaze nema onoga gde je ispucao lak, sredili sve...

Sledi zaplet...

 

Deckonja je registrovao Alfu, vozio sat vremena po gradu i zakucala, kaze da je bio upalio neku lampicu, ugasio brzo, i nedugo posle stala...tj izduhnula...

Nazvali su plac, oni su oterali kod SVOG majstora, gde je on konstatovao da je ulje bilo zgusnuto, dalje pricu znate...

Ja pretpostavljam da ga je italijan vozio sa tim ulje jedno 25 hiljada, prodao ga, posto je I na slikama bila prasnjava - verovatno je stajala tamo u ITA jedno godinu - dve tako, i onda je i ovde na placu stajala 5-6 meseci, pre taman toliko sam ja uzeo brava...

 

Dakle, imao sam srece, jer da sam je ja uzeo sigurno bi se meni to izdesavalo, jer realno i na bravu sam ulje zamenio posle par dana, niko ne menja ulje bas u prvih sat vremena posto kupi polovno autO :)

 

Sta je taj njihov majstor uradio, sta je zamenio, sta je odradjeno, sta nije, ko to zna, ali eto nje opet na oglasima, registrovane naravno jer je koleginicin sin to vec odradio, kao sto sam rekao...

Plac je inace vratio pare malom, a on otisao i uzeo novu kiu ceed, i tu se usrecio u PM :rofl:

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8980416/alfa-romeo-giulietta-14-turbo

 

1111.thumb.png.8c163d9e9599d8352eea714a2deb8749.png

 

1112.thumb.png.1cffbd08196f3193b3cca680fd62b234.png

 

1113.thumb.png.4693e81587a31579b50130a6a6f4092a.png

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta fali novom Ceed-u, sjajan  auto. Elem, JP Company,  veliki plac, mogu se naći lepi primerci ali lik koji je vlasnik uglavnom radi i sa potencijalnim kupcima, ima žvaku za medalju. Kad odeš na taj plac, uopšte ga ne slušati šta priča nego se zahvaliti i reći: "zvaću vas ako nadjem nešto interesantno" i sa majstorom nastaviti pregled auta

 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno nije ni kacio na dijagnostiku, ima senzor kvaliteta ulja, oil degradation parametar.

Velik plac JP, drugi preprodavci uzimaju od njih, treba loviti kada im stizu sleperi dok se ne razgrabi sta valja :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dezurni -  Cuti! Dobro je da nisi radio u KIJI! :) jel su resili onog narandzastog sportage-a vec? :rofl:

 

A da inace...vlasnik ima "zvaku"...kaze koliginica da je isao oko malog i govorio mu "Cim si seo u kola video sam da su za tebe" :D i te fore...

 

 

 

 

 

3 minutes ago, vagenovac said:

treba loviti kada im stizu sleperi dok se ne razgrabi sta valja :D
 

 

 

...eto vidis, ja sam hteo da je vijam odmah sa slepera, al bih popasao...

 

Nije kacena na dijagnostiku, vodili su majstora ali ono cisto odokativno da pregleda

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači mali napunio je rezervoar :rofl:

 

Opet, ajde, da je mali odradio veliki servis ko, da kažemo, svaki normalan čovek ko kupuje sa placa uradi prvo veliki servis i onda nema problema. A pre toga prvo majstora na plac.

Neki čak čiste sve, usis, dpf, dizne, izduv... Menjaju 2-3-4 protokomera...

 

Ne bih radio veliki servis samo u slučaju da kupujem od čoveka koga znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, andreja.micovic said:

Neki čak čiste sve, usis, dpf, dizne, izduv... Menjaju 2-3-4 protokomera...

 

 

To tako mora :) ne realno, ovo bi se desilo svakome, kazem meni, elem ja sam i na bravu promenio ulje posle par dana, naravno pogledao da li ima ulja ali niko ne stigne bas da zameni ulje u prvih sat vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Milutin-NS said:

@Dezurni -  Cuti! Dobro je da nisi radio u KIJI! :) jel su resili onog narandzastog sportage-a vec? :rofl:

 

 

 

Ne znam. Pitaj vlasnike 500 L :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno, 90% ljudi bi isto tako prošlo... To je neka viša sila, i rizik kod svakog polovnog vozila.

Barem su ispali ok pa su mu vratili pare, što je za pohvalu, jer pitanje je koliko bi njih uvažilo reklamaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ulje promenio i uradio veliki servis, a Bogami i prekontrolisao kod Gorana, osma po kupovini, mislim nije baš o'ma prešao sam malo, 1500 km!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/24/2017 at 0:09 PM, Milutin-NS said:

@Dezurni -  Cuti! Dobro je da nisi radio u KIJI! :) jel su resili onog narandzastog sportage-a vec? :rofl:

 

 

 

Kakvo iskustvo imaš sa SB company u NS? 

 

Meni su dostavili novi pro ceed sa oštećenom felnom i bio je na nekim mestima izgreban (sitno ali vidljivo).............

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj auto je prodat sa blizu 500.000 km. Lično sam ga vozio u prošloj firmi. Sada na satu 178.000 :D

 

 

Screenshot_2017-04-26-22-15-41.png

Screenshot_2017-04-26-22-15-49.png

Drugi vlasnik mu odvalio desnu stranu. Ovaj bi trebao da bude treći vlasnik ako ne računam servis koji je odkupio od drugog da bi ga sredio. Nije imao felne i kuku. Presvukli su volan i stavili ukasne lajsne na prednji branik i na vrata gepeka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi suguran@Dezurni?
Ova sedista ne izgledaju kao 500k+ sedista. A ako je kod nas kupljen, valjda ima i servisnu istoriju u ovlascenom do bar 150k.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok. Pitam. Stvarno nikad ne bih rekao da ima ni preko 300k.
Reko da nije moguce da je slicna tablica ili tako nesto.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam ga ja vozio imao je 450.000 i enterijer osim volana je bio kao nov. Bez ogrebotine ili rašivenog šava. Trebalo je samo jedno dubinsko da se sedišta malo osveže. U toj firmi se pazi na vozila. Jedan primer. Moj brat koji je isto radio u toj firmi je zadužio restajling ove Škode. Na 250.000 km koje je napravio za dve godine, prednje pločice još nisu bile za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...