Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sigurno da ima kalkulaciju.

Auto je star malo jace od godinu dana, a nov je oko 30k EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo ce limarijski da srede. Nije plivao, krov nije kriv, airbagovi nisu otvarani..., a kilometraza je OK. Cak mislim da ovo i nece biti losa kombinacija ko ga kupi.

Mali off, ali cisto koliko kosta dobra 147 u Italiji kod tih istih zabara. Ovo da se uveze u Srbiji ne bi moglo, ali nikada i cak ni tad da se proda zbog cene.

cxc701.jpg

http://home.automobi...I#des_170982392

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pogledajte da je cena 16.000e bruto. Kad se vrati porez izadje 13.223e + nasa carina, PDV i popravka... 4.700 je razlika izmedju njegove i italijanske cene a ne moze sve da kosta toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vraća se na svaki auto PDV već na one koji su pripadali firmama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dade mi djavo mira pa sam mu poslao mail u vezi ovog Volvo-a, napisem ja njemu da je sramota to sto rade i da nije u redu da prodaju to kao nov auto, a on meni kaze sto ga ne kupis ti kad si pametan toliko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sta dobijem ... mislim ne mora oni meni medalju da daju, samo jel ce na neki nacin spreciti njih da i dalje rade takve stvari???

untitled.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, oe inspektor anonimno, pita da li je auto lupan i da li je pomerana kilometraža i traži mu to napismeno. kada mu ovaj sve to napiše napismeno onda lepo prijava, pa sve po redu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ga opravio, svaka mu čast. Na slikama izgleda extra limarski-farbarski još ka zna čiji rad. U kakvom je luku sabijen tako ga treba izbegavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidoh i ja diskusiju o ovoj Alfi na ARCS-u, ali nisam video sliku kakva je bila pre sređivanja, ali pošteno su je majstorski uradili... Ne znam kako se uopšte nekome isplatilo da je sređuje, tu je bilo i mnogo posla, a i mnogo ulaganja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos kad bi mi rekli gde mogu da prijavim to, a da ne izlazim iz kuce ... mislim ako moze ovako preko neta :D

Kreneš za početak odavde: http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/

;)

O njih nema ništa. To se zove Zakon o neuznemiravanju i žaštiti (kung-fu ako treba) prodavaca i trgovaci i svih ostalih koji su skloni i rade prevare.

A znam i njihov odgovor ; U pravu ste, stojimo iza Vas (nikako ispred) i za to je nadležan sud iz Vašeg mesta ili gde se događaj odigrao. I ti se tako sudiš 5-10 godina.

Ne četvoro oči nego 64 i paziš na svaki korak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidoh i ja diskusiju o ovoj Alfi na ARCS-u, ali nisam video sliku kakva je bila pre sređivanja, ali pošteno su je majstorski uradili... Ne znam kako se uopšte nekome isplatilo da je sređuje, tu je bilo i mnogo posla, a i mnogo ulaganja...

Verovatno su ga Italijani malo više cenili od starog gvožđa :) A i realno boli uvo našeg čoveka da gleda šta se sve ispomeralo pri udarcu, ima da vrati jastuke, zakrpi šta treba i haubu i da ne otvori, a posle ovog sudara dobro ako je motor još na nosačima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa je valjda skucana kod nas, neki dzip joj malo uleteo... i verovatno se klesalo, sto bi se reklo kuckalo :lol:

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au... Ja sam bas planirao da odem da pogledam ovu Alfu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da se razumemo, tema je sasvim OK i podrzavam aktere i voleo bih da se sto vise nas ukljuci da bismo jednostavno izbegli lose automobile prilikom kupovine.

drugo, razumem da ste ljuti i na prodavce i na preprodavce / uvoznike, ali to jednostavno tako funkcionise i funkcionisace.

trece, stavite sebe u slicnu situaciju, npr, rikne vam motor na autu, ili vas neko opali na semaforu, majstori sve to srede, i auto je i dalje OK, ali Vi znate da "to nije to", i resite se da ga prodate. I sad cete predpostavljam kupcu koji dodje da krenete pricu kao "znas, on je lupan tu i tu, ima 3 kila gita, ali lepo je uradjen" ili "trosi ulje posle generalne, nije puno, od zamene do zamene 4 ipo litra". ili cete posle havarije auto direktno pod presu jer ste savesni prodavac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, ali onda nek' o nasim vozilima u tom slucaju (pu,pu, daleko bilo :dizzy: ) pisu na drugim forumuma :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...